Dagmar Havlová: To trápení se nedá snést

Tohle už se opravdu nedá vydržet. Bývalá první dáma Dagmar Havlová (63) se vysloveně mučí. Bolestné vzpomínky na milovaného manžela jí už začínají bez přehánění ničit zdraví.

Její psychika těžce strádá. Před pěti lety Václav Havel (†75) na legendárním Hrádečku navždy odešel. Pět roků, to je dlouhá doba – zejména když ji proživáte v nikdy nekončícím smutku. Křehká herečka se obklopuje kulisami, v nichž žil zesnulý manžel.

Uvnitř chalupy jako by se zastavil čas. Nábytek pamatuje sedmdesátá léta minulého století, na stěnách visí obrázky a dokumenty připomínající zásadní momenty ze života státníka, do křesla, kde rád odpočíval, nikdo nesmí usednout.

Všechno tu zůstalo stejné. A přebývat v místnostech, kde prožívala největší lásku svého života, Dagmar Havlovou deptá. Prohlásila, že tu na ni všechno padá. Právě před tím odborníci varují. Uzavřít se do světa bolestných vzpomínek znamená poškodit si duševní zdraví.

Také vás může zajímat ...

Přijít o milovaného člověka je velmi těžké, ale nastane chvíle, kdy se musíme rozloučit s tím, co nám ho připomíná. A jít dál. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...