Dana i Milan vkráčeli do manželství potřetí

Ponaučil se ze svých chyb a třetí manželství už neskončí fiaskem?

Hudební kariéru zpěváka Milana Drobného (75) odstartoval dost zásadní malér, kvůli němuž byl vyloučen z gymnázia. „Já se tehdy zapletl se starší holkou ze školy. Nevěděl jsem, jak do toho, tak jsem dal na hubu klukovi, který jí taky nadbíhal.

Jeho táta byl vlivný komunista a naopak můj otec byl důstojník v cizí armádě, létal v Anglii, takže se mi to všechno sečetlo,“ vzpomíná zpěvák na složitou dobu. „Bylo mi osmnáct, takže šup do života. Když jsem chtěl kolo, chodil jsem zedníkům míchat maltu. Pak jsem byl tak utahanej, že jsem v tramvaji usínal a kolikrát přejel pár stanic.“

Také vás může zajímat ...

Odmala byl vášnivým sportovcem, jezdil závodně na kole, hrál hokej, ale nad všemi ostatními zálibami nakonec zvítězila přece jen muzika. „Už na devítiletce jsme s kamarádem měli kytary. Muziku jsem poslouchal vždycky, a ta dívenka, se kterou jsem měl ten průšvih, mě nacpala na zkoušky na konzervatoř. Neznal jsem noty, tanec, nic, ale dal jsem to.

Možná proto, že jsem to měl docela na háku a byl bez trémy,“ podotýká Milan Drobný. Předsedou poroty byl Oldřich Nový (†83). Drobný už v šestnácti letech zpíval s tanečním orchestrem, v pražské kavárně Vltava se potkával s Karlem Gottem, který tu rovvněž vystupoval, pak kroky jich obou zamířily do Semaforu.

Pásmo Zuzana je všude jako doma mu přineslo první velký hit Písnička pro kočku. Nazpíval v té době také několik duetů s Naďou Urbánkovou, z nichž zejména píseň Ukrejvám rozpaky měla velký ohlas, líbily se i songy Modrý tričko, Sníh ve vlasech nebo Stříbrná tramvaj.

Milanovo dětství poznamenala tragédie, oba rodiče zemřeli v době, kdy teprve dospíval, pak se o něho starala teta, záhy přišel i o ni. Později upřímně přiznal, že se poprvé ženil hlavně proto, aby měl nějaké zázemí, rodinu. Bylo mu pouhých pětadvacet, tehdejší partnerka mu vlastně tak trochu suplovala maminku.

V prvním manželství Milana Drobného se jeho ženě Michaele narodili syn Jan (46) a dcera Michaela (48). O muzikanty bývá zpravidla mezi ženami zájem, Drobný nebyl výjimkou. „Je fakt, že jsem většinou nebyl z těch úplně nejvěrnějších,“ konstatuje sebekriticky s odstupem času.

Byl označován za sukničkáře a bouřliváka, a zřejmě i z toho důvodu se jeho první legitimní vztah zhroutil. Kromě toho měl coby známý zpěvák spoustu práce. „Moje první žena byla bezvadná, že nám to nevyšlo, byla moje chyba. Ona trávila spoustu času na chalupě, já měl hodně volnosti a hojně jsem toho taky využíval.

Až to po dvaceti letech vygradovalo k rozvodu,“ konstatuje.

S druhou ženou Marcelou mají syna Milana (29). Poznali se na hotelové škole v Poděbradech, kterou hyperaktivní Drobný začal studovat ve třiačtyřiceti. Krásná Marcela končila poslední ročník, byla mnohem mladší. Zpěvák postavil pro rodinu za Prahou dům. Marcela se tam však cítila izolovaná, navíc muzikant si nepřál, aby chodila do práce, a tak ani toto manželství nevydrželo.

Mezi Drobného milenky patřila například i zpěvačka a malířka Vlasta Kahovcová (76). „Bylo mi asi osmnáct, když jsem se šla podívat na svoji sestřenici, která kdysi zpívala v pražské kavárně Vltava. Tenkrát tam působili i Karel Gott a Milan Drobný. Milan si mě vyhlédl v davu a asi rok jsme spolu chodili.

Bylo to takové mladické poblouznění a dodnes jsme kamarádi,“ vzpomíná na dávnou lásku Vlasta. Čilý umělec chodil rovněž například s herečkou Janou Švandovou (72) či zpěvačkou Marikou Gombitovou (63).

S postupujícími roky čím dál rozhořčeněji protestoval proti nařčení, že ho zajímají pouze mladé dívky a že je přelétavý jako motýlek. „Ale to není vůbec pravda,“ namítal. Dušoval se, že touží po životě v páru, po porozumění a společných zážitcích. „Mám prostě pech.

Za poslední roky jsem měl několik přítelkyň, jenže vždycky mi to osud nějak pohnojil.“

Ale ta pravá se nakonec přece jen objevila. Jmenuje se Dana Polcaro a jedná se o velice zajímavou ženu, jejíž minulost by vydala na román. Nyní je vdaná potřetí. První manžel byl prvoligový fotbalista, seznámili se u Máchova jezera. Daně bylo pouhých devatenáct a právě dostudovala střední zdravotní školu.

Za pět měsíců se vdávala a stěhovala z Prahy do Brna, neboť manžel hrál za Zbrojovku Brno.

Vydrželi spolu jedenadvacet let, dokázali překonat i to, jak málo času na sebe vzhledem k manželově fotbalu měli. „Vůbec největší problém nastal, když definitivně skončil sportovní kariéru a byl nezaměstnaný,“ vzpomíná sympatická blondýnka. „Nechtěl dělat nic jiného než fotbal, jenže nebyla žádná nabídka. Čím déle to trvalo, tím byl uzavřenější. Já jsem v té době naopak byla úspěšná.

Pracovala jsem jako kosmetička a zúčastňovala se soutěží v dekorativní kosmetice u nás i v zahraničí.

Vyhrála jsem mistrovství republiky v líčení, a tím se dostala do reprezentačního týmu a jezdila po celém světě.“

V souvislosti s úspěchem na Kubě, kde získala hned dvě druhá místa, hned po revoluci dostala pracovní nabídku do Dubaje. Tady poznala svého druhého muže, Itala. Působil pracovně v Abú Dhábí, prodával chemikálie ropným společnostem na Středním východě. Nakonec spolu strávili dvanáct let a navrch tři roky v Egyptě. Nicméně i tento svazek se rozpadl, Daně zůstalo jen exotické příjmení.

V době, kdy byla už zase sama a opatrně se rozhlížela, zda se podaří najít někoho podobně energického a zábavného, jako byli předchozí partneři, objevil se zpěvák Milan Drobný. Navzdory pokročilejšímu věku natolik akční, že je to až k nevíře.

Zasnoubili se o Štědrý den roku 2016, kdy zpěvák pověsil krabičku s prstýnkem s briliantem na stromeček a s jiskřičkami v očích čekal, zda ho Dana najde. „Moje krédo kdysi bylo, že jsou jen dvě naprosto zbytečný věci – svatba a komunismus,“ směje se muzikant. „Jenže jak člověk stárne, dostává rozum, došlo mi, že bych měl svůj vztah k ženám přehodnotit.

Že je potřeba si ženy vážit, brát ji jako rovnocennýho parťáka, což jsem, přiznám se, dlouho nedělal.“

Coby chlap takzvaně ze staré školy byl Drobný přesvědčen o tom, že žena je muži tak trochu podřízená a měla by se o něj vzorně starat. Dnes už ví, že je to nesmysl. „A tak jsem na starší kolena potkal ženskou, která mi imponuje, splňuje snad všechno, co jsem si kdy představoval. Je zcestovalá, chytrá, baví ji sport, skvěle vypadá. Je to výborná manželka, perfektní milenka a skvělej kamarád.

Prostě nám to funguje, tak jsem se rozhodl oženit do třetice a naposledy,“ libuje si šťastný zpěvák. V červenci 2017 si uspořádal třetí veselku, obřad proběhl na břehu rybníka u břevnovské vily Kajetánka. Problém se společným bydlením vyřešili Dana a Milan tak, že každý prodal svou nemovitost a koupili si luxusní usedlost nedaleko Prahy.

„Máme tu všechno, co potřebujeme – bazén, vířivku, vinný sklep.

Všechno je tu pěkně pod jednou střechou, nemusíme nikam jezdit,“ raduje se z útulného hnízdečka zpěvákova žena Dana.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...