Dcera se brání, že není prostitutka

Po maturitě se naše Magdička rozhodla, že zkusí štěstí za hranicemi. Odjela tam s kamarádkou Danou a obě věřily, že se naučí jazyk a vydělají si balík peněz.

Jenomže ono to nebylo podle jejích představ. Volala často smutně domů, že práci ještě nemá a úspory, které si přivezla, se jí tenčí. Navíc se jí dost stýskalo. Trnulo mi při vzpomínce na ni. Co že se tak najednou utrhla, vždyť byla dost nesmělá. Nečekala bych, že si vybere tu nejtěžší cestu.

Také vás může zajímat ...

Konečně se chytila

Asi po měsíci jsem konečně slyšela veselý tón v jejím hlase, že jim s Danou našla Danina sestřenice místo ve firmě, kde sama pracuje. Peníze budou dostávat na ruku. Zaplatí bydlení, stravu i kurzy němčiny.

Měli jsme s manželem radost, že se Magdě zadařilo, a těšili se, až přijede zase domů. Po půl roce, co jsem ji neviděla, ale přijela úplně jiná dívka. Sebevědomá, oháknutá, nalíčená. Předváděla, co umí německy, vyprávěla, že už si našla nové kamarádky, chodí do fitness centra a bylo vidět, že si slušně vydělává.

Moc jí to slušelo, ale nebyla to naše holčička. Co naplat, museli jsme se smířit s tím, že je z ní už dospělá žena.

Lhala mi

Vždycky se mi Magda se vším svěřovala. Když jsem se jí ale teď vyptávala na novou práci, mlhavě mluvila o tom, že je v nějaké kanceláři, ale uhýbala pohledem. Nezněla moc věrohodně. Nakonec jsem z ní vypáčila, že dělá striptérku v nočním podniku.

Docela mě to vyděsilo. Jsem asi ze staré školy nebo tak. Magda se přede mnou styděla říct celou pravdu. Dlouhou dobu nemohla sehnat vůbec žádnou práci, a tak jim sestřenice kamarádky nabídla, že v baru, kde sama tancuje, hledají dvě holky.

A Magda potřebovala zaplatit nájem a také něco jíst. Taky chtěla dobře vypadat, hezky se oblékat. Chtěla chodit s novými známými do barů, žít prostě jako každý jiný mladý člověk. A tahle práce jí prý nabídla rychlé řešení její životní situace.

Nejsem prostitutka

„Mami, neměj strach, nejsem žádná prostitutka. S cizími chlapy nic nemám. Ani se jich nedotknu. Dávají nám akorát dýška, když tancujeme. Neboj, nechci u toho zůstat,“ vysvětlovala mi Magda.

Ale mně se to nějak nezdálo. Pro mě ale nebyla tahle odpověď uspokojivá. Od svlékání je už jenom kousek k prostituci a jak si zvykne na peníze, bude chtít jejich příjem zvyšovat. Mám strach, aby opravdu neskončila jako placená holka, se kterou si za peníze bude každý dělat, co bude chtít. Největší průšvih ale byl, že náš rozhovor slyšel i manžel.

Rozčílil se

Nevím, jestli jsem mu to chtěla zatlouct, dcera asi ano, ale možná bych ho na to postupně opatrně připravila. Těžko říct, jestli by to vůbec šlo a mělo smysl, ale takhle to byl pro něj velký šok.

„Tati, buď v klidu, všechno ti vysvětlím, není to tak hrozné, jak se ti zdá,“ snažila se ho uchlácholit Magda. Nejdřív to vypadalo, že tátu trefí šlak, brunátněl víc a víc a pak začal řvát: „Vypadni, vypadni z našeho baráku!” Magda se ještě pokusila mu to vymluvit. “Nejsem prostitutka!” Ale nepomoho to.

Nechce ji znát

Dceru prostě vyhodil z domu. Nenechal si nic vysvětlit a už předpovídal, jak Magda skončí a že je obyčejná prodejná šlapka. To prý v lepším případě. Nepomohlo ani moje přimlouvání a vysvětlování.

Chtěla jsem celou situaci urovnat, ale nepodařilo se. Těžce nesl, že je jeho dcera pryč a ještě dala se na dráhu striptérky. Bál se ostudy v naší vesnici, až se to provalí. Magda se zase urazila, že to táta nechce ani vysvětlit a hned druhý den odjela zpátky do Mnichova.

Voláme si často, ale tatínek s ní vůbec mluvit nechce. Zklamala ho. Když přijede Magda občas domů, jen se pozdraví, ale třeba celý týden spolu nepromluví. Vlastně se sobě vyhýbají. Magda může zůstat tak de dva, víc už by manžel nedovolil.

Taky nejsem zrovna šťastná, jakou si naše jediná dcera zvolila cestu, ale věřím, že ji to přejde, dospěje a vybere si jiné zaměstnání. Nechci dceru zavrhnout jako manžel. A tak doufám, že se nám Magda jednou vrátí a s tátou k sobě zase najdou cestu.

U nás na vsi se toho povídá hodně. Lidem nejvíc vadí, že si dcera dost vydělá, ostatní je vedlejší.

Blanka K. (55), Domažlicko

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...