Den před smrtí zavedla Iveta Bartošová manžela na místo, kde pak skočila pod vlak!

Nejlepší roky svého života prožila Iveta po boku Ladislava Štaidla.

Nešťastná Iveta Bartošová (+48) prošla náručemi spousty mužů. Žádný z nich jí ale nedokázal podržet na její cestě do propasti. Platilo to i pro toho posledního, u veřejnosti neoblíbeného Josefa Rychtáře (58).

Muži hráli v životě Ivety Bartošové v drtivé většině spíš zápornou roli. Už její otec byl alkoholik a jeden čas se dokonce psalo i o tom, že jí údajně v dětství zneužíval. První velkou láskou a zároveň prvním milencem se pak stal mladík, který jí podváděl téměř před jejíma očima.

Na Třísku se prý obrátila sama

S Petrem Sepéšim (+25), který bral jejich vztah více jako pracovní než jako osobní, by se asi dříve nebo později rozešla. Po jeho kruté a předčasné smrti, která Ivetou pořádně zacloumala, našla útočiště u Ladislava Štaidla (70). Ani ten jí samozřejmě nebyl věrný – už proto, že byl ženatý – ale výrazně pomohl mladé zpěvačce s její kariérou.

Také vás může zajímat ...

A přidal také do jejího života další smysl: dítě, syna Artura (19). S rolí matky si ale Iveta postupně nevěděla moc rady. Už během vztahu se Štaidlem měla různé aféry: nevěru s hercem Rudolfem Hrušínským nejmladším (45) i podivný únos ze strany Romana Třísky (47), který si nejspíš Iveta vymyslela.

Po letech Tříska objasňoval proč: „V době, kdy jsme se spolu nějakou dobu stýkali, odcestoval Štaidl do USA a Iveta se měla dozvědět, že místo ní vzal údajně s sebou nějakou krupiérku z kasina. Rozzlobilo ji to tak, že se rozhodla od něj odejít. A jelikož věděla, že na jejího partnera nemám žádné osobní ani profesní vazby, požádala mě, zda bych jí v tom mohl pomoci.

Po návratu Štaidla z USA totiž očekávala velmi negativní reakce.“ Skutečnou pravdu se ale už dnes nikdo nedozví.

Iveta Bartošová, Rudolf Hrušínský nejmladší

S nikým dlouho nevydržela

V dalších letech se po boku plavovlasé zpěvačky vystřídalo mnoho mužů, známých i méně známých. Jak později Ladislav Štaidl konstatoval ohledně svého syna: „Do té doby než jsem Artura dostal do péče, tak se tam vystřídalo deset chlapů. To je doklad toho, že měla smůlu nebo si neuměla vybrat.“ Měl bohužel pravdu. Zkuste počítat s námi.

Na pár týdnů se sblížila s Danielem Hůlkou (48), na několik měsíců pak s jedním právníkem. Jejím milencem byl údajně i skladatel Karel Svoboda (+68). Následoval slovenský zpěvák a herec Karol Csino (40), ale ten odmítl snášet Ivetinu žárlivost. Herec Zdeněk Podhůrský (57) s ní prý praktikoval tantrický sex, ale byl rovněž svědkem jednoho jejího pokusu o sebevraždu.

O veterináři Romanu Hankem (47) prohlásila: „Je fantastický, poznala jsem, co je to žít naplno.“ Tohle poznání jí ale také dlouho nevydrželo. Přišlo první manželství a životním partnerem se pro stále problémovější Ivetu stal muž, který se sám vypořádával s drtivými ranami osudu: herec a producent Jiří Pomeje (51).

Obřad vypadal jako svatba století a říkalo se, že tomuhle vztahu Iveta hodně věří. Za dva roky ale stejně následoval rozvod. Jiří jí nejprve pomáhal s obnovením kariéry. „Potřebovala muže, který by ji zároveň profesně řídil,“ vypověděl herec.

„Jinak to nezvládala, byla příliš slabá a podceňovala se a to potom řešila, jak to všichni známe.“

Svatba století neměla šťastný konec.
Svatba století neměla šťastný konec.

Dostal se k nemocné ženě lstí?

Po rozvodu Iveta prohlásila: „Žádný chlap mě na kolena nesrazí. Přála bych si, aby mě už nikdy nic nevyvedlo z míry, abych nebyla už vůbec kvůli ničemu podrážděná, vše řešila s klidem a nadhledem.“ Zůstalo bohužel jen u slov, jak ukázal poslední osudový vztah jejího života.

Josef Rychtář byl nevýznamný, mediálně nezajímavý bývalý bodyguard, o kterém by nejspíš nikdo nikdy neměl důvod napsat ani řádku. V létě roku 2011, po rozchodu s Italem Domenicem Martuccim (40), zavolala Iveta do bezpečnostní agentury, jejímž majitelem byl právě Josef Rychtář. Vyděsili jí totiž tři muži, kteří se objevili na zahradě jejího domu.

Známý samozvaný Ivetin ochránce Zdeněk Macura (43) později tvrdil, že se jednalo jen o Rychtářovu lest, jak se s Ivetou seznámit – oni tři muži prý byli ve skutečnosti z její firmy. Pokud to tak skutečně bylo, tak se Rychtářovi jeho úmysl podařil. S problémovou zpěvačkou se seznámil natolik, že se k němu dokonce na měsíc přistěhovala.

Protože byl ale Rychtář ještě ženatý a ona nechtěla rozbíjet rodinu, vrátila se zpátky. Marně.

Rozvodu Rychtáře stejně nezabránila a jeho samotného se také nezbavila.

Ani italský hrabě nebyl tím pravým.
Ani italský hrabě nebyl tím pravým.

Novomanželský sen o kočárku

Navenek to vypadalo, že se Rychtář snaží nemocné Ivetě pomáhat a chránit ji. Lidé ale vycítili, že se snaží hlavně využít situace všemi způsoby. Vztah cholerického muže, pověstného tím, jak nedokáže udržet své nervy na uzdě a kdysi slavné zpěvačky, která už jen před očima veřejnosti nesnesitelně trpí, se stal téměř každodenním námětem médií, a nejen těch bulvárních.

Některé situace byly k smíchu i k lítosti současně: třeba Ivetin útěk do Itálie s Macurou. V září roku 2013 si Rychtář Ivetu pojistil a vzal si ji za ženu. Zpěvačka, které se blížila padesátka, prý dokonce uvažovala o miminku – v jejím věku a stavu a navíc s takovým partnerem to byl do očí bijící nesmysl.

I kdyby se býval stal zázrak a lékaři u Ivety nezjistili gynekologickou vadu, kvůli které dítě už mít nemohla, od zkázy by jí stejně nezachránilo. V té době už se její život počítal bohužel jen na měsíce, ačkoliv to nikdo nevěděl.

Nebo ano?

Iveta Bartošová, Josef Rychtář

Chtěla mu to naznačit?

28. dubna roku 2014 poprosila Iveta svého manžela, aby s ní šel na procházku. „Byla hodně zesláblá, protože málo jedla,“ tvrdil Rychtář později. „Šli jsme jen kolem rybníka a posadili se tam na lavičku. Vybavuji si, jak se upřeně zahleděla na projíždějící vlaky. A na tom místě, kam se dívala, pak druhý den svůj život ukončila.“ Příznačné bylo, že se tak stalo v den narozenin jejího muže.

Podle něho tím chtěla nešťastná žena docílit toho, že na ni nikdy nezapomene.

Skutečnost ale může být jiná, taková, které věří většina lidí: ze strany Ivety mohlo zvolené datum být vůči manželovi i poslední zoufalou pomstou!

Byla ráda, že se Rychtáře zbavila

Na začátku každý hledí na toho druhého hlavně růžovými brýlemi. Iveta věřila, že Rychtář byl ve svém předchozím manželství obětí a jeho bývalou ženu slovně nijak nešetřila. Jakmile prý ale poznala temné stránky partnerovy povahy, telefonovala prý exmanželce, aby zakročila. „Byla jsem překvapena tím, že se ozývá,“ potvrdila Rychtářova opuštěná žena.

„Coby zdravotnice ale ze zkušenosti poznám, když někdo mluví pod vlivem.“ Nakonec přiznala, že vlastně byla Ivetě vděčná, když Rychtáře přitáhla k sobě a že jí tím opravdu pomohla.

Ivetini fanoušci jejího druhého muže nepřijali!
Ivetini fanoušci jejího druhého muže nepřijali!
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...