Den s jógou

Bolí vás záda a přemýšlíte, jak se této bolesti zbavit? Existuje spousta způsobů, které vám od bolesti pomohou. Zkuste tedy tentokrát odhodit všechny farmaceutické přípravky a věnujte svým zádům péči v podobě prevence před bolestí. Zkuste jógu.

Co je to jóga?

Také vás může zajímat ...

Ve volném překladu by šlo slovo jóga přeložit jako spojení. Za rodiště jógy je považována Indie, první zmínky o tomto cvičení nalezneme už z dob před naším letopočtem. Zatímco dříve měla jóga spíše jakousi náboženskou funkci, dnes ji oceňují lidé po celém světě především pro její blahodárné účinky na jejich fyzickou kondici a harmonizaci ducha.

Z východu na západ

Západní svět si jógu velmi oblíbil. Lidé ji chodí cvičit do specializovaných center, učí se lépe porozumět svému tělu a díky jejím blahodárným účinkům tak toto cvičení získává každý rok nové příznivce, pro které se jóga stává nejen sportem, ale také životním stylem. Pokud vás jóga zaujala a nejste si jisti, jestli je pro vás tím pravým, můžete, ještě před zapsáním na kurz, zkusit cvičit doma.

Vyzkoušejte následující protahující cvičení, které vám mohou pomoci od bolavých zad.

Vezměte si volné oblečení, v němž se vám bude dobře cvičit a ideálně si pořiďte i karimatku nebo nějakou podložku pro vaše větší pohodlí.

Sed s nataženýma nohama

Sedněte si na karimatku a natáhněte nohy. Narovnejte záda a dívejte se dopředu. Ruce si položte na stehna a pomalu pravidelně dýchejte. Tento cvik se hodí pro začátečníky. Procvičíte si v něm správné dýchání a dobré držení těla.

Pozice kočky

Klekněte si na všechny čtyři tak, aby špičky nohou směřovaly rovně dozadu a ruce byly položené a natažené směrem dopředu. Záda lehce prohněte a hlavu dejte nahoru, jako kdybyste se dívali na nebe. Poté s výdechem záda nahrbte a hlavu skloňte. S nádechem se pak dostaňte do první pozice s prohnutými zády.

Pozice hory

Stoupněte si na podložku a tělo postupně ohýbejte až se vaše ruce dotknou země. Vaše tělo nyní bude vypadat jako hora. S výdechem si z této pozice pomalu přejděte do pozice kočky. S nádechem opět zvedněte pánev a celé tělo do pozice hory.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...