Denisa Nesvačilová – Přes prsty už dostala

Hvězda seriálu Slunečná zazářila také ve filmu Přes prsty či Miluji tě modře. Původně herečkou být nechtěla.

Zrzka s jiskřičkami v očích a čertem v těle. Rozená herečka, řeklo by se. Přitom skutečnost je úplně jiná. Rodačka z Tábora se vrhla na moderní gymnastiku, zabývala se jí od tří let, byla šikovná. „Věnovala jsem se moderní gymnastice vrcholově,“ vypráví.

Také vás může zajímat ...

„Třífázové tréninky, na základní škole mě moc nevídali, furt v tělocvičnách, na mezinárodních závodech.“

Skoro nejedla

Svým způsobem ztratila dětství. „Až v patnácti šestnácti začínáte zjišťovat, jak se bavit s kluky, protože ti v tomto sportu nejsou. Přišla jsem o spoustu věcí, ale zpětně si myslím, že mi toho sport dost dal,“ konstatuje. Jenomže sportovala vrcholově, což s sebou neslo množství problémů, jedním z nich byla mentální anorexie.

„Váha pro mě byla jedna z top věcí, které jsem neustále řešila.

Byly doby, kdy jsem toho přes den nesnědla moc, spíš nic,“ připouští. Dívky se každý týden povinně vážily, někdy i víckrát, namátkově, za překročení nařízené hmotnosti byly trestány například tvrdšími tréninky. „Měla jsem období, kdy jsem si dala jen jedno jablko za den.

V patnácti jsem při 158 centimetrech vážila 36 kilo, začaly mi padat i vlasy,“ říká herečka. Denisiným otcem je bývalý prvoligový fotbalista Josef Nesvačil (55), to on si přál, aby dcera odmala sportovala, v čemž mu zdatně přizvukovala ctižádostivá manželka. Díky němu se také rodina záhy přestěhovala do Prahy, malá Deniska tehdy ještě chodila do školky.

„Ambice měla máma, myslela si, že ze mě bude velká star. Ve finále jí asi bylo jedno v čem,“ trpce poznamenává krásná rusovláska.

Když jí bylo deset, něco se v ní vzepřelo a chtěla skončit.

Zasáhl otec, zařídil jí přestup do jiného oddílu, protože tvrdila, že v tom stávajícím ji to nebaví. „Byla to řežba. Absolutně jsem nestačila, táta mě po třech hodinách odnášel v náručí, protože já nebyla schopná chodit,“ popisuje.

Paradoxně ji sport začal znovu bavit, byla mezi dívkami, které vyhrávaly, a stala se otcovým miláčkem: „Začal se mnou řešit moji sportovní psychiku, přípravu na závody, natáčel mě na kameru a pouštěl mi to pak doma, abych viděla chyby a musela na nich zapracovat.“ Dívenka se cítila jako královna, všechno se točilo jen kolem ní.

Řešila starosti jiných

Po rozvodu rodičů se to dramaticky změnilo. Otec se odstěhoval a matka rozpad manželství nesla velice těžce. Začala se se svými žaly a nesplněnými sny svěřovat dospívající dceři. „Bydlely jsme v maličkém bytě, spaly v jedné manželské posteli, a když vás někdo dospělý v noci budí a valí do vás své strasti, prostě to nefunguje. Tak blízko si dítě a rodič být nemají,“ míní Denisa.

A do toho přišel děsivý úraz.

„V Polsku na závodech si naše trenérka tajně natočila trénink Rusek a doma nám pak podle nich sestavila trénink.

Praskání kostí

Jenže tělo v tom věku už není pružné tak, aby mohlo dělat extra nové věci, a když, tak pomalu,“ vypráví herečka. Jenže všechno se chtělo rychle a trenérka dívence v domnění, že ji donutí k dotažení prvku, sedla na hrudník. Ozvalo se zapraskání. Z auta, kterým Denisu otec vezl domů, už nevystoupila. Měla o sto osmdesát stupňů otočený obratel, tlačící na míchu.

Necítila prsty u nohou, nemohla chodit.

Prognóza nebyla příznivá, vypadalo to, že děvčátko skončí na vozíku. Rehabilitace trvala dva roky, pomohla i léčitelka, která dívce vysvětlila, jak se vyrovnat se vším, co ji předchozí roky tížilo. „Myslím, že jsem v sobě bohužel nahromadila tolik negativních věcí a tolik bolesti, aniž bych naslouchala, že to muselo bouchnout.

Dostala jsem přes tlamu proto, abych začala fungovat,“ soudí zrzka.

Konečně radost

Cítila, že znovu potřebuje pohyb, začala se věnovat tanci, což ji přivedlo k herectví. Na DAMU se po střední pedagogické škole dostala napoprvé. „A najednou jsem byla sama v sobě spokojená,“ vzpomíná. „Dělat stále gymnastiku, možná bych sice měla olympijskou medaili, ale co s ní?“ Herectví jí dalo práci na seriálu Slunečná, hraje energickou Karolínu. „Tým seriálu je fantastický a přátelský.

Nastoupila jsem do rozjetého vlaku a měla z toho trochu obavy, ale přijali mě úžasně.

Všichni do jednoho jsou zkrátka sluneční.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama