Depilace, nebo epilace?

Chcete mít hladké nohy bez chloupků, ale už několik dní po oholení žiletkou máte pocit, jako kdybyste se ani neholila? Zkusit můžete epilaci.

Epilací rozumíme odstranění chloupků z těla, a to včetně zničení vlasového kořínku. Epilace má dlouhodobý efekt, po několika týdnech se však znovu musí opakovat. Vše záleží na tom, jak rychle chloupky rostou. Epilaci lze provádět mechanicky pomocí strojku, vosku nebo cukrové pasty. Tyto metody jde většinou dělat i doma. Oproti tomu trvalá epilace se provádí za pomoci laserového paprsku.

Také vás může zajímat ...

Je však nutné zákrok podstoupit v několika opakováních, aby byl výsledek co nejefektivnější. Nevýhodu této metody je, že je celkem nákladná.

Odměnou vám však bude skutečnost, že už se nikdy nebudete muset zabývat nežádoucím ochlupením.

Krátkodobé řešení

Depilací rozumíme odstranění chloupků na povrchu. Na depilaci můžete použít žiletku a speciální pěnu, která chloupky zjemní a pomůže je tak lépe odstranit. Další možností je použít speciální krém, který nanesete a necháte chvíli působit. Poté setřete speciální stěrkou. Po zhruba 2 až 3 dnech je však nutné proceduru opakovat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...