Dětství Ivany Gottové bylo poznamenáno těžkými ztrátami!

Po rozvodu rodičů ji čekala mnohem drsnější tragédie: smrt bratříčka!

První a jediná manželka české legendy Karla Gotta (+80) přišla na svět pod jménem Ivana Macháčková (44). Než se stala osudovou ženou Zlatého slavíka a matkou jeho dvou dcer, prožila život plný zajímavých setkání i velké bolesti.

Stala se ženou, které se podařilo to, o co mnohé další předtím marně usilovaly. Díky ní se Karel Gott (+80) ve stáří usadil a oženil se. Velký Mistr nás sice v říjnu 2019 opustil, ale Ivana Gottová (44) dál nese jeho jméno a stará se o jeho památku.

Také vás může zajímat ...

Tátu ztratila dočasně, brášku navždy

Ivana se narodila v Opavě a jejím velkým přáním už od dětství bylo stát se herečkou. Nemusí ale litovat, že se jí tento sen nesplnil, protože život jí přinesl něco jiného a úžasného. Než se tak ovšem stalo, prožila si jako malá hned dvojitou bolest, která se nesmazatelně vryla do srdce.

Tou první bolestí byl rozpad rodiny. Je to záležitost, zasahující každé dítě, když vidí, jak táta s mámou jdou od sebe. Ivaně byly čtyři roky, když tatínek od rodiny odešel. Navíc neměla moc možností ho vídat, protože pracoval jako geodet v zahraničí.

S otcem se později sblížila až v dospělosti. Mnohem tvrdší a nenahraditelnější ztrátou byl tragický osud jejího o rok staršího bratra. K němu měla malá Ivana velmi krásný vztah. Bylo to vlastně vzájemné, bratříček se o ni staral, oblékal ji a vodil do školky.

Jak sama prohlásila, byla pro něho princeznou. Jednoho dne ale došlo ke smrtelné nehodě. Bratra srazilo auto po cestě ze školy. Přežil to, ale ne nadlouho. V nemocnici ještě bojoval tři dny o svůj život. Po celou tu dobu tam s ním byla maminka. Zranění byla ale bohužel natolik vážná, že chlapec poslední bitvu prohrál.

Nejprve zklamání, potom Amerika

Z původně čtyřčlenné rodiny tak zůstala jen Ivana a její máma. Později si matka našla nového přítele a Ivaně přibyl nevlastní sourozenec, nový bratr. Toho všichni zahrnovali láskou, se vzpomínkou na to, co se stalo původnímu milovanému bráškovi v jeho sedmi letech.

Ivana trochu v rozporu se svými dětskými sny nezamířila na konzervatoř, nýbrž na střední zdravotnickou školu. Díky svému atraktivnímu vzhledu se uplatnila i v modelingu. Úplně ten sen o hraní ovšem nevzdala, jenže přihlášky na JAMU i na DAMU se bohužel nesetkaly s úspěchem.

Byla z toho zklamaná, pár nocí si proplakala a pak se rozhodla na čas odjet za hranice. „Náhodou mi totiž v tu dobu zavolala kamarádka, která se mnou dělala modeling, jestli bych tam za ní nechtěla přijet jako au-pair,“ vzpomínala Ivana.

Příjezd do Spojených států, kde měla pracovat, byl dost šokující. Zjistila, že na to, aby se u početné arabské rodiny starala o handicapované děti i úklid velké vily, prostě nemá. Poté, co si dala inzerát do novin, našla naštěstí lepší příležitosti pro danou práci.

Dva roky s hollywoodskou hvězdou

Během pobytu v New Yorku se Ivana zajímala o divadla na slavné Broadwayi a snažila se načerpat něco pro případné budoucí herecké zkušenosti. Když se pak vrátila do Prahy, nenašla se bohužel možnost, jak by uvedené poznatky mohla využít.

Místo toho začala – díky tomu, že se v Americe zdokonalila v angličtině – pracovat pro zahraniční produkce, které do České republiky přijížděly natáčet filmy.

Jedno setkání se jí pak stalo osudným. Během natáčení filmu Hra si jí v davu povšiml hollywoodský herec Michael Douglas (76), hvězda filmů jako Honba za diamantem nebo Základní instinkt. Jakmile zjistil, že je Češkou, zkusil na ní udělat dojem pár slovy z našeho jazyka, která se naučil od svého známého, režiséra Miloše Formana (+86).

Bylo mezi nimi i jedno neslušné slovo, ale potom už se Michael choval jako džentlmen. Michael pozval Ivanu na večeři a nakonec z toho byl krásný dvouletý vztah s galantním a vtipným mužem. Nebyla to ovšem největší osudová láska jejího života. Ta měla teprve přijít.

Nejprve ho nepřímo odmítla!

Někdy si člověk svůj osud maluje pravdivě, aniž by to tušil. Když byla Ivana ještě malá a jednoho dne po rozvodu rodičů ležela s bratříčkem a maminkou společně v posteli, bráška prý vyslovil zajímavé přání. Chtěl tehdy mít za tatínka Karla Gotta.

Po mnoha a mnoha letech by se nějakého příbuzenského vztahu dočkal, i když úplně jiného, jenže bohužel zemřel. Ivana se osobně setkala se Zlatým slavíkem poprvé v roce 1998. Bylo to na předávání televizních cen TýTý. Karla ihned zaujala, ovšem v té době měla sama přítele, takže na jeho žádost o telefonní číslo reagovala zamítavě.

Vlastně ne úplně, nějaké číslo mu dala, jenže nebylo tím správným. Zpěvák se jí samozřejmě snažil dovolat, jenže to se mu pochopitelně nepodařilo. Setkali se ovšem znovu při volbě Miss v Ostravě. Tam už dostal to správné číslo a mezi Karlem a Ivanou vzniklo nejprve přátelství. Ukázalo se, že pro trvalou lásku se jednalo o ten nejlepší základ.

Svatba na cestách

Láska se dostavila postupně. Když Ivana mamince sdělovala, kdo je jejím přítelem, ta jí to nechtěla moc věřit. Brzy si nové partnerky slavného zpěváka samozřejmě povšimli i novináři. Ivana získala jako první žena v životě Karla Gotta velké privilegium: začala s ním sdílet společnou domácnost v jeho vile na Bertramce.

Poprvé se pak stalo, že partnerka Zlatého slavíka přišla do jiného stavu s jeho přáním a vědomím. Dvojici se narodila dcera Charlotte Ella (14). Později k ní přibyla i sestřička Nelly Sofie (12), ale ještě předtím došlo k události, které by před pár lety málokdo věřil. Karel Gott se oženil!

Nevybral si k tomu ale žádné místo v České republice, kam by se určitě slétly tisícovky novinářů.

Nešlo vlastně ani o žádný dlouhodobý plán, Karla to napadlo spontánně za oceánem, v Las Vegas. Tam je možné zorganizovat svatbu za pár dnů. V lednu roku 2008 se tak splnila slova Ivany: „Vždycky jsem věřila ve šťastné manželství; že se nejdřív dva lidé, kteří se milují, vezmou, pak mají děti a žijí spolu v dobrém i zlém, dokud je smrt nerozdělí.“ Karel se vyjádřil v tom smyslu, že Ivana je pro něho jedinou a zároveň první ženou, se kterou by chtěl žít.

První bitvu Karel vyhrál, druhou už nikoliv

Ačkoliv Ivana měla vždy velké ambice a byla cílevědomá, život po boku hudebního velikána pro ni znamenal podstatnou změnu. Ocitla se pod drobnohledem veřejnosti i bulváru. Sama přiznala, že se musela stát ostražitější, zejména co se týkalo cizích lidí a novinářů.

„Stal se ze mě silný introvert, i když jsem taková dříve nebývala. Jsem plachá. Hodně plachá a vím, že tím někdy můžu působit až nepříjemně.“ konstatovala v jednom rozhovoru. Těžkou zkouškou si pak prošla v posledních letech života Karla Gotta.

Tomu byla diagnostikována rakovina, se kterou statečně bojoval a v první fázi nad ní i zvítězil. Zhoubná nemoc se ale později vrátila v jiné podobě. Akutní leukémii už se vyléčit nepodařilo, ale osudový muž Ivany si závěrečnou fázi svého života naplno užil mezi svými nejbližšími.

Když pak prvního říjnového dne roku 2019 zemřel, neplakala jen Ivana, ale celý český národ.

Na přípravě manželova hrobu se Ivana přímo podílela!

Pohřeb Karla Gotta se konal v přímém televizním přenosu, který sledovaly miliony diváků. Byl dojemný a Ivana ho i se svými dcerami zvládla vyrovnaně a důstojně. Místem posledního odpočinku jejího manžela se pak stal hřbitov na pražských Malvazinkách.

Ten patří mezi největší v Praze a nachází se nedaleko – asi tak kilometr – od vily na Bertramce. Hrob tak maximálně odpovídá představě Karla Gotta. Na jeho přípravě Ivana velmi intenzivně pracovala s architekty.

V dojemném dokumentu poznáme Ivanu o hodně blíž!

Velmi působivým pohledem na kariéru a zejména na poslední rok života Karla Gotta přináší více než dvouhodinový dokument s všeříkajícím názvem Karel. Tvůrcům bylo dovoleno nahlédnout do soukromí slavného zpěváka.

Diváci tak mohou poznat Ivanu a její dvě dcerky mnohem důvěrněji než z běžných oficiálních prezentací. Film měl zatím smůlu na dobu uvedení, musel být přeložen už z jarního termínu na podzimní a i tehdy zasáhla současná situace kolem koronaviru.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama