Dětství měla Zuzana Bydžovská šťastné, v dospělosti přišla tvrdá osudová rána!

„Přirozené stárnutí je vlastně milosrdné, člověk už umí oddělit podstatné věci od nepodstatných.“

Herečka Zuzana Bydžovská (59) rozjela svoji kariéru v době dospívání. Úspěšně v ní pak pokračovala. Její osobní život jí ale poskytoval vždy jen dočasnou radost.

Rodačka ze severočeského Mostu pocházela z lékařského prostředí. Jak otec, tak matka byli zubaři, takže se na rozdíl od ostatních dětí nikdy v ordinaci nebála. V době, kdy Zuzana Bydžovská (59) vyrůstala, vycházel populární čtrnáctideník Kino.

Také vás může zajímat ...

Ona si v něm ráda prohlížela fotky našich i zahraničních herců a hereček. Snila o tom, že by se na jeho stránkách mohla někdy také objevit. Tehdy neměla ponětí, jak má k takové možnosti blízko.

V televizní hře Jestli Ve větší slávě si jednou odejdu.

Vozila si oblečení z Ameriky!

V roce 1973 se natáčel dětský muzikál Přijela k nám pouť. Filmaři hledali nové dětské tváře a mimo jiné přišli i na základní školu, kam chodila Zuzana. A protože v uvedeném snímku zaujala, přišly další nabídky, například do seriálu My z konce světa nebo filmu Konečně si rozumíme.

V té době přišla i jedna důležitá změna v jejím životě. Rozvod rodičů obvykle děti nesou dost těžce, ale Zuzana z něho měla jednu nespornou výhodu, vzhledem k době, kdy vyrůstala. Její maminka se totiž znovu provdala a odstěhovala se do zahraničí.

Mít jednoho z rodičů ve Spojených státech a moci za ním jezdit, to bylo opravdu terno. Předtím jezdila o prázdninách k babičce, kde poznávala vesnický život – což se jí hodně líbilo a do života jí to něco dalo. Teď ale poznávala i „velký svět“.

Na rozdíl od svých vrstevníků tak létala přes oceán, viděla Sochu svobody a do Československa si přivážela módní věci, které jí mohly ostatní dívky jenom závidět! A souběžně s tím se jí plnily i herecké sny: nejprve přijetím na konzervatoř, postupně i přibýváním dalších zajímavých rolí.

Muž, který jí krutě zradil.

Změnil se jí pohled na svět

Asi do třiadvaceti let žila Zuzana dost bohémským životem. Vůbec nic si neodříkala, flámovala, navštěvovala hospody, kouřila cigarety. Pak se její pohled na svět změnil a stal se dospělejším. Zatoužila po tom, mít rodinu a za tímhle cílem si cílevědomě šla. Podle některých zdrojů byla dokonce krátce provdaná za bývalého spolužáka.

Svého prvního osudového muže ale našla až potom: v grafikovi Jaroslavu Pružincovi (59). Ten se stal otcem jejího prvního potomka, dcery Dory (33). Po několika letech se s Jaroslavem rozešla. Do života Zuzany vstoupil osudový muž číslo dvě, který s jejím životem opravdu pořádně zahýbal. Nebyla to náhoda, Miroslav Etzler (55) znal Zuzanu už z dřívějška a líbila se mu.

Viděl jí ve filmu Tisícročná včela a začal se o ní zajímat. Hráli pak spolu sice v jednom divadle, ale jiskra zatím nepřeskočila – až později. A byla to jiskra opravdu velká, protože Zuzana začala s hereckým kolegou nejen žít, ale měla s ním i své druhé dítě, syna.

Muž, který jí krutě zradil.

O syna vedli soudní bitvu!

S Miroslavem strávila Zuzana rovněž několik šťastných let. Partner si neměl na co stěžovat, herečka mu byla velkou životní oporou. Přesto jí zradil. Začal si románek s jinou kolegyní, s Vilmou Cibulkovou (57). A to, co bylo nejprve možná jen banální nevěrou, přerostlo v intenzívní vztah, kvůli kterému Miroslav Zuzanu opustil.

V době, kdy se rozcházeli, byli ještě smluvně vázaní v divadle, takže se museli i za těchto okolností společně scházet na jevišti. Naštěstí byli natolik dobrými profesionály, že diváci nepoznali, jaký vztah spolu teď skutečně mají. Rozchod bolel o to víc, že Miroslav si Vilmu vzal za manželku – na rozdíl od Zuzany.

Mezi bývalými partnery nastal boj o společného syna, který musel rozhodovat až soud. Později mohla Zuzana cítit něco jako satisfakci, protože Miroslav zradil i Vilmu. Rána v jejím srdci ale zůstala napořád, i když za rozpad vztahu vůbec nemohla!

Její první film Přijela k nám pouť.

Lítost kvůli zradě v ní i po letech stále zůstává!

Se samotou se po rozchodu s Miroslavem Etzlerem Zuzana smířila. Pochopila prý, že je těžké najít vztah, ve kterém může dopřát svobodu partnerovi a mít ji také sama. „Pokud to není možné, tak musím být sama. A samotě se dá naučit,“ konstatovala.

Může být na sebe pyšná, že výchovu obou svých dětí zvládla úspěšně sama. Lítost v ní ale zůstala, což se ukázalo před časem při křtu jedné knihy. Po přečtení vět o věrnosti a přátelství se rozplakala a musela odejít z pódia!

Kvůli Vilmě přišla o partnera.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...