Díky ztracenému mobilu jsem znovu našla dávného kamaráda!

Šťastná náhoda mě znovu svedla dohromady s báječným člověkem.

Jak se zpívá v jedné písničce, „nejsou jen ztráty, jsou i nálezy“. A někdy to spolu pěkně souvisí.

Ve svém věku jsem se často vracela vzpomínkami do mládí, i když to bylo už půl století zpátky. Nejvíc ze všeho mě asi mrzelo, že jsem ztratila kontakt na Michala Rauera, svého nejlepšího kamaráda z doby základní školy. Spolu s ním a s dalšími dětmi jsme toho hodně prožili, jenže pak se s rodinou přestěhoval do Prahy a už jsme se neviděli.

Také vás může zajímat ...

Přemýšlela jsem, jestli je ještě naživu.

Chtěla jsem vědět, komu patří

Byla jsem už pět let vdovou, manžela mi vzala před časem rakovina. Nezavřela jsem se doma a žila dál aktivním životem. Po celé Ostravě jsem měla hodně známých. Při jedné cestě tramvají jsem si všimla, že pod sedačkou leží mobilní telefon. Stalo se to zastávku před konečnou a nikdo jiný už ve voze nebyl.

Chtěla jsem odevzdat nález řidič tramvaje, ale ten mě odbyl, že prý si nebude dělat komplikace. Telefon mi tak zůstal a odnesla jsem ho domů. Rozhodně jsem ale měla v úmyslu vypátrat jeho majitele. Nevěděla jsem jen, jak na to. Pomohla mi dcera, která mě přišla navštívit. Projela seznam kontaktů, které tam byly, a rozhodla, že na jeden zavoláme.

Dívala jsem se na displej s ní a jméno Michal Rauer mě přímo udeřilo do očí!

Setkání po letech

Přemluvila jsem dceru, ať zavolá přímo na číslo onoho Michala. A krev se mi nahrnula do hlavy, když jsem pochopila, že je to skutečně můj dávný kamarád. Pomohl nám identifikovat majitele telefonu – jednalo se o jeho synovce. Dozvěděla jsem se, že bydlí v Olomouci. Samozřejmě si na naše společné dětské příhody dobře pamatoval.

Slíbil, že při nejbližší příležitosti zavítá do Ostravy a uvidíme se. To se také za dva týdny stalo. Bylo to nádherné setkání plné vzpomínek. Dodnes jsem vděčná Michalovu synovcovi, že mu jeho mobil vypadl v tramvaji.

Nebýt toho, asi bych svého kamaráda už nikdy neviděla!

Anna S. (64), Ostrava

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...