Divoká jízda Steve McQueena

Steve McQueen miloval život, ženy, rychlou jízdu a dopřával si všechny světské požitky. Vyrůstal na ulici, byl v polepšovně, bral drogy a vystřídal stovky žen. Přesto byl vzorem mnoha generací a populární je i čtyřicet let po své smrti.

Vychovala ho ulice

Také vás může zajímat ...

Narodil se 24. března1930, na předměstí Indianapolis v USA. Otec rodinu opustil krátce po jeho narození a matka, která měla sama problémy, nevěděla, co s ním. Mladého Steva tak vychovala ulice plná pouličních gangů. Rvačky a krádeže, tím trávil své mládí do doby, než ho na rok poslali do polepšovny.

Po návratu mu bylo 16, stal plavčíkem a na lodi doplul až Dominikánské republiky, kde se nechal se zaměstnat v nevěstinci. Během roku vystřídal celou řadu dalších zaměstnání – těžil olej v Texasu, byl dřevorubec v Kanadě, živil se i jako podomní prodejce. Mezititulek: Hrál, aby se nemusel dřít Rozhodujícím zlomem v jeho životě byl vstup do námořní pěchoty v roce 1947.

Když ji po třech letech opouštěl, zaplatila mu armáda kurzy na herecké škole, koupil si svůj první Harley Davidson a začal žít bohémským životem. Dodnes není jasné, proč s herectvím vlastně začal, někteří přátelé viděli důvod v jeho lenosti a neochotě se dál v životě dřít, jiní za tím hledali mladé holky, pro které měl vždy velkou slabost.

Každopádně, obcházel konkursy a v roce 1956 dostal první malou filmovou roli za 19 dolarů denně. Zásadní pro něj byla i z jiného důvodu.

Před kamerou se totiž poprvé setkal v té době již velkou hereckou hvězdou, s Paulem Newmannem, a z obou mužů se v budoucnu stali velcí herečtí konkurenti.

Nesnášel konkurenci

Natáčet s ním prý byla úplná noční můra. Když točili Skleněné peklo o požáru mrakodrapu, vymínil si, že bude mít přesně tolik textu jako kolega Paul Newman, na kterého celou svou kariéru nesmírně žárlil. Konkurenci nesnesl. Zdrtilo ho například, když kolegu Jamese Garnera obsadili do role automobilového závodníka, zatímco Steve, který skutečně závodil, vyšel naprázdno.

Aby se Garnerovi, který bydlel o patro níž, pomstil, močil mu každý večer na balkon.

steve mac queen_z filmu Le Mans

Stovky aut a stovky milenek

Hvězda Steve McQueena rychle stoupala a mezi hollywoodskou elitu ho definitivně vynesl film Sedm statečných. Jak rostla jeho sláva, narůstalo i jeho bankovní konto a jeho schopnost utrácet. A utrácel za vše, co miloval. Největší vášní však byly motorky a auta, kterých měl ve svých garážích na 170. Byl slavný a obdivovaný a jeho život byl i nadále velmi divoký.

Aféry s herečkami, divoké mejdany, drogy. Měl stovky milenek, když mu došly fanynky, spokojil se s prostitutkou.

Jeho manželství, ale i ostatní vztahy, se vlivem nezřízeného života rozpadaly jeden za druhým.

Ženatý byl třikrát

Poprvé se oženil s herečkou Neile Adams. „Ze začátku našeho manželství byl se svými románky diskrétní, potom se už neskrýval“, vzpomínala později na jeho přístup k manželské věrnosti. A manželce nakonec došla trpělivost. Rozešli se v roce 1971 a o rok později přišel rozvod. Určitý čas pak žil s herečkou a modelkou Barbarou Leigh, vzal si ale další herečku Ali MacGraw.

Brali se v červnu 1973 a kvůli němu nenatočila pět let jediný film. Byla žádaná, ale když se jí dovolal nějaký producent, Steve nesouhlasil. Žárlil, byl agresivní, hodně pil a současně bral kokain a LSD. Když zjistil, že mu jeho úlety oplácí stejnou mincí, zuřil. V roce 1978 se rozvedli.

Bylo mu 48, když se zamiloval do Barbary Minty, o pětadvacet let mladší herečky, se kterou se zapletl už během manželství s Ali MacGraw.

Vzali se však až v roce 1980, těsně před tím, než slavný herec zemřel.

O svůj život bojoval v Mexiku

Steve sice každý den dvě hodiny cvičil, posiloval a běhal, ale také velmi kouřil a pil. Přibližně v roce 1978 se začal jeho zdravotní stav náhle zhoršovat a trápil ho chronický kašel. Přestal kouřit, absolvoval antibiotickou léčbu, ale nepomohlo to.

V prosinci 1979 mu byla diagnostikována rakovina plic a v únoru následujícího roku lékaři zjistili, že má rozsáhlé metastáze a že léčba není možná. Herec se však v boji o život chytal každého stébla a odjel do Mexika, kde se podrobil alternativní léčbě. Neúspěšně. Zemřel při operaci na klinice Santa Rosa v Juáreze.

Bylo mu 50 let..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...