Divoký únos se u soudu neprokázal a nikdo Ivetě Bartošové neuvěřil!

Milostné skandály Ivety Bartošové – 3. díl Kdo jí unesl a balil do alobalu?

V době, kdy žila Iveta Bartošová (+48) s Ladislavem Štaidlem (75), vzbudil velkou pozornost nejen bulvárních médií případ, ve kterém se mělo jednat o její únos a zneužití. Pachatelem měl být Roman Tříska (51).

Vztah mezi Ivetou Bartošovou (+48) a ženatým Ladislavem Štaidlem (75) byl sice pro zpěvačku výhodný, co se její kariéry týkalo, ale klid na duši jí tak úplně nepřinášel. O hudebníkovi bylo známo, že si na věrnost nepotrpí a Iveta to dost těžce nesla. Vrcholem všeho pro ni nejspíš bylo, když se Ladislav vydal na plánovanou cestu do Spojených států a jí nechal doma.

Také vás může zajímat ...

A zřejmě do Las Vegas tehdy nejel sám, měl prý s sebou údajně vzít nějakou krupiérku z kasina. Byla to pro Ivetu poslední kapka a rozhodla se odejít?

A využila k tomu právě Romana Třísku (51)?

Prý na ni vytáhl pistoli!

Veřejnost se o dramatu s Romanem Třískou dozvěděla z bulvárního tisku. Všechno mělo začít tím, že k Ivetě do bytu v Apolinářské ulici, kde s Ladislavem bydlela, přišel opravář telefonů, aby dal dohromady pevnou telefonní linku. Začal jí prý říkat nepěkné věci o jejím partnerovi. Měl jí namluvit, že jí Ladislav nechal odposlouchávat a že má v úmyslu Ivetu zničit a možná jí i usilovat o život.

Líčil situaci velmi dramaticky, prý Ivetu dokonce někdo zaměřuje. „Nastrčil tam i nějaké červené světýlko, před kterým jsem začala utíkat,“ popisovala později Iveta ve své knize. „Nakonec jsem mu to všechno uvěřila a odešla s ním.“ Do bezpečí se ovšem podle svých slov nedostala, skutečné drama tímhle teprve začalo. Údajné bezpečí poskytl Roman zpěvačce nejprve v pražském bytě.

Podle její výpovědi se mělo prý jednat o nějaký konspirační byt tajné služby. „Vím, že tam byli dva kluci a jedna holka a seděli u počítačů,“ vyprávěla v jediném interview, které na téma svého údajného únosu médiím dala. „Když jsem se chvilkami vzpamatovala z těch opiátů, co mi dával, a řekla mu, že se mi to nelíbí, začal na mě mířit pistolí.

Vytáhl ji z takového kufříčku.“

Musela být pořád nahá!

Všechno to vypadá jako nějaká historka ze špionážního románu. Není divu, že to později znělo i u soudu jako přehnané fantazie. Z onoho „konspiračního“ bytu odvezl Roman Tříska Ivetu na chalupu do jižních Čech. Tam prý pro ni začalo peklo. „Pořád mi dával nějaké prášky a tvrdil, že se musím vyspat,“ líčila v knize. „Rohypnoly, neuroly. byla jsem z toho hrozně unavená, úplně mimo.

On přicházel a odcházel, jak se mu zlíbilo.“ Dál pokračovalo i schovávání před údajnými nepřáteli. Roman měl nutit Ivetu, aby byla stále nahá. Prý když na sobě nebude nic mít, tak ji nikdo nezaměří – alespoň takhle to zpěvačka podala u soudu. „Schovávali jsme se pod stolem a balili se do alobalu,“ uvedla. „Tvrdil, že tak narušíme monitorovací systém, i z vesmíru.

Řešila tím jen své problémy?

Roman prý měl Ivetu zcela ve své moci a ona nemohla dělat vůbec nic. Dělal si s ní, co chtěl, a to i sexuálně. Zpěvačka vypověděla, že jí její „únosce“ přivazoval k topení s rukama dozadu, když dostal choutky – aby se nemohla hýbat. „Z těch znásilnění, ke kterým došlo, si naštěstí pamatuji jenom útržky, byla jsem pod prášky,“ konstatovala.

Několik dalších měsíců poté, co vše skončilo, nebyla schopná intimně žít. V knize napsala: „V podstatě to ani potom nešlo, ale přinutila jsem se k tomu, abych nějakým způsobem přežila. A také hlavně proto, že jsem moc chtěla dítě.“ Soud ale jejímu vyprávění neuvěřil. Přiklonil se k verzi, že Iveta si vše vymyslela, aby vyřešila problémy ve vztahu s Ladislavem.

Když pak pochopila, že bez svého partnera a ochránce by neměla v kariéře tolik šancí, vrátila se s onou historkou o únosu. Roman Tříska byl ze všech nařčení zcela osvobozen a soud vyhrál na celé čáře.

Ivetě tehdy nepomohli ani ti nejlepší právníci, které jí sehnal Ladislav Štaidl, k němuž se znovu vrátila.

Všechny prášky brala Iveta sama a dobrovolně

Do vězení se Roman Tříska přece jen dostal, žádným neviňátkem nebyl. Byl odsouzen na dvanáct let za vraždu otce. V případě údajného únosu a znásilňování Ivety Bartošové se ale ocitl nevinně. Odmítl tvrzení, že do zpěvačky cpal prášky. „Diazepam a podobně si ordinovala tak nějak sama. A vždy podrážděně reagovala na upozornění, že by to či ono neměla přehánět,“ uvedl.

S odstupem času se sám považuje za oběť.

Řekl, že Ivetě tehdy naletěl, ale ona prý byla hodně přesvědčivá!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama