Dlouhé roky touží uniknout z manželova vlivu

Sympatická Miluše Šplechtová (63) v srdci hýčká jeden velký sen. Herečka, kterou diváci vídali například v seriálech Cesty domů a Ulice si však na jeho splnění asi bude muset ještě počkat.

Také vás může zajímat ...

Zdá se, že Miluši Šplechtovou (63) jen tak něco neporazí. Ustála dokonce i těžké období, kdy jí byl její manžel Jan Hrušínský (65), syn slavného českého herce Rudolfa Hrušínského (†73), nevěrný. Na jaře 2006 totiž vypukl obrovský skandál, který naznačil, že to v jejich vztahu možná skřípalo už léta.

Milenci si vyrazili na romantický výlet

Za asistence médií se totiž provalilo, že Hrušínský udržuje poměr s bývalou produkční Michaelou Blahutovou (46). V první chvíli to skutečně vypadalo, že po ní touží tolik, že se chce s Miluší rozvést.

Milenci si spolu dokonce vyrazili na výlet do romantické Francie a náramně si to tam užívali. „Ano, byli jsme v Paříži spolu. A moc se nám tam líbilo,“ přiznala pak Michaela.

Nakonec ale jeho aféra vyšuměla do ztracena a Jan se vrátil k Miluši. Dnes už je zřejmé, že na záchraně jejich manželství měla největší podíl sama Šplechtová.

Zařídila si život po svém

Zřejmě jí došlo, že její manžel není jediný chybující člověk na světě a tak nad jeho aférkou zavřela oči. A to není zdaleka všechno. Zapomněla na výčitky, na které by snad i měla právo, a raději se věnovala sama sobě.

Nechala si prodloužit vlasy, začala sportovat, zhubla a podstoupila plastiku očních víček. Jakoby chtěla nejen manželovi, ale i celému světu dokázat, že je ženou v nejlepších letech, která si dokáže zařídit život po svém.

Manželovu nevěru vnímala jako pouhé klopýtnutí, které se dá po tolika letech společného života snad i pochopit. Tím to ale bohužel neskončilo.

Jejich manželství začalo nevěrou

Hrušínský se měl podle zdrojů blízkých jeho okolí takového klopýtnutí dopustit ještě několikrát. Když se o tom začalo hovořit, všichni se ptali, proč s ním Šplechtová stále ještě je. Jenže sympatická herečka věděla své.

Už jejich manželství začalo nevěrou, tentokrát ovšem z její strany. Vždyť když se Miluše do Jana zamilovala, byla vdaná a měla malého syna.

Přesto neváhala za sebou spálit všechny mosty, rozvedla se a v roce 1984 se za Hrušínského provdala. Když se pak po mnoha letech Hrušínský dopustil nevěry, herečka patrně doufala, že se nezachová stejně, jako ona kdysi.

Možná se vídají příliš často

Aby tomu předešla, vzala si na pomoc všechny své ženské zbraně. Janovi dál vytvářela klidné a pohodové zázemí a podporovala ho v podnikání. Hrušínský si totiž v roce 2004 založil Divadlo Na Jezerce a má tedy starostí až nad hlavu.

Protože v jeho divadle hraje i Šplechtová, je zřejmé, že ty dva spojuje nejen dlouholeté manželství, ale i práce. Právě v tom ale může být i onen pověstný kámen úrazu.

Možná se manželé vídají až moc často, takže pak hledají nějakou formu úniku. Jan občas v náručí mladých žen a Milena sní o něčem, co se nezdá tak nemožné.

Chce se vymanit z vlivu svého manžela?

Herečka totiž už kdysi prohlásila, že by si chtěla otevřít cukrárnu. Tehdy sice tvrdila, že má čím dál častěji chuť na sladké, daleko pravděpodobnější ale je, že by se podnikáním mohla vymanit z vlivu svého manžela.

Možná dokonce doufala, že by na něm pak nebyla ekonomicky závislá. Protože se ale její velký sen zatím nestal skutečností, zůstává Šplechtová dále v angažmá v Divadle Na Jezerce. Stále tedy pracuje s manželem, kterého poprvé potkala už kdysi dávno na plese, a který se jí tehdy zeptal, zda by si nešla zatancovat.

Nejdřív rozvod, potom svatba

Jenže byl tehdy společensky unavený, takže upadl a ze společného tance nebylo nic. Pak se prý dlouho neviděli, až je svedl dohromady Činoherní klub v Ústí nad Labem, kde měli oba v počátcích své herecké kariéry angažmá.

Protože si spolu rozuměli nejen na jevišti, ale i v soukromí, bylo nad slunce jasnější, že se do sebe zamilovali. Jejich láska však měla jednu malou vadu. Miluše tehdy byla vdaná, takže nejdřív muselo dojít k rozvodu a teprve pak mohla následovat svatba s Janem.

Spojuje je divadlo i rodina

Po ní si manželé pořídily dvě dcery, které jsou nyní už dávno dospělé. Šplechtovou s Hrušínských dnes tedy spojuje nejen divadlo, ale i velká rodina. I to je zřejmě důvod, proč jeho nevěru elegantně ustála.

Za zachování manželství však zaplatila krutou daň. Jana dále v práci oddaně podporuje, ačkoli sama touží po cukrárně, ve které by se mohla realizovat. „Můj sen o cukrárně zůstává stále jen snem, a možná je to tak lepší,“ řekla už kdysi sympatická herečka.

Zapadla k nim jako hrášek do vatičky

Na Miluši Šplechtovou toho nemilosrdný osud naložil víc než dost. Už jako dospívající dívka poznala, že život má i svou odvrácenou tvář, když v pouhých čtrnácti letech přišla o maminku. Není divu, že ji taková ztráta strašlivě bolela.

Tatínek zemřel jen deset let po mamince, podle Šplechtové se utrápil žalem. V okamžiku jeho smrti bylo Miluši pouhých dvacet čtyři let, bydlela v Ústí nad Labem, byla poprvé vdaná a čekala miminko. Ačkoli měla sama svých starostí až nad hlavu, zažádala si o opatrovnictví mladšího bratra.

Všechny tyto bolestné zkušennosti Šplechtovou pořádně zocelily. Navíc ji naučily vážit si spokojené a fungující rodiny. Když se provdala za Jana Hrušínského, byla vděčná, že ji jeho rodiče krásně přijali. Jak sama Šplechtová říká, zapadla k nim jako hrášek do vatičky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama