Dlouhodobý vztah Jana Hrušínského se ženou před časem narušila milostná aférka s produkční!

Podváděná Miluše přemýšlela o rozvodu, ale rozhodla se dát svému muži ještě šanci.

Manželství Jana Hrušínského (63) a Miluše Šplechtové (60) patří v českém showbyznysu k těm nejpevnějším. I tento vztah byl ale podroben zkoušce, když došlo k nevěře!

Herec Jan Hrušínský (63) se proslavil svými rolemi hlavně v mládí – na filmy jako Dívka na koštěti a Jak se budí princezny se diváci koukají rádi i po letech. V současnosti je známý hlavně jako principál úspěšného Divadla Na Jezerce. Svůj soukromý život spojil s hereckou kolegyní Miluší Šplechtovou (60).

Také vás může zajímat ...

Během více než třiceti let spolu překonali i krizi kolem nevěry a vydrželo jim to dodnes.

Pomáhá manželovi i s „jeho“ divadlem.

Nechtěla podvádět prvního manžela

Od vidění se Jan a Miluše znali z konzervatoře, kde studovali – ona byla ale o tři ročníky níže. Tam ale ještě k bližšímu seznámení nedošlo. „Poprvé jsme se potkali tváří v tvář na plese konzervatoře, když mi řekl, jestli si nechci zatancovat,“ prozradila herečka.

Jan to sebekriticky upřesnil: „Máme společnou vzpomínku na jeden ples ze školy, kdy jsem ji chtěl vyzvat k tanci, ale než k tomu došlo, tak jsem upadl, protože jsem byl opilý.“ Potom se nějaký čas neviděli a potkali se až v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Hodně tam spolu hráli.

„A protože jsme si dobře rozuměli na jevišti, řekli jsme si, že bychom to mohli zkusit i v životě,“ konstatovala Miluše. V té době ovšem byla vdaná za jiného muže a měla i dítě, dvouletého syna. Kvůli Janovi se ale rozvedla. Nechtěla manželovi ubližovat, ale láska byla silnější. A protože odmítala svého muže podvádět, existovalo jediné řešení.

„Říkala jsem si, že s tím musím jít ven a říct mu to. Musím jednat na rovinu. Nechtěla jsem, aby si lidé za jeho zády šuškali, že mu zahýbá žena.

Takže jsme to vyřešili rozvodem.“

Miluše v seriálu Cesty domů.

Novomanželům popřál i Menšík!

Dopadlo to nakonec ke všeobecné spokojenosti. S prvním manželem dodnes udržuje Miluše přátelský vztah. A nejen s ním, ale i s jeho ženou, kterou si našel měsíc po rozvodu. „Je to nejen o toleranci, ale také odpuštění. Já jsem si asi opravdu vybrala dobře – jak prvního, tak druhého muže,“ prohlásila spokojeně herečka.

Jednou z nejpamátnějších věcí, které dvojice dostala ke své svatbě, bylo věnování od legendárního hereckého kolegy, po jehož boku měl Jan možnost si zahrát – od Vladimíra Menšíka (+58). „Úžasný a skvělý člověk,“ konstatoval Jan. „Když jsme se s Miluškou brali, namaloval nám svůj autoportrét a k němu napsal: Ať vám štěstí prší, stříká, to je přání od Menšíka!

Milušce a Honzovi jejich Vladimír. Máme to v rámečku stále na očích.“ A to štěstí se jich celkem drželo. Měli spolu dvě dcery, přičemž starší z nich, Kristýna (33) se rovněž stala herečkou. Syn Miluše z prvního manželství zase zakotvil daleko od rodné země, v Austrálii.

Miluše stála při svém manželovi i v důležité chvíli, kdy se rozhodl riskovat a pustit se do projektu samostatného divadla. Začalo to tím, že Jan byl v angažmá nešťastný a toužil po svobodě. Udělali si nejprve malou divadelní společnost a hráli zájezdové představení.

Když radnice v Praze 4 vypsala pronájem na budovu Jezerka, kousek od místa, kde manželé bydleli, přihlásil se Jan s projektem na divadlo.

A byl úspěšný – dnes už má za sebou mnoho sezón se spoustou her před vyprodaným hledištěm.

Pro role princů byl zrozený.

Byl nevěrný i podruhé?

Hodně to zaskřípalo ve vztahu mezi Janem a Miluší v době, kdy došlo k jeho nevěře s produkční divadla. Krizi v manželství řešila i bulvární média. S odstupem času Miluše hodnotila nepříjemnou situaci slovy, že to tak asi mělo být. Přiznala, že uvažovala i o rozvodu, ale roky společného života ji nakonec přesvědčily, aby Janovi dala druhou šanci. „Přeci není náhoda, že jste s někým tak dlouho.

Po takové době ti lidé k sobě nějakým způsobem patří,“ konstatovala.

„Nechtěla jsem řešit věci násilím.“ Letos na jaře se psalo o další Janově nevěře, spekulace o ní ale herec označil za pouhou pomstu jednoho bulvárního média!

Hlava v Dívce na koštěti.

Ze slavného tchána měla Miluše nejprve velký respekt!

Miluše měla štěstí nejen na manžela, ale i na tchána, hereckého velikána Rudolfa Hrušínského (+73). „Když jsem přišla do rodiny, tak jsem se ho hodně bála, protože to byla velká osobnost,“ přiznala. „Navíc jsem nevěděla, jak mě rodina přijme. Přece jen jsem byla rozvedená a měla malé dítě.“ Janovi rodiče ji ale hodně pomáhali, chovali se úplně normálně.

Rudolf byl sice mlčenlivý, ale hodně lpěl na dětech a celé rodině, která pro něho byla vždy na prvním místě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...