Dlouhý spánek zdraví neprospívá


O tom, jak vám škodí nedostatek spánku, slyšíme pořád. Jenže příliš dlouhý spánek, deset a více hodin denně, může mít stejně škodlivé důsledky jako nedostatek.


Důležité příčiny


Také vás může zajímat ...

Jestliže se u vás najednou zvýšila potřeba spánku, měli byste zbystřit.To, že vám nestačí obvyklých sedm nebo osm hodin může znamenat, že vás trápí závažné zdravotní obtíže, o kterých nevíte. Patří mezi ně např. spánková apnoe, kdy člověk přestává dýchat, onemocnění srdce, chronická únava nebo deprese. Proto byste měli vyhledat lékaře.

Od srdce po slinivku


Dlouhý spánek řadu onemocnění zhoršuje. V případě ischemické choroby srdeční vzrůstá při více jak devíti hodinách spánku denně riziko infarktu o třetinu. U jedinců, kteří dlouho spí, je také výrazně vyšší pravděpodobnost, že onemocní cukrovkou. Nadbytek spánku škodí i psychice. Vede ke zhoršení depresí a kolísání nálad.

Celkově pak v dlouhodobé perspektivě zrychluje stárnutí mozku.


Potíže s váhou


Cestou k udržení zdravé váhy je optimální doba spánku. Kdo spí málo, nezhubne, protože jeho tělo má tendenci více ukládat. Kdo spí moc, připravuje se o čas, kdy se aktivně pohybuje a tím spaluje kalorie a kvůli tomu přibírá.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...