Do andělské tváře Michaely Kuklové přinášeli zatím muži pouze smutek!

Udělala chybu, když se nechala donutit k odvážným fotkám.

Je to už třicet let, kdy se z Michaely Kuklové (49) díky roli princezny Jasněnky stala velká hvězda. Potom ale následovaly věci a situace, kterým by se bývala určitě ráda vyhnula!

Jsou herečky, které se dostanou k natáčení a rolím až tehdy, když vyrostou do krásy. A jsou takové, které si hraní vyzkouší už v dětském věku. Michaela Kuklová by se dala vlastně zařadit do obou kategorií. hrát začala už jako malá, kdy se objevovala v televizních pohádkách a hrách. A do krásy, jak každý ví, vyrostla také.

Bál se líbání stejně jako ona!

Dobrou školou pro mladičkou dívku bylo, že se naučila zacházet s penězi. V televizi samozřejmě nevystupovala zadarmo. Rodiče jí nechávali honoráře, ale nedostávala už od nich žádné kapesné. Na ní tedy bylo, aby si na vytoužené věci ušetřila. Na tu dobu vzpomíná ráda. „Byla jsem holka, užívala jsem si ten magický svět kamer, lamp, dospělého světa,“ popisovala.

Také vás může zajímat ...

„Moje vzpomínky se točí spíše kolem platonických lásek. Byla jsem dlouho velmi dětská, takže jsem se vztahů bála, nespěchala jsem, ale platonicky zamilovaná, tedy tajně, aby dotyčný nevěděl, jsem bývala často.“ Přinášelo to občas i zapeklité situace, jako třeba při natáčení filmu Poklad hraběte Chamaré.

Tehdy bylo Michaele teprve čtrnáct a měla mít před kamerou scénu, kdy se líbá s vyhlášeným krasavcem Tomášem Hanákem (60). Michaela netušila, jestli se herci ve filmu líbají doopravdy – a styděla se někoho zeptat. Nakonec se svěřila přímo Tomášovi, jak se té scény bojí.

Odpověď jí asi moc neuklidnila, dozvěděla se, že její kolega se bojí také!

Jiří Pomeje zásadním způsobem ovlivnil její život.
Jiří Pomeje zásadním způsobem ovlivnil její život.

Dostávala jednu ránu za druhou!

Zmíněný film natočil Zdeněk Troška (64), kterého bychom mohli klidně označit jako jejího „dvorního režiséra“. Má na svém kontě totiž i pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci, která Michaelu nejvíc proslavila. Tenkrát jí bylo teprve devatenáct let. Za slávu ale zaplatila docela tvrdými zážitky během natáčení, kdy utrpěla několik menších zranění.

Jednou například Yvetta Blanarovičová v roli čarodějnice kopla do lebky a ta zasáhla Michaelu tvrdě do hlavy. Helena Růžičková jí pro změnu mlátila střevícem tak, že mladá hvězda měla modřiny ve tváři a rozseknutou pusu. Trpěla závratěmi, takže si „užila“, když se některé scény odehrávaly ve výškách. A navíc nechtěně zabila jednu z živých krys, které filmaři použili.

Stalo se to, když upadla ze schodů a nechtěně jí zalehla. „To mi ale řekli až později.

To bych byla úplně vyřízená, že jsem zabila zvířátko,“ litovala.

Vztah jí nevyšel ani s Romanem, otcem jejího syna.
Vztah jí nevyšel ani s Romanem, otcem jejího syna.

Princezny se nemají svlékat

Dalším zásadním filmem byla pro Michaelu erotická komedie Playgirls. Ta se sice vůbec nepovedla a dodnes patří k nejhůře hodnoceným českým filmům, ale mladá herečka se během práce na ní sblížila se svým jediným dosavadním manželem. Jiří Pomeje (52) byl pohledný chlap jako hora a zdálo se, že bude pro krásnou a křehkou Michaelu dobrým životní ochráncem. Bohužel se ukázalo, že opak byl pravdou.

Za prvé ztratila svoji dosavadní svobodu, protože její partner chtěl o všem rozhodovat. Měl v plánu z ní udělat opravdu velkou hvězdu. Radil jí i to, jaké šaty má nosit. Její kariéru ale nejspíš zničil tím, když jí přemluvil, aby se nechala fotit obnažená pro prestižní magazín. A poté, co uposlechla a fotky vyšly, už jí těžko někdo mohl nabídnout roli nevinné princezny.

Dostávala nabídky na úplně jiné role, do kterých se často musela jen nutit kvůli finančnímu hledisku.

Andělská tvář, film, který nadělal spoustu problémů.
Andělská tvář, film, který nadělal spoustu problémů.

Bohužel to byl propadák

Úplnou katastrofou pak skončil pokus o velký romantický příběh. Na svoji dobu měla Andělská tvář z roku 2001 opravdu mimořádný rozpočet. Režie se opět ujal Zdeněk Troška a Jiří Pomeje projektu věřil natolik, že byl jeho producentem a půjčil si velké peníze. Z komerčního hlediska ale Andělská tvář skončila bohužel ďábelským neúspěchem. Manželé Jiří a Michaela se ocitli na finančním dně.

Jestliže předtím krásná brunetka snila o tom, že budou mít dítě, musela na to nyní zapomenout. Místo toho začala Jiřího živit a současně se bát toho, kdy se objeví dlužníci s nějakou výstrahou. Jiří začal před problémy utíkat do světa alkoholu a Michaela se ocitla na pokraji nervového zhroucení. Nakonec to vyřešila tak, že se odstěhovala. Po patnácti prožitých letech následoval i rozvod.

Manžel chtěl Michaelu ještě získat zpátky, ale odmítla.

Udělal proto po rozvodu silácké gesto a hodil snubní prstýnek do Vltavy.

Prožila víc trápení, než by zasloužila.
Prožila víc trápení, než by zasloužila.

Nevyšel jí ani další vztah!

Herečce se ulevilo jen částečně. Vysadila konečně uklidňovací prášky, dál ale měla obavy o svoji finanční budoucnost. Stále tu byly Jiřího dluhy, kvůli kterým chodila úo soudech. Na její rodný dům byla dokonce uvalena exekuce. Pomohlo jí, že si našla přítele a díky novému vztahu se stala matkou. Přivedla na svět syna Romana – ten se jmenoval po svém otci, podnikateli Romanu Holomkovi.

Zatímco on žil ve svém sídle na Vysočině, Michaela bydlela v Praze a za partnerem jen dojížděla. „V plánu bylo, že se tam nastěhuji, až malému budou čtyři roky, ale rozchod přišel dřív,“ konstatovala. Manželstvím tedy vztah neskončil, nebylo to naštěstí ale ani drama.

S Romanem se rozešla v dobrém a syna mu bez problémů půjčovala na víkendy.

Zatím má na kontě jen jednu úpravu.
Zatím má na kontě jen jednu úpravu.

Rozchod oznámila na sociálních sítích

Ještě nedávno to vypadalo, že se do tváře princezny Jasněnky znovu vrátí úsměv. Její nový přítel, se kterým začala chodit po pěti letech, kdy byla bez vztahu, byl sice o jedenáct let mladší, ale jak známo, věk nehraje žádnou roli. Fotograf Jiří Káš (38) zaujal Michaelu na první pohled a stejně tomu bylo i naopak. „Těžko se to popisuje, něco bylo prostě najednou jinak,“ přiznala herečka.

„Samozřejmě se mi i fyzicky moc líbil. Navíc jsem hned při prvním setkání zjistila, že v mnoha věcech jsme stejní a máme totožné názory.“ Svoji roli mohla hrát i skutečnost, že Jiří i Michaela slaví narozeniny společně: oba přišli na svět osmého dubna. A co bylo pro půvabnou herečku úplně nejdůležitější, jejího nového přítele přijal i syn. Vnímal ho jako kamaráda a oslovoval ho jménem.

Pokud by tomu tak prý nebylo, klidně by se hned rozešla nejen s Jiřím, ale s kýmkoliv, kdo by se malému Romanovi nelíbil. Dítě pro ni bude vždy na prvním místě. Výhodou bylo, že Jiří měl syna v podobném věku, takže Roman získal kamaráda. O svém příteli se Michaela vyjadřovala jen v samých superlativech.

Měl všechno, čím jí muži imponují: přímočaré myšlení, umění riskovat, sílu i smysl pro humor. „A Jiří k tomu všemu miluje děti, pořád se směje a rozumí ženské duši,“ upřesnila. Zdá se ale, že iluze byly předčasné. Partner na život nakonec z Jiřího nebude. Na sociálních sítích Michaela totiž oznámila, že už jsou jen v kamarádském vztahu a je mu vděčná za hezký čas.

Připsala k tomu, že ani jeden z nich nesmutní, takže není třeba nikoho litovat – s ohledem na její životní příběh a vztahy s muži to ale k politování určitě je.

Točila po boku Philippa Noireta.
Točila po boku Philippa Noireta.

Zahrála si s francouzskou legendou!

Jedním ze splněných snů Michaely bylo, když si zahrála po boku svého oblíbeného zahraničního herce. Jednalo se o český film Příliš hlučná samota, kde hlavní roli ztvárnil legendární Francouz Philippe Noiret (+76). Jako malá ho viděla ve válečném dramatu Stará puška, kde se mstil za brutální smrt své ženy.

Ten film jí strašil mnoho let, ale netušila, že jednou se ocitne s Philippem před kamerou, že jí bude říkat české sluníčko, že mu bude sedšt na klíně a povídat si s ním.

Nechtěla už být pořád zamračená!

Ačkoliv Michaelu obdařila příroda opravdovou krásou, přece jen se plynutí času nedá úplně zabránit. A tak došlo i na plastické zásahy, konkrétně si nechala vyzmizíkovat vrásky mezi očima, které jí vadily. „Měla jsem pocit, jako bych se neustále mračila na svět,“ vysvětlovala. Tentýž problém kdysi vídala u své babičky.

„Dokonce si pamatuji na to, že když jsem byla ještě malá, povídala mi, že je nemá kvůli tomu, že by byla zlá, ale od prožitých starostí,“ uvedla v jednom rozhovoru.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...