Do budoucího muže se zamilovala na základce

Syn se vydal ve stopách svých rodičů. Se svou kapelou doprovázel maminku na turné.

O jejich manželství se dlouho hovořilo hlavně v tom smyslu, že zatímco ona trochu pila, on ji hodně podváděl. Příběh dvou silných osobností naší hudební scény však nebyl tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Šla si tvrdohlavě za svým

Také vás může zajímat ...

Věra Špinarová (†65), majitelka jedinečného hlasu, začala už v šesti letech hrát na housle a později k nim přidala i kytaru. Zatímco ona toužila „dělat muziku“, rodiče z ní chtěli mít učitelku. Jenže tvrdohlavá Věrka si šla odjakživa za svým, což doma způsobovalo spoustu rozepří a hlučných hádek.

Její mamince se totiž nelíbilo, že dcera chodí zpívat na čaje a vrací se domů pozdě večer. Hudba však byla celý Věrčin život, takže si z kázání rodičů nic nedělala. V patnácti letech nazpívala píseň Já před tebou klečím a místo toho, aby šla studovat, vyučila se chemičkou prádelen a čistíren.

Hned věděla, že je pro ni ten pravý

Mezitím zpívala jako o život, kde se dalo, takže už v roce 1967 dostala nabídku na pravidelné vystupování s kapelou Flamingo. Protože koncertů neustále přibývalo, přemýšlela nad tím, že by se mohla zpěvem živit.

Brzy nato přešla do skupiny Majestic, která po převzetí Ivem Pavlíkem (†84) v roce 1971 změnila název na Orchestr Ivo Pavlíka. V té době si byla Věra jistá, že je Ivo její osudová láska. Zpěvačka se později dokonce přiznala, že se do Pavlíka zamilovala už v sedmé třídě základní školy.

To když se svou kamarádkou poprvé na vlastní oči viděly jeho vystoupení. Ještě ten večer si Špinarová dodala odvahu, našla jeho číslo v telefonním seznamu a jen tak mu zavolala.

Spojovala je láska i muzika

Ti dva se znovu setkali, když bylo Špinarové sedmnáct let, v Ostravě při soutěži Hledáme nové talenty. „Přišel jsem tam a uviděl holku o pět hlav menší než já, co tam neskutečně ječí,“ vzpomínal Ivo, který tehdy zasedal v porotě.

Mladičká Věra zkušeného hudebníka okamžitě uchvátila. Nejenže se mu líbilo, jak zpívá, ještě se do ní i zamiloval. Tehdy Pavlík vzal Špinarovou pod svá ochranná křídla. Ačkoli byli oba v té době zadaní, brzy bylo jasné, že je spojuje mnohem víc,než jen profesní přátelství.

Pavlík se tedy rozvedl s manželkou, se kterou měl dceru Yvonnu (61), a Věrka se zase rozešla se svým tehdejším přítelem Stanislavem Hranickým (†61).

Zděšená maminka málem dostala infarkt

Jakmile si Špinarová přivedla svého o osmnáct let staršího milence domů, zděšenou maminku málem ranila mrtvice. Tomu se ale rozhodně nemůžeme divit. Vždyť byla o rok mladší než její nastávající zeť. Věrčině mamince nakonec nezbylo nic jiného než se s volbou své dcery smířit.

Brzy také musela uznat, že si dcera a její manžel dokonale rozumějí. Pavlík Věru dovedl až na výsluní české populární scény a alespoň v prvních letech manželství ji určitě velmi miloval. Vystupovali spolu nejen u nás, ale i v zahraničí, především v sousedním Německu a Švýcarsku.

Jakmile Věrčina maminka viděla, že je její dcera s Ivošem šťastná, přála si, aby se ti dva brzy vzali, a dokonce je nabádala k založení rodiny. A ti ji také poslechli.

Vzorná maminka a hospodyně

Špinarová a Pavlík se vzali v roce 1972 a jen o dvě léta později, v době Věřiny největší slávy, se jim narodil syn Adam (45). I to byl důvod, proč chlapce nejprve vychovávala jeho babička. To ale rozhodně neznamená, že by se Věrka nestarala o domácnost.

Ať mezi ní a Pavlíkem bylo později cokoli, Ivo nikdy nezapomněl zdůraznit, že zpěvačka byla za každých okolností vzorná maminka a hospodyně. „Měla průpravu od matky, takže vždy bylo navařeno, napečeno a uklizeno,“ chválil i po mnoha letech Ivo bývalou manželku.

Brzy se začal ohlížet po jiných ženách

Dvanáct let, která spolu prožili v manželství, bylo zásadních hlavně pro zpěvaččinu kariéru. Vždyť to byl právě její muž, kterého napadlo, že by Špinarová mohla nazpívat slavnou píseň Jednoho dne se vrátíš. Po nějakém čase se ale ukázalo, že útulný domov k dokonalému manželství zřejmě nestačí.

Stali se z nich spíš sehraní kolegové než milující partneři. Navíc Pavlík ani po svatbě nezůstal nic dlužný své pověsti nenapravitelného sukničkáře. Brzy se začínal ohlížet po jiných ženách, zatímco zpěvačka patrně hledala útěchu v alkoholu.

Nedokázal přestat se svými nevěrami

Přestože se mezi nimi začala kupit drobná nedorozumění, Pavlík nikdy na veřejnosti nepral špinavé prádlo. O její alkoholové epizodě později tvrdil, že zpěvačka nikdy nepila před koncertem, ale až po něm.

Jenže zatímco Špinarová brzy pochopila, že je život s čistou hlavou mnohem lepší než pod vlivem alkoholu, Pavlík se svými nevěrami nedokázal přestat. To sebralo zábrany i zraněné zpěvačce a začala se vídat se zpěvákem a bubeníkem Vítězslavem Vávrou (67).

Přesto se Špinarová a její manžel dokázali v roce 1984 rozejít jako přátelé a i potom spolu vycházeli bez problémů.

Byl to její osudový muž

Špinarová si navíc moc dobře uvědomovala, že to byl právě její bývalý manžel, kdo ji dostal tam, kde nyní byla. „Musím říct, že mu vděčím za kariéru i za to, jakou zpěvačkou dnes jsem.

On byl totiž nejenom úžasný muzikant, ale i skvělý obchodník,“ shrnula později Věra, která navzdory své obrovské popularitě zůstala vždy obyčejnou a laskavou ženou, která si nikdy na nic nehrála.

Právě naopak, vždy byla skromná, a to i přesto, že pro české publikum bude navždy jednou z našich nejlepších zpěvaček. Bohužel jí nevyšlo ani manželství s Vávrou, ani žádný jiný partnerský vztah. To její bývalý manžel dopadl o mnoho lépe.

I když byla jeho další manželka Heidi Janků (57) podstatně mladší než on, vzájemná láska jim vydržela až do jeho smrti. Dokonce si padly do oka i s Věrou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...