Do Evelyny Steimarové se Zlatý slavík zamiloval v tramvaji!.

Když muž se ženou snídá – Všechny lásky Karla Gotta Díl druhý

Přechod k profesionální kariéře byl pro Karla Gotta (+80) hodně náročný. Poté, co se mu podařilo vyhrát jednu soutěž pro amatérské zpěváky, dostal nabídku, aby zpíval po večerech v legendární pražské kavárně Vltava. Přijal ji a brzy litoval, že den má pouhých 24 hodin.

Také vás může zajímat ...

Byla to čtrnáctka

V té době spával Karel jen tři hodiny denně. V půl páté ráno vstával, aby si stihl odpíchnout na vrátnici v ČKD Stalingrad, jak se továrna, kde po vyučení pracoval, jmenovala. Poté, co mu odpoledne skončila směna, jel rovnou do kavárny Vltava a tam zpíval dlouho do noci. Takhle to šlo každý pracovní den. Byla to těžká životní zkouška.

V práci býval nevyspalý a unavený a to se pak večer podepisovalo na jeho hlasu. Navíc tohle všechno dělal tajně, aby to jeho tatínek nevěděl. Rodina Gottova tenkrát bydlela v Kobylisích a odtamtud jezdila přes Palmovku k ČKD tramvaj číslo 14. A právě v ranní tramvaji zaujala Karla Gotta jedna krásná osmnáctiletá tmavovlasá dívka. Pravidelně přistupovala v Holešovicích.

Zpěvák ji nejprve jen pozoroval a dokonce kvůli ní párkrát přerušil jízdu a vystoupil z tramvaje. Setkali se pak i v kavárně Vltava, kde zpíval mimo jiné Milan Chladil (+53).

Ten dal dvojici dohromady.

Brilianty jí nenosil

Vztah s Evelynou Steimarovou (74) nebyl pro Karla Gotta jen nějakým krátkodobým okouzlením. Trval celý rok. Bylo to v letech 1962 až 1963, kdy zpěvákova popularita začala narůstat velice rychlým tempem. Musel se tehdy rozhodnout, jestli se chce zpíváním živit a vystudovat k tomu konzervatoř – nebo jestli bude dál pracovat jako elektrikář a vystupovat jen po večerech.

Rozhodnutí bylo jednoznačné, ale vyvázat se z pracovní smlouvy nebylo tak snadné. Pomoc nakonec našel u podnikového lékaře. Ten jeho snažení fandil a přemluvil ostatní členy závodního výboru ČKD, aby Karla na konzervatoř doporučili. S plánem udělat kariéru v oblasti populární hudby ale příliš neladil vztah s Evelynou.

K té se choval Karel Gott jako ke všem ženám po celý svůj život, tedy v džentlmenském stylu. Nosil jí květiny a dárky. Po letech Evelyna s nadsázkou v jednom rozhovoru vzpomínala: „Brilianty, jak to dělá teď, to ale nebyly.“ Chybou, kterou pak udělala spousta dalších Mistrových partnerek, ovšem bylo, že Evelyna toužila po dítěti a po rodině.

To byl hlavní důvod, proč se dvojice, jejíž vztah začal vznikat v ranní pražské tramvaji číslo 14, po roce rozešla.

Další slavní muži

Manželské štěstí tedy Evelyna po boku Karla Gotta nenašla, ale jejími dalšími partnery se staly další slavné osobnosti. Nejprve si vzala herce Ladislava Freje (77). Poznala ho ve zlínském divadle a po svatbě se přestěhovali do Ostravy. Herečka dvakrát čekala dítě, ale pokaždé o miminko přišla. Přispělo to bohužel k rozpadu manželství.

Dceru pak čekala Evelyna ještě v době, kdy se rozváděla – otcem byl její následující partner, textař Zdeněk Rytíř (+69). Vztah nevyšel. „Zdeněk žárlil, i na mou práci,“ líčila Evelyna. „Byl hodně majetnický, vznikaly konflikty, které dřív neexistovaly.“ Druhou dceru pak měla s hercem Bolkem Polívkou (70). S tím se sblížila, když spolu natáčeli film Balada pro banditu.

Nezůstalo to bez následků. Dcera Anna Polívková (40) pak zdědila herecké geny po rodičích a dnes je hlavní hvězdou mnoha českých filmů. Málo se ví, že ještě před vztahem s Bolkem se Evelyna málem provdala za Josefa Somra (85). Ten jí pak dlouho nemohl odpustit, že dala přednost kolegovi.

Dnes, když se herečka ohlíží za svým životem, může se pochlubit tím, že jejím životem prošli výjimeční muži.

Nejslavnějšího z nich ale poznala hned na začátku!

V bytě ctitelky se polekal siláka na fotografii!

Ženy zajímaly Karla Gotta samozřejmě i na zahraničních cestách. Jednou z povinných lokalit byl tehdejší Sovětský svaz. Vzpomínal na to, jak ho tam po koncertě doslova odvlekla domů svůdná ctitelka, zhruba ve věku třiceti let. Jak bývalo zvykem, nalévala mu jednu vodku za druhou. Schylovalo se k vášnivé noci, které by se Karel nebránil.

Včas si ale všiml fotografie hostitelky s nabušeným svalovcem.

Přiznala, že se jedná o jejího manžela – a Zlatý slavík raději rychle vycouval!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...