Do Thajska, do teplíčka

Přívětiví domorodci, pouliční ruch a krásná příroda

Poznat trochu exotiky a přitom se vykoupat v azurovém moři a ohřát na sluníčku. To přece vůbec není v těchto dnech špatný nápad. A Thajsko je země, která vám všeho dopřeje dosytosti. Vybírat je z čeho.

Bankgok – Benátky jihovýchodní Asie

Také vás může zajímat ...

V hlavním městě nebudete vědět, kam dřív. Uchvátí vás Královský palác a Wat Phra Kaeo Chrám smaragdového Buddhy, nejvýznamnější chrám v Thajsku. Hlavní atrakcí dalšího chrámu Wat Pho je obrovská 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká socha ležícího Buddhy.

Z chrámu ranních červánků Wat Arun je skvělý výhled na město. Ujít si nenechte ani projížďku po řece Chao Phraya s četnými kanály, která je hlavní dopravní tepnou města. Na obou březích je k vidění mnoho starobylých chrámů a budov.

Turisticky lákavá Pattaya

Jedno z nejnavštěvovanějších plážových středisek Asie leží v Thajském zálivu. V Pattay najdete zábavní parky, muzea, botanické zahrady a spoustu atrakcí. Ujít si nenechte Pattaya beach, čtyři kilometry dlouhou pláž.

Je zakončena velkým molem přístavu, kde kotví řada člunů, které zajišťují výpravy k okolním ostrovům. Pláž lemuje pěší zóna s palmovou alejí. Hotely, hospůdky, obchody, bary a noční kluby se vinou podél pěší zóna Walking Street. Tady to večer opravdu žije.

Phuket s mostem milenců

Největší thajský ostrov je s pevninou spojen slavným mostem milenců saphán Sarasim. Ostrov je převážně hornatý, kdysi se tu těžil cín. Dnes jsou tu kokosové a kaučukové plantáže. Phuket obklopuje azurové moře a bělostný písek nesčetných pláží.

Nejslavnější z nich je Patong beach. Vydat se sem mohou jak milovníci rušného nočního života velkých plážových letovisek, tak vyznavači samoty, kteří se ubytují na maličkých vzdálených plážích bez výdobytků civilizace.

Ko Samui ostrov lásky

Vydejte se na kilometry dlouhé bílé pláže lemované palmymi. Hlavní sezóna tu není jen od listopadu do března, jak je v Thajsku běžné. Krásně tu bývá i v červenci a srpnu. Na tu dobu se dají sehnat velmi levné letenky a není tu tolik turistů jako v hlavní sezóně.

Úchvatná je okružní jízda kolem ostrova, zejména vodopád Namuang, chrám Wat Khunaram a rybářské městečko Nathon se sochou Velkého Buddhy. Ujít si nenechte ani motýlí farmu či zápasy vodních buvolů.

Souostroví šesti ostrůvků Ko Phi Phi

Hlavní z nich jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Leh. Vysoké kopce, úžasné pláže, smaragdově zelené moře, korálové útesy a barevný podmořský život zde vytváří kouzelnou scenérii.

Proto sem také každoročně proudí cestovatelé z celého světa. Najdou zde pravý tropický ráj. Phi Phi nabízí vše potřebné těm, co touží po volnosti a dobrodružství. Ale také náročným klientům, kteří vyžadují dokonalý hotelový servis. Dostanete se sem lodí z Krabi nebo Phuketu městě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...