Do života uvedl Věru Špinarovou muž, který byl o rok starší než její matka!

„Přišel jsem tam, uviděl holku o pět hlav menší než já, co tam neskutečně ječí.“

Každá žena má prý na světě jediného osudového muže. Pro legendární zpěvačku Věru Špinarovou (+65) to byl její první manžel Ivo Pavlík (+84) – i podle jejích vlastních slov.

Co jiného mohlo spojit úspěšného hudebník a začínající zpěvačku než právě muzika? Věra Špinarová (+65) se o ní zajímala odmala. Měla talent: na kytaru, kterou jí maminka koupila, se naučila hrát základní akordy během jediného víkendu. Když jí bylo patnáct, začala veřejně zpívat. Tehdy se i v Ostravě, kde žila, chodilo na takzvané čaje.

Také vás může zajímat ...

K osudovému setkání s Ivem Pavlíkem došlo v kulturním domě v Porubě.

Po Ivošovi přišel Víťa Vávra.

Lásku k pití zdědila?

Ivo Pavlík (+84)později vzpomínal, jak si poprvé Věry všiml. Viděl drobnou slečnu, o pět hlav menší, než byl on, s neskutečným hlasem. Navíc mu padla i do oka. Byla sice mladší o osmnáct let, ale to mu nevadilo. Tenhle věkový rozdíl ale celkem odrovnal Věřinu mámu.

Ta proti vztahu s Ivošem protestovala, tím spíš, že Věru měla celkem mladá a tak byl dceřin nápadník dokonce o rok starší než ona sama. Šťastně zamilovaný pár si do toho ale nenechal mluvit. Následovala svatba a koncem roku 1974 přišel na svět syn Adam (44). O toho se nejprve staraly hlavně obě babičky, protože Věra pokračovala v úspěšně nastartované kariéře a Ivo jí v tom velmi pomáhal.

Říká se, že k životu muzikantů patří alkohol a nevěry. V tomto vztahu na tom zřejmě něco bylo. Ivo se vyjádřil, že Věra měla k pití blízko. Byla profesionálkou, takže nikdy neholdovala alkoholu před koncertem. Potom ale ano. „Ona ale za to nemohla, tu lásku k alkoholu zdědila od svých předků,“ konstatoval.

„Naštěstí se z toho ale dostala.“

Hudební manažer Petr Hannig.

Když mohl on, tak ona také!

S věrností měl problémy Ivo. Věra v jednom rozhovoru na otázku toho, zda ona byla věrnou, odpověděla: „Když jsem byla zamilovaná, tak ano. Ale když vám partner zahne, vezme to zábrany i vám. A ani nevíte jak, každý si žijete na vlastním písečku.

Pokud máte děti, možná to zkoušíte, aby to drželo pohromadě, ale podle mě to nemá žádný smysl.“ Nějaký čas tedy Věra zálety svého muže snášela, potom jí došla trpělivost. Řekla si, že když může on, tak ona má také právo někoho si najít. Později ještě popisovala obvyklý přístup, jaký měla ke svým vztahům. Byla prý vždy až slepě zamilovaná a proto se až moc přizpůsobovala.

Některé věci neviděla, nebo spíš ani vidět nechtěla. Až když se jí vztahy rozpadly, říkala si, že je měla skončit už dávno. „Za úžasné považuji maximálně první roky, dejme tomu pět,“ uvedla. „Potom se začnou valit problémy, přijde kritický sedmý rok, vy si řeknete, že to překonáte a zase bude všechno dobré.

Vycházeli spolu v dobrém

Jakmile Věře definitivně došla s nevěrami partnera trpělivost, rozhodla se, že sbalí prvního chlapa, kterého potká. A tím mužem se stal Vítězslav Vávra (65), zpívající bubeník, idol dívčích srdcí 80.let. K jejích prvnímu tajnému setkání v Praze došlo ještě v době, kdy byla Věra vdaná a Vítězslav ženatý. Brzy ale následovaly dva rozvody. Ten Věřin proběhl bez problémů a v dobrém.

Ivo později prohlásil, že v té době vůbec netušil, kdo Vávra je. „Neznal jsem ho, pouze jeho manažera Petra Hanniga (72).“ A trochu provokativně dodal: „Asi jim to ze začátku vyhovovalo. Určitě jí alkohol jako já nezakazoval.“ Jinak měl ale pro svoji exmanželku jen slova uznání: „Měla průpravu od matky, takže o domácnost se dokázala bez problémů postarat.

Bylo navařeno, napečeno, uklizeno.“ Později se znovu oženil i Ivo, vzal si zpěvačku Heidi Janků (55). S Věrou ale vždycky vycházel. Těšilo ho, že se i přes dočasné problémy dokázala udržet na výsluní. Těšilo ho i to, že jejich syn Adam se „potatil“.

Jediné, co ho mrzelo, bylo, že nemohl chodit na jeho koncerty – Adam měl prý před svým otcem velkou trému!

Zemřeli pár měsíců po sobě!

V březnu roku 2017 se Věře Špinarové na jednom koncertu udělalo zle a v zákulisí omdlela. Její srdce se zastavilo a v nemocnici pak byla udržována už jen na přístrojích. Za několik dnů zemřela. Zástupy fanoušků se s ní na její poslední cestě rozloučili krásným a velkolepým způsobem. Říká se, že mrtví se prý volají – v létě téhož roku odešel do muzikantského nebe také Ivo Pavlík.

V jejich životním příběhu, který jim oběma dal spoustu dobrých dnů a lidem spoustu pěkných písniček, dnes pokračuje syn Adam.

Slavné koncerty s Petrou Janů (66).
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama