Dodnes nikdo neví, kde je Freddie Mercury pochován!

Uměl si život užívat – ale jen 45 let.

Světová kina ovládl film Bohemian Rhapsody o životě zpěváka Freddieho Mercuryho (+45). Své fanoušky neztratil ani téměř třicet let po smrti!

Jeho rodiče byli Indové, ale s perskou krví. Narodil se jako Farrokh Bulsara na ostrově Zanzibar, kde otec pracoval jako soudní úředník pro britskou vládu. Tehdy v roce 1946 nikdo neměl tušení, že na svět přišel hudební génius, bouřlivák s naprosto výjimečným hlasem.

Také vás může zajímat ...

První deska byla propadákem!

Od sedmi let se budoucí muzikant učil hrát na klavír. V osmi letech nastoupil do internátní školy v Indii, nedaleko Bombaje. Svoji přezdívku Freddie přijal, když mu bylo dvanáct. V té době už si dokázal získat obdiv tím, jak uměl dokonale zahrát písničku hned poté, co ji slyšel v rádiu. Poté, co dostudoval, vrátil se za rodiči na Zanzibar.

Politické nepokoje, které tam vypukly, ale celou rodinu přinutily přestěhovat se do Evropy, konkrétně do Anglie. Tam Freddie vystudoval prostřednictvím kurzů design a grafiku, ale pak nemohl najít práci. Vydělával si mimo jiné odbavováním zavazadel na letišti. Jeho velká chvíle přišla tehdy, kdy se setkal s kytaristou Brianem Mayem. Ten hledal pro svoji kapelu Smile zpěváka.

Freddie navrhl změnit název skupiny na Queen a sám se přejmenoval na Mercuryho. První album, které Queen vydali v roce 1973, vůbec nemělo úspěch. Až druhá deska zabrala a dostala se na páté místo britského žebříčku. Zanedlouho se kapela proslavila po celém světě. Fanoušky fascinovalo i provokativní Freddieho chování a jeho nejrůznější převleky, paruky a líčení.

A na nejrůznější dotazy ohledně jeho sexuální orientace zpěvák odpovídal: „Ano, spím s muži a spím i se ženami.

Ale co to má dělat s hudbou?“

Věděli, že se něco děje

V posteli dával Freddie téměř výhradně přednost mužům, přesto nejdůležitějším partnerem a největší láskou jeho života byla žena. Jmenovala se Mary Austin. Několik let s ní v 70. letech dokonce i žil. Novinářům zpěvák říkal, že je to jeho nejbližší člověk a že to tak bude navždy. Mary se později vdala a měla syna – Freddie se stal jeho kmotrem.

Bouřlivý život přinesl bohužel Freddiem následky, tak typické pro druhou polovinu 80. let. Byl HIV pozitivní, což věděl od roku 1987. Nikomu to ale neprozradil, dokonce ani členům své kapely. Ti sice věděli, že se s jejich zpěvákem něco děje, neměli ale jistotu, o co jde.

Dva měsíce před smrtí nazpíval Freddie písničku The Show Must Go On, která je brána jako jeho elegantní rozloučení se světem.

To, že má AIDS, prozradil veřejnosti až den před svojí smrtí.

Nepřál si fanatické fanoušky!

Komorník, který se o legendárního umělce léta staral, novinářům v rozhovoru prozradil, že znal vlastně dva Freddie. „Jeden byl ten na pódiu, ohromný showman, geniální zpěvák. Druhý Freddie byl ten v soukromí. Tam vyžadoval klid. Rád si hrál s kočkami, seděl na zahradě s kamarády. Mezi cizími lidmi byl stydlivý,“popisoval. S umírajícím Freddiem strávil jeho poslední noc.

Posledními slovy, která od něho slyšel, bylo poděkování. Když viděl komorník film Bohemian Rhapsody, brečel u toho. Na pohřeb Freddieho mělo přístup jen několik lidí. O jeho poslední záležitosti se postarala velká láska Mary. Ta před světem utajila, kde je Freddie pohřben. „Nechtěl, aby se někdo pokoušel jeho ostatky vykopat, jako se to přihodilo některým slavným lidem,“ uvedla.

Soudí se, že tělo zpěváka bylo zpopelněno, urnu pak Mary vyzvedla a popel podle jeho pokynů rozptýlila na břehu Ženevského jezera. Ženu svého života Freddie rovněž učinil většinovou dědičkou. Svět se s Freddiem Mercurym rozloučil následující rok koncertem ve Wembley na jeho počest.

Jak ale dokazuje fenomenální úspěch filmu Bohemian Rhapsody, Freddie je tady pořád s námi!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...