Dohromady nás svedl anonym

Lidé se dávají dohromady nejrůznějším způsobem, ale ten, jakým jsme vytvořili pár já a můj současný partner Adam, je opravdu kuriózní. Na začátku všeho byl jeden anonymní dopis v poštovní schránce.

Žila jsem už nějaký čas sama a nového přítele jsem po rozvodu nehledala. Tím víc mě překvapila ta obálka, která se mi jednoho dne dostala do ruky. Obsah ale zcela evidentně patřil jiné ženě, i když se také jmenovala Hana.

Také vás může zajímat ...

Navrhl schůzku

Jakýsi neznámý ctitel jí v něm vyznával lásku. Pravidelně ji prý vídá na lavičce v blízkém parku a protože nemá odvahu oslovit ji přímo, zvolil tento, na dnešní dobu již netypický způsob.

V dopisu té ženě dokonce navrhoval schůzku. Psal, že následující tři dny bude čekat v nedaleké restauraci u nejvzdálenějšího stolu od vchodu. Poznávací znamení: modrá, proužkovaná košile. V závěru dopisu se muž podepsal jako Adam.

Oslovila jsem ho

Celá situace mě zaujala a pobavila. Rozhodla jsem se, že za ním do té restaurace zajdu a vysvětlím mu, že své vyznání vhodil do nesprávné schránky. Když jsem do restaurace vešla, zabloudila jsem očima na konec místnosti a opravdu – Adam skutečně seděl tam, kde napsal.

Sebrala jsem všechnu svoji odvahu a zamířila k němu. „Mohu přisednout?“ zeptala jsem se. Samozřejmě nejprve odmítl, protože čekal na jinou ženu, jakmile jsem ale vytáhla jeho dopis, změnil názor.

Vše se vysvětlilo

Koukal na mě dost překvapeně. Myslel si, že mě posílá právě ta jeho vytoužená Hana, tak jsem mu vysvětlila, jak se věci mají. Cítil se trapně a zklamaně, ale pak jsme se dali spontánně do řeči, a všechny rozpaky rázem opadly.

Po hodině povídání jsme o sobě věděli tolik, že jsme společně rádi vyrazili ještě na procházku do blízkého parku.

Zůstali jsme spolu

Jak se jmenuje můj současný přítel, to asi tušíte – je to právě onen Adam. Snad jen ještě k té záměně: ta vyvolená skutečně do našeho domu pravidelně chodila. Jak se ale později ukázalo, tak za milencem.

Její křestní jméno se Adam dozvěděl, když se představovala někomu do mobilu. A jediná Hanka v domě, která měla dole poštovní schránku, jsem byla já…

Hana P. (45), Chomutov

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...