Dokonalá pedikúra

Do kosmetického salonu se možná dlouho nepodíváte. Naštěstí pedikúru zvládnete sama a v pohodlí vaše-ho domova.

Začněte koupelí

Také vás může zajímat ...

Nejprve dopřejte svým nohám horkou lázeň, která kůži změkčí. Do vody přidejte pár kapek oleje, třeba olivového.

Odstraňte starou kůži

Dokud jsou nohy krásně vláčné, odstraňte odumřelou kůži na patách, chodidlech a spodní straně prstů. Ideální je na to speciální skleněný pilník, ale postačí i klasická pemza.

Jak správně nehty stříhat?

Teď odlakovačem setřete starý nátěr laku a pak si nehty zkraťte na požadovanou délku. Stříhejte je pouze do rovna, abyste předešla zarůstání nehtů.

Klidně je nechávejte delší, zhruba půl milimetru nad konec prstu. Po ostříhání nehty zapilujte papírovým nebo skleněným pilníkem, nikdy ne kovovým! Měly by mít rovný tvar se zakulacenými rohy.

Důkladně odlakujte

Suché a upravené nohy promažte olejíčkem nebo výživným krémem, nemusí být ani speciální na nohy. Protože teď ale máte mastné nehty, opět si je důkladně odlakujte. Tím nehty odmastíte a lak vám na nehtech déle vydrží.

Naneste čtyři vrstvy

Nejdříve použijte podlak, který nehty ošetří a ochrání před zažloutnutím. Podlak nemusíte ne-chat zasychat a rovnou si naneste vrstvu barevného laku a po zaschnutí ještě jednu vrstvu.

Barevný lak zafixujte nadlakem či kapkami pro rychlejší schnutí laku. Dodá vám i větší lesk.

Hebká jako miminko

Abyste měla nohy hladké jako miminko, každý den si nohy promasírujte výživným krémem. Jednou měsíčně si pak na noc naneste na nohy tlustou vrstvu krému a oblékněte si bavlněné ponožky.

Pokud se vám ale v ponožkách špatně spí, klidně tento postup vyzkoušejte i ráno před odchodem do práce. Krém se za chvíli vstřebá a večer budete mít nohy krásně hebké.

V zimě tento postup opakujte alespoň dvakrát měsíčně, jelikož zima naši pokožku vysušuje mnohem víc.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...