Domácí mast na bolístky a citlivou pokožku

Úžasná mastička na drobné dětské ranky a odřeniny. Postup: Ve vodní lázni rozpusťte 120 ml kokosového a 120 ml olivového oleje. Do směsi nasypte po 1/3 hrnku levandule, měsíčkového květu a heřmánku. Nechte asi půl hodinky na mírném ohni vařit.

Přeceďte přes plátýnko a přidejte 3 lžičky včelího vosku a vše opět zahřejte ve vodní lázni. Když je vosk tekutý směs promíchejte a misku sejměte z plotny. Nechte vychladnout a potom do směsi přidejte 1 lžíci medu a 10 kapek tea tree olejíčku a 5 kapek levandulového esenciálního oleje.

Také vás může zajímat ...

Vše zamíchejte a nalijte do vhodné skleničky.

Měsíčkový olej na citlivou pokožku

Dokáže léčit ženské potíže, jaterní choroby, různé vnitřní záněty a choroby kůže. Postup Sklenici naplňte 2 hrstmi zavadlých čerstvých, anebo sušených květů měsíčku zhruba do ¾ a zalijte za studena lisovaným slunečnicovým olejem.

Můžeme použít také mandlový, avokádový, olivový či jiný olej, podle toho, jaký vám vyhovuje. Sklenici vzduchotěsně uzavřete a poté nechte stát na slunci. Občas sklenici protřepte a dolijte olej tak, aby květy nikdy nebyly nad jeho úrovní. Mohlo by se stát, že by květy začaly plesnivět. Po 2-3 týdnech olej sceďte přes plátýnko.

Větší množství skladujte raději v chladu..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...