Domácí sirupy si zvládne připravit úplně každý

Během podzimních plískanic jistě oceníte každou radu, jak zatočit s nepříjemným kašlem a nachlazením. Proto vám přinášíme několik osvědčených receptů na bylinkové sirupy. Jejich výroba je skutečně jednoduchá, a na rozdíl od těch kupovaných, vás vyjdou jen na pár korun.

Smrkový sirup Pro jeho výrobu budete potřebovat smrkové výhonky, cukr krupici podle potřeby a 1 omytý citron. Výhonky opláchněte vodou a osušte. Na dno zavařovací sklenice naskládejte první vrstvu výhonků do výšky asi 5 cm a důkladně je upěchujte. Zasypte asi 1 cm vrstvou cukru, na kterou položte dvě kolečka citronu. S vrstvením pokračujte, dokud nezaplníte sklenici.

Také vás může zajímat ...

Poslední vrstvou by měl být cukr.

Hrdlo naplněné sklenice zakryjte celofánem a důkladně zagumičkujte. Nechte 2 až 3 týdny louhovat, dokud se vám uvnitř nevytvoří hustá tmavá šťáva. Hotový sirup přeceďte a slijte do lahví a užívejte dle potřeby.

Mátový sirup Přichystejte si 1 svazek čerstvé máty, 2 l vody, 1 kg cukru krupice a 20g kyseliny citronové. Omyté lístky máty namočte do vody a nechte v chladu louhovat 48 hodin. Pak lístky vytáhněte a přeceďte. V hrnci na mírném ohni ohřejte nálev z mátových lístků, přidejte cukr a kyselinu citronovou. Vařte asi 3 – 5 minut. Pak slijte do čistých lahviček.

V přípravě potíží užívejte po lžičkách dle potřeby. Pivní sirup Budete potřebovat 1 lahev světlého piva a 250 g cukru. Cukr nasypte do kastrolku a postavte na sporák. Za stálého míchání nechte cukr zkaramelizovat.

Když je karamel hustý, odstavte ho a pomalu přilévejte pivo. Počkejte, až spadne pěna, a pak vraťte kastrolek zpět na plotýnku. Vařte za stálého míchání zhruba 15 minut a stále míchejte. Když sirup zhoustne, nechte ho vychladnout a přelijte do připravených sklenic.

Možná vás překvapí, že tento sirup mohou užívat i malé děti. Ty by při kašli měly spolknout ráno 1 malou lžičku, dospělí pacienti 1 velkou lžíci..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...