Domácí smrkový a pivní sirup na kašel

Tento recept nás zaujal snad nevíce. Aby ne, vždyť koho by napadlo, že pivo může pomoci i při kašli. A věřte nebo ne, tenhle opravdu funguje. Postup Rozpusťte 150 g cukru na mírném ohni, dokud se nepromění na karamel.

Následně odstraňte hrnec z tepla a nalijte do něj 0,5 litru piva. Vraťte sirup na sporák a důkladně míchejte, aby se ingredience pěkně spojily. Vařte po dobu přibližně 15 až 20 minut, dokud nebude sirup vypadat jako med. Poté ho uložte do skleněné nádoby. Dospělí mohou užívat jednu polévkovou lžíci sirupu denně a dětem stačí jedna čajová lžička.

Domácí smrkový sirup

Sirup je vhodné užívat k léčení nemocí z nachlazení. Zlepšuje totiž odkašlávání, ředí a uvolňuje usazený sekret v dýchacích cestách i v nosních dutinách. Postup 1,5 kg smrkových výhonků dejte do hrnce, přidejte na kolečka nakrájené 3 citrony a zalijte 1,5 l vody.

Vařte půl hodiny. Odstavte z ohně a nechte louhovat minimálně 12 hodin. Sceďte a přidejte 1,5 kg třtinového cukru. Vařte tak dlouho, dokud směs neztuhne do sirupové konzistence. Ještě horký sirup přelijte do uzavíratelných lahví. Užívejte po lžičkách podle potřeby..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...