Domácí tělové zábaly

Kvůli tomu, abyste měla krásnou a hebkou pokožku, nemusíte chodit do kosmetických a wellness salonů. Zábaly z přírodních surovin si můžete dopřát i v pohodlí domova.

Pokud vás trápí suchá a povadlá pokožka, či dokonce pomerančová kůže, jsou pro vás tělové zábaly tím pravým. Nezáleží na tom, jestli se omotáte do ručníků, prostěradla či potravinové fólie, důležité jsou ingredience, ze kterých si zábal vyrobíte. Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Také vás může zajímat ...

Pro detoxikaci

Zelený čaj je bezesporu zdravý. Funguje jako prevence cukrovky a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Navíc má i detoxikační a hydratační účinky. Můžete ho nejen popíjet, ale využít i k přípravě zábalu.

Smíchejte pět lžic sypaného čaje s vaničkou tvarohu a vzniklou pastu namažte na tělo. Zabalte se do ručníku a v klidu odpočívejte alespoň 20 minut. Poté dobře smyjte vodou a namažte se tělovým krémem.

Omlazující

Brusinky obsahují vitaminy C a E, a když si z nich připravíte zábal, odměnou vám bude jemná a prozářená pokožka. Hrnek čerstvých nebo sušených brusinek rozmixujte a smíchejte s bílým jogurtem.

Přidejte lžíci medu a olivového oleje a pak směs naneste na tělo. Zabalte se a nechte působit 20 až 30 minut.

Zeštíhlující

Chcete mít v pase nebo kolem boků o nějaký ten centimetr méně? Připravte si zábal ze zázvoru. Lžíci najemno nastrouhaného zázvoru smíchejte s pěti lžícemi olivového oleje a směs naneste na břicho a kolem boků.

Obmotejte kolem břicha nejprve potravinovou fólii a poté ještě pro upevnění elastické obinadlo. Zábal nechte působit nejlépe přes noc. Při pravidelné každodenní aplikaci lze první úbytky tuku na břiše vidět již zhruba po týdnu.

Pro vyhlazení

S ďolíčky na kůži si poradí skořicový zábal. Smíchejte pět lžic skořice se dvěma kelímky bílého jogurtu a lžičkou olivového oleje. Směs vmasírujte krouživým pohybem do pokožky. Tělo obalte potravinovou fólií a nechte působit 30 minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama