Domácí zázvorový sirup s medem

Tento sirup je osvědčený lék, kterým do sebe dostanete všechny zdraví prospěšné látky ve velmi koncentrované podobě. Navíc je chutný a zvládnou ho pít i děti.

• Pro jeho přípravu budete potřebovat 3 citrony, 10 cm kousek oloupaného zázvoru, 3 lžičky celých hřebíčků, 1–2 čajové lžičky mleté skořice, 750 g domácího medu a 1 větší zavařovací sklenici.

• Až budete mít všechny ingredience pohromadě, tak na dno sklenice naskládejte několik koleček oloupaného citronu a plátky oloupaného zázvoru, posypejte je skořicí a hřebíčkem a zalijte medem tak, aby byla celá vrstva pod medem.Tento postup opakujte až do naplnění sklenice. Končit byste měli medovou vrstvou.

• Sklenici pak uskladněte v lednici. Po 2–3 dnech celá hmota zřídne a vytvoří se konzistentní sirup. Po malých lžičkách ho pak užívejte po celý podzim a zimu.Díky tomu, že je sirup připravený ze samých super potravin, postará se o zvýšení vaší imunity a krásně vám prohřeje organismus.

• Ze sirupu si můžete kdykoli vyrobit výborný horký nápoj. Do většího hrnku nebo sklenice dejte 40 ml sirupu, přidejte pár koleček čerstvého zázvoru, plátek citronu a zalijte horkou vodou.
Klidně experimentujte. Do hrnku před zalitím přidejte plátek pomeranče, nakrájený ananas nebo vánoční a také zdravé koření – celou skořici, hřebíček nebo i badyán..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...