Dopřejte játrům regeneraci

Spousta sladkého, tučného, koření, káva a alkohol v ne zrovna malém množství. S tím vším se naše játra potýkala v období svátků. Aby ten nápor zvládla, dopřejte jim regeneraci. Když budou vaše játra ve formě, snáze zvládnou vše, co jim uvaříte.

Vsaďte na kyselé a na zeleninu

Také vás může zajímat ...

Začněte tím, že si ráno dáte nalačno sklenici vlažné vody s citronem nebo jablečným octem. Tím stimulujete játra ke zvýšené činnosti, urychlíte trávení a nastartujete metabolismus. Je to také cesta ke štíhlejší linii. V průběhu dne pak jezte hodně listové zeleniny. Saláty z čekanky, špenátu nebo polníčku vám udělají velmi dobře.

Do jídelníčku zařaďte také červenou řepu, černou ředkev, avokádo či pórek. Skutečnou hvězdou je ale kysané zelí, které prospívá nejenom játrům ale doslova celému vašemu tělu.

Některé druhy koření játrům nesvědčí, jiné jsou naopak léčivé.

Nebojte se koření

Bazalka, pepř, rozmarýn, zázvor, kmín či skořice ulehčují játrům práci. Mimořádně pozitivní účinky má kurkuma, která dodá barvu a pikantní chuť masitým i zeleninovým jídlům. Skvělé pročišťující účinky má čerstvý křen. Z bylinek je nejlepší ostropestřec mariánský. Jeho semena rozemletá na kaši mají na játra zázračný účinek. Mohou pomoci i bylinkové čaje z máty, klanoprašky nebo heřmánku.

Ulevte játrům Vyřaďte pečená a smažená jídla, uzeniny, polotovary a konzervy. Omezte sůl a tuk. Pijte vodu, zelený a bylinné čaje. Kávu jen občas, alkohol a limo vůbec.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama