Dopřejte si životabudiče

Pokud se potýkáte s nadměrnou únavou, měli byste dbát nejen na lehkou a zdravou stravu, ale i na správný pitný režim. Ten můžete doplnit o vhodně zvolené bylinkové čaje.

Nezapomeňte na bylinky

Pokud jde o pití, skvělé jsou čaje z bazalky, pampelišky nebo kopřivový. Dobré je jíst hodně listové zeleniny, jako je rukola, polníček, římský salát a čekanka. Ty všechny totiž významně posilují činnost jater.

Pomůže lehký půst

Výborným prostředkem na únavu jsou masáže. Například relaxační, olejové, ajurvédské nebo lymfatické. Oboje odvádějí odpadní látky z těla a zlepšují prokrvení všech orgánů. Velmi důležité jsou také očistné dny. Jednou týdně přijímejte jen zeleninu, buď ve formě vývaru nebo šťáv, a pijte jen převařenou vodu a bylinné čaje.

Klanopraška odstraní únavu

Z klanoprašky čínské neboli schizandry si můžete vyrobit prášek, který vás postaví na nohy. Sušené plody klanoprašky pomelte nebo rozmixujte nadrobno. Tuto drť skladujte v dobře uzavřené tmavé skleněné nádobě.

Po dobu 4 týdnů užívejte 3krát denně na špičku kulatého nože prášku. Klanopraška by se však nikdy neměla konzumovat po 16. hodině odpolední. Mohlo by totiž dojít k narušení spánkových biorytmů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...