Dopřejte svých vlasům bylinkovou péči

Čas od času je potřeba dopřát svým vlasům blahodárnou nadstandardní péči. Jenom běžný šampon, případně kondicionér, totiž tak úplně nestačí. A co zkusit dodat vlasům lesk a výživu pomocí speciální bylinkové péče? Poradíme vám, která konkrétní rostlinka se na co hodí.

Kromě toho, že jsou vybrané zelené bylinky naprosto nedostižné svou přírodní nezaměnitelnou vůní, každá má také trochu jiné zvláštní léčivé vlastnosti. Proto je můžete také hravě využít nejen v kuchyni k dochucování svých oblíbených jídel, ale i ve své koupelně.

Také vás může zajímat ...

1. Pelargonie pro větší lesk

Často si barvíte vlasy a potřebujete jim dodat lesk? Není nic jednoduššího než použít speciální esenciální olej z květů pelargonie. Zkuste ho smíchat ještě s trochou kokosového nebo sojového oleje a dostanete směs, která nebude mít pro vaše matné vlasy konkurenci. Vytvořenou olejovou směs si nalijte do menší umělohmotné lahvičky s rozprašovačem a noste ji i během dne všude s sebou.

Použijte ji na vlasy, kdykoli budete mít pocit, že potřebují trochu oživit.Stačí ze semínek koriandru vylisovat olej a máte dokonalou ingredienci na poškozené vlasy.

2. Koriandr na polámané vlasy

Nejen, že vlasy zregeneruje, ale ještě jim do budoucna dodá ztracenou potřebnou sílu. Koriandr má kromě své specifické vůně i detoxikační účinky, a navíc bude vaši pokožku při aplikaci příjemně zklidňovat. Nezbývá než kápnout pár kapek koriandrového oleje na konečky vlasů a lehce ho rozetřít po celé jejich délce.

Když kápnete pár kapek ještě ke kořínkům, budou vám růst silnější a odolnější vlasy než doposud.

3. Světlice barvířská

dodá hydrataci Říká se jí také nepravý šafrán a její účinky znali už ve starověkém Egyptě. Takže jsou její nezastupitelné účinky prověření celou řádku let. Olej z jejích semínek je plný vitaminů, omega 6 a 9 mastných kyselin a vlákniny. Dokáže tedy vlasům dodat hydrataci a ony se tak nebudou zbytečně vysoušet a lámat.

Rada za závěr:

Ze jmenovaných bylinek se samozřejmě vyrábí i mnoho přírodních kosmetických přípravků. Pokud se tedy nechcete zdržovat s výrobou olejů nebo prostě jen nejste tvořivý typ, zavítejte do drogerie a vyberte si v regálu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...