Dort s kávovým krémem

Lahodný krémový dort s mascarpone nádivkou se skvěle hodí na různé oslavy.

Suroviny

Na korpus – 130 g másla – 300 g moučkového cukru – 3 vejce – 150 ml mléka – 30 g kakaa – 160 g polohrubé mouky – ½ balení prášku do pečiva – 1 pudink s příchutí karamelu – pečicí papír – kakao na posypání

Mascarpone krém – 500 g mascarpone – 200 ml šlehačky – 1 ztužovač – 50 g moučkového cukru

Kávový krém – 100 ml šlehačky – 1 lžička instantní kávy – 90 g mléčné čokolády

Postup

1. Všechny přísady na těsto (kromě kakaa) prošlehejte. Těsto rozdělte na dvě části a do jedné přidejte kakao. Těsta nalijte do dvou koláčových forem s pečicím papírem a pečte při 180 ºC asi 45 minut. Po vychladnutí každý korpus podélně rozkrojte.

2. Šlehačku vyšlehejte s cukrem a ztužovačem. Pak vmíchejte mascarpone. Šlehačku, kávu a čokoládu zahřejte ve vodní lázni a umíchejte krém.

3. Tmavý korpus potřete kávovým krémem a přiklopte světlým korpusem. Dejte vrstvu mascarpone, pak světlé těsto, opět kávový krém a navrch tmavé těsto, které poprašte kakaem. Dejte přes noc do lednice.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama