Dostala od něj tu nejhezčí svatební kytici

Jana Boušková a Václav Vydra sdílejí společnou domácnost už třicet šest let. Přesto si Jana musela opravdu dlouho počkat, než se stala Vaškovou manželkou.

Jak se později ukázalo, sympatická herečka po nějakém papíru na lásku vůbec netoužila. Ovšem jen do té doby, než si pádem z koně způsobila vážný úraz a začala se bát, že jednoho dne odejde ze světa jako svobodná žena.

Také vás může zajímat ...

Vypadal jako totální blázen

Svého budoucího manžela Václava Vydru poznala Jana už během studia na konzervatoři, když v roce 1972 vstoupil zčistajasna k nim do třídy.

Tehdy se prý strašně smál a na hlavě měl klobouk. „Vypadal jako totální blázen,“ vzpomínala později Jana, kterou by tehdy v žádném případě nenapadlo, že se Vašek o mnoho let později stane jejím životním partnerem.

Na rozdíl od Jany se však Vašek okamžitě bláznivě zamiloval. Protože věděl, kde jeho vyvolená bydlí, nosil jí na okno květiny a někdy přidal i tenkrát tolik vzácný ananas.

Zamilovala se do potížisty

Netušil ale, že okno patří Janinu otci, který potom na obě dcery udeřil. Chtěl po nich, ať se přiznají, které z nich ty dárky vlastně jsou. Zamilovaný Václav měl tehdy ještě smůlu.

Byl přece jen o něco mladší než Jana a jí se zdál ten věkový rozdíl propastný. Boušková se navíc v té době zamilovala do věčného potížisty, herce Petra Svojtky (†35).

Pro mladou herečku to nebyla příliš šťastná volba. Poněkud komplikovaný Svojtka měl za sebou už dvě nevydařená manželství a v každém z nich si pořídil jednoho potomka.

Varování přátel nebrala vážně

Svojtka měl vážné psychické problémy, které řešil alkoholem, marihuanou a nebezpečnými akrobatickými kousky. Jana ale byla zamilovaná, a tak na varování přátel nedbala.

Pro ni bylo podstatné, že s ním cítí báječně. Netrápila se tím, co má za sebou, ani tím, že by se měla něčeho bát. Ti dva se již po tříměsíční známosti vzali a brzy se jim narodil syn Honzík.

Bohužel, jejich štěstí nemělo dlouhého trvání. Jedním ze Svojtkových bláznivých koníčků totiž byla riskantní jízda na spřáhle tramvajové soupravy.

Byl květen 1982, když to Petr při noční cestě Prahou znovu zkusil. Zda byl na vině alkohol, nebo v tom bylo ještě něco jiného, je dodnes opředeno tajemstvím.

Jedno je ale jisté. Petr v opilosti situaci nezvládl a dostal se mezi vozy. Jana se o jeho smrti dozvěděla až ráno, ze vzkazu, který policie vylepila na okno. Prý zvonili, ale ona byla zrovna v zadním pokoji, a tak je neslyšela.

Zjevil se jako rytíř na koni

Bouškové bylo pouhých dvacet osm let, když ovdověla a zůstala s malým synem Honzíkem sama. Jako bájný rytíř na bílém koni
se tehdy na scéně objevil Václav, který Janě nabídl svou pomoc.

A to i přesto, že byl v té době ženatý s herečkou Danou Homolovou (68). Ještě zajímavější je ale skutečnost, že Dana o jeho lásce k Janě moc dobře věděla.

I proto jí bylo okamžitě jasné, jak celá situace může skončit. Sice se to nejprve pokusila brát jako pomoc kamarádce v nouzi, ovšem jen do doby, než přišel osudný Štědrý večer v roce 1983.

Václav řekl Daně, že ji má sice stále rád, ale Jana ho v tuto chvíli potřebuje víc. Ten den od své manželky nadobro odešel.

Přinesl televizi a žluté autíčko

Když Vydra jen o chvíli později zazvonil u Jany, držel v podpaždí přenosnou barevnou televizi, což byl tehdy velký hit, a v ruce krásné žluté auto pro jejího čtyřletého synka.

Tím si ji pochopitelně definitivně získal. Ačkoli Vašek vlastní dítě neměl, s malým Janiným synem to uměl a velmi brzy se s ním skamarádil. Mohli být šťastní a spokojení, kdyby do jejich idylického soužití nezačaly zasahovat dramatické události Janiny rodiny.

Její sestra Eva (†53) se chtěla v roce 1976 rozejít se svým manželem, divadelním režisérem Ivanem Weissem (†54). Ten však situaci neunesl a spáchal sebevraždu.

Byla to právě Eva, kdo ho našel, a už nikdy nedokázala tento hrůzný zážitek vymazat ze svého podvědomí. Navíc poslední léta svého života bojovala
s vážnou chorobou a došlo to tak daleko, že se už nemohla starat o svou dceru Terezku.

Tu si nakonec musela vzít k sobě Jana. Její celoživotní partner Václav Vydra tak najednou přišel k dalšímu dítěti. Sama Eva zemřela v roce 2004. Vydru pro změnu v roce 1983 velmi zasáhlo úmrtí zbožňované maminky, herečky Dany Medřické (†62).

Jana stála věrně po jeho boku

Možná že i to byl důvod, proč tolik přilnul k Janě a její rodině. V devadesátých letech minulého století se také pokoušel podnikat v obchodech se střelnými zbraněmi.

Bohužel, po počátečním nadšení přišlo drsné vystřízlivění. Firma zkrachovala a Vydra se musel potýkat s obrovskými dluhy. Přišel nejenom o veškeré finance, ale i o dům.

Přesto celou situaci během několika let zvládl a dům koupil zpět. Herecký pár tak dokázal všechny nástrahy osudu překonat, aniž by na svoji lásku
potřebovali papír. Jenomže v roce 2006 spadla herečka z koně a zlomila si čtyři žebra.

Mohla přijít o život

Když ležela v nemocnici, tak jí teprve došlo, co všechno se mohlo stát. Vždyť kdyby na zemi ležel kámen, už by tu také nemusela být. Tehdy prý požádala Václava, aby si ji vzal.

„Proč se vy ženský tak rády vdáváte?“ zeptal se jí nejdřív, ale později pochopitelně souhlasil. Jejich komorní svatba pak proběhla v létě 2006 v kostelíku svatého Vavřince na Křivoklátsku jen za přítomnosti několika přátel.

Když Jana dostala od Václava květiny, které ráno natrhal na zdejších kopcích, byla jistě přesvědčená, že má tu nejkrásnější svatební kytici na světě. Ani zlaté prstýnky se nekonaly. Ženich Václav je vlastnoručně uvázal z trávy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...