Dovolená v Chorvatsku během pandemie? Bude poloprázdno

Tento článek je reklamním sdělením

Letošní dovolenou v Chorvatsku si od začátku letošních prázdnin nenechalo ujít přes 100 000 Čechů. Chystáte se na cestu k moři i vy? Přinášíme vám článek zaměřený na cestování do Chorvatska v době koronavirové.

Před cestou nezapomeňte na pojištění a formulář

Chorvatsko patří dlouhodobě ke stálicím české představy o krásné dovolené. Jinak tomu nebude ani letos, i když jarní předpovědi týkající se zdravotní situace v létě nebyly zrovna nejpřívětivější. Cesta na dovolenou s sebou však přesto přináší některá rizika, proto za hranice naší země vždy vyrážejte s cestovním pojištěním do zahraničí. Pojišťovna pak za vás uhradí lékařské ošetření, poplatky za hospitalizaci a léky a poskytne vám asistenční služby po telefonu. Při stále řádící epidemii je toto doporučení o to důležitější.

Doporučení na cestu

  • Před dovolenou ještě nezapomeňte vyplnit dotazník na stránkách Entercroatia.mup.hr. Chorvatské úřady zajímá hlavně délka a místo pobytu – po vyplnění získáte potvrzení, které musíte vézt s sebou.
  • Do zavazadel si s sebou přibalte i čisté roušky. Od poloviny července jsou zde opět povinné v obchodech, restauracích, budovách státních institucí a veřejné dopravě kvůli zvýšenému výskytu nakažených osob.
  • Dále byste měli dodržovat protinákazová opatření, která však znáte z ČR – pravidelně si mýt ruce, nesahat si na obličej, dodržovat alespoň dvoumetrové rozestupy od ostatních a pravidelně si měřit teplotu.

Chorvatsko má ve vládním „semaforu“ bezpečnou zelenou

Denní nárůst pacientů s pozitivním testem na nákazu koronavirem se momentálně pohybuje kolem 100 lidí za den. Přesto je Chorvatsko považováno za bezpečné i podle vládního „semaforu“, který podle barev rozděluje země na bezpečné pro cestování (zelené), na ty, kde jsou omezení pro cestování (oranžové), a na ty, které momentálně navštívit nemůžeme z důvodu špatné epidemické situace (červené).

Letos přijela jen polovina turistů

Podle návštěvníků se nyní v Chorvatsku nachází asi o polovinu méně turistů než v minulých letech. Od začátku léta již krásy země obdivovalo více než milion cestovatelů, nejvíce jich přijelo z Německa, Slovinska a samozřejmě České republiky. Z Česka můžete dokonce vyrazit nejen vlastním vozem, ale také pomocí přímých linek vlaků, autobusů či letadel. Ani letos tak o koupání v Jaderském moři nepřijdete.

Foto: Lucian Petronel Potlog, Pexels

Tento článek je reklamním sdělením
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...