Dubová kůra umí léčit

Odvar nebo mast z dubové kůry najdou své využití téměř v každé domácnosti. Kůra dubu má totiž dezinfekční účinky a schopnost zastavovat krvácení. Hodí se proto na léčbu různá poranění a zdravotních problémů. Které to jsou?

Odvar na rány

Také vás může zajímat ...

Odvar z dubové kůry připravíte snadno. Postačí vám dvě lžičky sušené směsi, kterou zalijete horkou vodou. Podle potřeby připravte i množství odvaru. Pokud ho používáte jako sedací koupele při hemoroidech, uvařte takové množství, aby vám vystačilo do nádoby, ve které následně sedací koupel provádíte.

Odvar můžete použít i v případě poranění kůže, postižené místo stačí do odvaru namočit, nebo na něj dát látku, kterou jste v odvaru namočili, a nechat působit. Přiložíte ji zkrátka tam, kde je potřeba. Působí poměrně silně protizánětlivě, nasazuje se i na již zanícené rány, které se špatně a dlouho hojí.

Gel na drobné popáleniny

Odvar má dezinfekční a především svíravé účinky, rána se tedy rychleji zahojí. Kromě zmíněných poranění léčí například i mokvavé ekzémy, plísňové infekce, akné apod. Používá se i ke kloktání v případě parodontózy a infekce v krku a ústní dutině.

Gel z dubové kůry či odvar se doporučuje používat i ženám po porodu, rychleji se díky němu hojí nástřih hráze. Gel najde své využití také v případě mykóz.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...