Duhový dort pro děti

Pro dospělé podezřelá divočina, pro děti ten nejlepší dort pod sluncem.

Potřebujete (na jeden korpus):

100 g hladké mouky, 50 g cukru krupice, 45 g másla, 1 vejce, ½ lžičky kypřicího prášku, ¼ lžičky vanilkového extraktu, kapku tekuté potravinářské barvy

Na krém:

500 ml smetany ke šlehání, 400 g žervé, 250 g mascarpone, 125 g moučkového cukru

Na ozdobu:

marcipán, barevné bonbony, cukrový posyp

Postup:

  1. Postupně připravte 6 různě zbarvených korpusů (máte-li více barev, můžete jich připravit i více). Máslo s cukrem ušlehejte do pěny a poté přidejte vejce. Do hmoty kápněte potravinářské barvivo a promíchejte. Po částech přidávejte a zapracovávejte mouku s práškem do pečiva.
  2. Na pečicí papír nakreslete kruh o průměru 20 cm a rozetřete do něj těsto. Korpusy pečte jeden po druhém v troubě předem vyhřáté na 180 °C asi 8 minut.
  3. Korpusy nechte chladnout. Mascarpone, žervé a cukr vyšlehejte dohladka. Ušlehejte ze smetany pevnou šlehačku a opatrně ji zapracujte do sýrové směsi.
  4. Vychladlé korpusy zkontrolujte a seřízněte nerovnosti. Postupně podle barev na ně nanášejte krém a vrstvěte je na sebe. Hotový dort potřete zbylým krémem nebo potáhněte marcipánem a ozdobte podle vkusu. Poté jej uložte do chladničky, aby ztuhl.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...