Duševní síla ve znamení zvěrokruhu

Jak dokážete překonávat životní překážky?

Zrozenci určitého znamení oplývají nejen fyzickou, ale i vnitřní duševní silou. Ta má v našich vztazích a životě naprosto zásadní význam. Kolik duševní síly a vůle máte v sobě právě vy? Kolik ostatní znamení? A umíte ji používat ve svůj prospěch?

Beran

Také vás může zajímat ...

Beran vůbec neví, co znamená ovládat své emoce a je příliš závislí na tom, co se v jeho duši právě odehrává. Jeho ohnivý temperamnet, činnorodost a aktivita mu nijak nebrání, aby trpěl propadem duševní síly. Chová se často nerozumně, střemlav se vrhá do všeho, co ho napadne a to ho dostává do obtížných situací.

Býk

Zemitý a rodinně založený Býk má rád své životní jistoty, potřebuje mít své zažité a stereotypní cesty a potřebný řád v životě, což mu dodává pocit klidu a bezepečí. Má dost opatrný vztah ke změně. Jeho snem je poklidný život. Když se jeho plány zhroutí, stane se jinak silný býk úplně bezbranný.

Blíženci

Energie dvou lidí v jednom, tak by se dali charakterizovat divocí a neposední Blíženci. Velmi často nedokážou napřít svoji energii pouze jedním směrem, na jednu věc. Jsou velmi roztržití, a nedokážou poznat, co je opravdu důležité. Vznikající problémy v nich vyvolávají paniku, a obracejí se o pomoc k jiným.

Rak

Zranitelný, jemný a citlivý rak potřebuje často pomoc a morální podporu od svých nejbližších. Nemá- li v případě krize nikoho vedle sebe, kdo by ho utěšil a komu by se mohl ze svých starostí vypovídat, bere to za důkaz, že se v jeho osudu už nedá nic změnit a upadá do silné deprese. Pomůžou mu až přátelé.

Lev

I když se zdá, že dominantní, sebevědomý a často se naparující lev má v sobě spoustu vnitřní a duševní síly a vůle, bývá silně závislý na tom, jak ho vnímá a vidí celé jeho okolí. Mínění lidí kolem a vnější okolnosti na něj mají zásadní vliv. Nedokáže žít bez chvály, obdivu a podpory. Bez toho propadá sklíčenosti.

Panna

Jemná, klidná a velmi puntíčkářsky založená Panna má velkou vůli všemu ve svém životě dávat řád. Zdá se, že je silný člověk, ale pravda je, že potřebuje vytvářet systém, protože se vnitřně cítí velmi nejistá. Těžko snáší realitu světa se všemi jeho nedostatky. Pak se vzdá a raději si v klidu pluje po proudu.

Váhy

Pokud jde o sílu ducha, následují hned za Vodnářem Váhy. Váhy se snadno po cokoliv nadchnou a stejně tak lehce dokážou nechat všechno být na půli cesty. Celkový obraz duševní síly jim kazí zvyk zbytečně plýtvat energií na nesmyslné situace. Když je něco přestane bavit, jejich vůle a nadšení záhy pohasne.

Štír

Vášnivý Štír je velký milovník a je schopen prožít desítky emocí za minutu. Neumí jednat férově a zpříma, dlouho v sobě shromažďuje nahromaděné emoce a druhého jedovatě sekne, když to nejméně čeká. Prožívá tak hluboké a protichůdné emoce, které ho uvnitř žerou, postupně ho stravují a tak se cítí stále slabší.

Střelec

Ať jsou vnější okolnosti jakékoli, Střelec se v každé situaci snaží zachovat si lidskost. I přes svůj temperament se snaží držet své emoce pod kontrolou. Je to neúnavné a pozitivní znamení velmi silné duševní síly. Umí volit správná slova, vždycky si zachová svůj názor, vnitřní klid, a nedá se vyprovokovat.

Kozoroh

Je rozhodný, důsledný, houževnatý, nevznáší se nikde v oblacích a stojí velmi pevně na vlastních nohách. Dotknout se nebo urazit ho, je věc složitá. I kdyby se celý svět postavil proti němu, Kozoroh bude neochvějně krok za krokem pomalu a důstojně kráčet poklidně dál za svým cílem, protože si věří.

Vodnář

Základem jeho duševní síly je schopnost rychle se adaptovat na nejrůznější životní změny a náročné situace. Je to velký vizionář a snílek, jehož oči bývají neustále zahleděné k nebi a zasněné, neboť stále míří za ušlechtilými ideály. Přesto ani když přijdou potíže, které mu podmetou nohy, nehodlá rezignovat.

Ryby

I když bývají Ryby dost často odtrženy od reality, přesto jsou vybavené největší duševní silou ze všech znamení. Jejich trpělivost je skoro bezmezná. Ryby umí dlouho doufat a ještě déle čekat. Když mají víru ve zdárný konec,pouštějí se do nelítostného boje o své štěstí a dovedou ho až do vítězného konce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...