Dva měsíce se Leona Machálková pokoušela smířit s tím, že se partner zamiloval do jiné ženy!

O své nevyléčitelné nemoci jí Bořek Šípek řekl při telefonickém hovoru.

Zpěvačka Leona Machálková (51) si nejprve prožila milenecký vztah se slavným skladatelem. Potom potkala o osmnáct let staršího slavného architekta, měla s ním syna a byla s ním v době, kdy v bolestech umíral.

Než se stala Leona Machálková profesionální zpěvačkou, měla namířeno trochu jinam. V Olomouci vystudovala filozofickou fakultu, obor čeština-dějepis. „Už během studia jsem ale zpívala ve dvou kapelách a jezdila na kšeftíky do Prahy,“ prozradila.

Také vás může zajímat ...

Stopař netušil, kdo ho veze

V oblasti hudby byla Leona vždy samoukem. Nelituje ale toho, že nezkusila jít na konzervatoř. Ne že by jí to bývalo nelákalo, jenže znamenalo to udělat zkoušky. Kdyby se to bývalo nepovedlo, čekal by Leonu nejspíš nástup někam do učení, což by se určitě nelíbilo rodičům. Věděli, že jejich dcera má na víc. Také nijak nevěřili tomu, že by z Leony mohla být jednou zpěvačka.

Jedinou průpravu, kterou ke své kariéře měla, bylo tak osmileté docházení do dětského pěveckého sboru. „Život pak nabídne všelijaké šance i možnosti. Některé se zúročí, z jiných nic není, ale i to je zkušenost,“ konstatovala zpěvačka. Kariéru si začala budovat po příchodu do Prahy a proslavila se hlavně díky účinkování v Semaforu nebo později v populárních muzikálech.

Nestala se nikdy úplně špičkovou hvězdou, ale byla hodně vidět. Určitě jí tedy zaskočilo a pobavilo, když jednou jako řidička zastavila stopaři, kterého se jí zželelo v dešti. Ten se na ní pořád zkoumavě díval a Leona si myslela, že jí poznal jako zpěvačku. Nakonec z něho ale vypadlo, jestli není náhodou bývalá prodavačka z Liberce.

A nechtěl věřit, když mu Leona řekla, že není.

Sex ve třech přiznala po letech!

Nějaký čas byla Leona milenkou slavného skladatele Karla Svobody (+68). Bylo to tím pikantnější, že v té době byl ženatý. Pro jeho ženu Vendulu (47) ale nebyl vztah s Leonou žádným tajemstvím, právě naopak. Velký bohém a milovník žen a života si užíval s oběma, a to dokonce dohromady. Prasklo to až po letech.

Sex ve třech přiznala i Vendula, která ve své knize o životě s Karlem Svobodou popisovala, jak prostě jen plnila přání svého muže. „Teď už vím, že jsem byla naivní, dělala jsem ale všechno pro to, aby byl manžel šťastný,“ napsala. Leona o tom řekla, že společné dovolené pro trojici iniciovala právě Vendula.

„Exkluzivní cesty a požitky byly její vášeň, vybírala destinace i společnost,“ podotkla. Poté, co se všechno s odstupem času prozradilo, spolu obě ženy nějaký čas nemluvily, ale nakonec si to vyříkaly. Leona podle svých slov v době, kdy sdílela s Karlem Svobodou i postel, pomohla ke kariéře svému kolegovi Petru Kolářovi (51), za kterého se u skladatele přimluvila.

„Vyšlo to a Petr nepromarnil svoji šanci,“ konstatovala.

Proč to nebyl Artuš

Nejsilnější životní vztah zprostředkoval vlastně Leoně její kolega z muzikálu Monte Cristo, zpěvák Karel Černoch (+64). Seznámil zpěvačku se světoznámým architektem Bořkem Šípkem (+66). Ten byl sice ženatý a rozvádět se nehodlal, ale mezi ním a Leonou přeskočila jiskra, která založila krásný desetiletý požár. Starší muž byl pro mladou zpěvačku něčím jako průvodcem životem.

„Byl houževnatý, trpělivý, laskavý a měl vždy vlastní názor. Tyto jeho charakterové vlastnosti mě hodně ovlivnily,“ oceňovala jeho přínos do svého života. Tím největším přínosem ale byl syn, kterého s ním čekala a kterého pak přivedla na svět daleko od Prahy. Stalo se tak v dalekém Bangkoku, hlavním městě Thajska.

Bořek tam totiž v té době stavěl designový hotel, takže pro Leonu to byla skvělá příležitost odletět a strávit tam čtvrt roku. „Vše bylo velmi profesionálně připraveno, letěla jsem na jistotu do přátelského a profesionálního prostředí. Nikdy jsem nelitovala, bylo to super,“ vzpomínala. Pro syna měla původně připravené křestní jméno Artuš.

Protože měl ale mít příjmení po svém otci, byla by tam dvě „š“ po sobě, takže došlo k úpravě na Artura.

Ucítila cizí parfém!

K rozchodu dvojice vedlo více důvodů. Jedním z nich nejspíš bylo to, že Leona chtěla mít ještě další dítě, na což už se Bořek necítil. On sám tvrdil, že partnerce začal vadit jeho vyšší věk – rozdíl mezi nimi byl osmnáct let. „Leona se mě jednou zeptala, proč se stále stýkáme se starými lidmi,“ prohlásil Bořek před novináři.

„Byli to přátelé mého věku, tak jsem pochopil, že jí to vadí.“ Skutečná a zásadní příčina ale zřejmě byla v tom, že si architekt našel jinou ženu. Leona se tak ocitla v nepříjemné životní situaci. Přišla na to díky svému dobrému čichu. Bořek totiž voněl ženským parfémem, který ona v té době neměla. Bylo jí to podezřelé. Partnera se zeptala a on mlčel.

Až po chvíli pak dodal, že je bohužel zamilovaný do jiné. „Dva měsíce jsem s tím zkoušela žít a on pak odešel,“ konstatovala zpěvačka.

I po rozchodu ale zůstali přáteli, už proto, že spolu měli syna.

Peníze na rakovinu nestačily

Rozchod ale nebyl tou nejhorší situací, kterou osud Leoně ve vztahu s Bořkem připravil. Slavný architekt totiž začal svádět nerovný boj s nemilosrdnou rakovinou slinivky. „Volal mi, že se nutně musíme sejít. Já jsem nemohla, někam jsme odjížděli, tak jsem ho poprosila, aby mi to řekl do telefonu,“ popisovala krutý šok. Synovi to řekla až po měsíci.

Věděla, že je důležité, aby se to Artur dozvěděl od ní. „Bořek se začal fyzicky měnit a to, kdy se to objeví v bulváru, bylo jako časovaná bomba,“ vysvětlovala Leona. Měla pravdu, protože v bulvárních denících se začaly objevovat titulky typu Velký muž na odchodu. Bořek sám byl přitom připravený bojovat, dokud to půjde.

Podle Leony si nikdy nestěžoval a chtěl žít – kvůli svým blízkým i kvůli své práci. Byl současně ale natolik realistický, že poznal, jak nemoc postupuje a jaké jsou jeho šance. Měl dostatek peněz na velmi drahou léčbu ve Španělsku, kde se nachází jedna z nejlepších světových nemocnic, specializovaná na rakovinu slinivky.

Mohl si dovolit zaplatit dva miliony měsíčně, ale nemoc se na peníze neohlíží.

Bořek to včas pochopil a léčbu přerušil.

Byla s ním v posledních týdnech

I když tělo jejího bývalého partnera sláblo s každým dnem, uvědomoval si Bořek velice přesně, co se děje. „Hlava mu fungovala stoprocentně,“ konstatovala Leona. „Přišlo mi, že v té poslední fázi už to byla spíš přítěž, protože s jasnou hlavou pozoroval, jak tělo odchází. Byl svědkem svého vlastního odchodu.“ Otevřeně o tom s Leonou mluvil. Říkal jí, že tělo už prostě nechce a je konec.

Dodnes jí to zní v uších. Pro Leonu nebylo nic důležitějšího, než strávit poslední týdny Bořkova života společně s ním. Všechno ostatní zrušila. V únoru roku 2016 otec jejího syna zemřel. Od té doby je Leona sama a soustředila se na to, aby z jejich potomka vyrostla samostatná osobnost a slušný člověk.

Nezapomíná ani na svoji kariéru, i když razí heslo, že práce je motor, ale je důležité ho umět také občas vypnout.

První operace nosu přinesla komplikace!

Každá žena chce být krásná a Leoně se to daří natolik, že by jí nikdo její věk nehádal. Nezaujatý pozorovatel by jí klidně minimálně 10 let dolů ubral. Zpěvačka přitom už dávno přiznala zásah plastických chirurgů. Estetická operace, kterou podstoupila, se ale týkala jenom nosu.

Musela ji podstoupit dokonce dvakrát, protože první zákrok jí zkomplikoval nosní přepážku a ona pak měla problémy s dýcháním. „Zjemnění nosu mi spíš přitížilo, než ulevilo.

Tak jsem musela na další operaci,“ přiznala otevřeně.

Po svém osudovém muži nezdědila ani korunu!

Ačkoliv Bořek Šípek věděl, že jeho čas se krátí, nenapsal závěť. Podle Leony tím nechtěl ztrácet čas. Dědictví, které po sobě zanechal, se tak rozdělilo mezi jeho tři syny, včetně Artura, kterého měl s Leonou. Sklárna připadla synům, které měl v manželství. Autorská práva si nepřál dělit, takže jsou majetkem všech tří Bořkových potomků.

„Něco na tom je, budou je spojovat na celý život,“ uznala zpěvačka.

Ona sama nedělila nic, v přátelských jednáních o pozůstalosti figurovala jen jako rodinný zástupce Artura.

Komentáře

...