Dvacet pět let na sebe čekali. A přišel rozchod

Kristina je dcerou baletky Národního divadla a tanečníka a choreografa. Profesi tanečnice se evidentně nemohla vyhnout. Tančit toužila odmalička, byl to její velký sen.

Nemohla však jako dítě tušit, co je to za dřinu a co ji to bude stát. Vystudovat klasický balet na konzervatoři není žádný med, ale takové odříkání, že si to většina z nás vůbec neumí představit. Studentky běžně pláčou vysílením.

Také vás může zajímat ...

„Ta škola byla drsná, samý dril a zas jen dril, někdy až zbytečný,“ vzpomíná plavovlasá moderátorka. Dril tak obrovský, že v baletkách pak zůstává po celý zbytek jejich života, což může být na jednu stranu přínosné, ovšem na stranu druhou omezující.

Zajímavé je, že rodiče Kristinu do tančení nejenže nenutili, ale spíš ji před konzervatoří varovali. Musela si ji, jak se říká, vydupat. Přijímací zkoušky udělala, jenomže rodiče řekli ne. Obměkčily je až dceřiny slzy.

Tolik o studium tance stála! Rodiče se nakonec rozhodli, že jí nebudou bránit. Kristina školu skutečně vystudovala, ale přiznává, že když ještě dnes potká na ulici některé profesory, raději obejde blok, aby s nimi nemusela mluvit.

Po ukončení školy se věnovala hlavně práci na muzikálech, tančila v Draculovi, Třech mušketýrech, Angelice, Kleopatře. K moderování se dostala vlastně náhodou. Měla tančit v soutěžním pořadu televize Nova Bailando, ale dospěla k závěru, že by to nebylo spravedlivé k ostatním soutěžícím, kteří balet pochopitelně nestudovali.

„Což uznali a nečekaně mi nabídli moderování,“ dodává. Touto cestičkou se pak dostala do Snídaně s Novou a k moderování poledních a odpoledních zpráv na Nově. V létě 2014 nahradila v hlavních zprávách tehdy těhotnou Lucii Borhyovou (40).

Když záskok skončil, diváci se vzbouřili, psali a telefonovali v tom smyslu, že si přejí, aby se Kristina do hlavních zpráv vrátila. Vedení televize divákům nakonec vyhovělo a bývalá muzikálová tanečnice se v Televizních novinách objevuje dodnes.

Asi nikoho nepřekvapí, že Kristina si coby partnery vybírá v prvé řadě tanečníky. Osm let chodila s bývalým spolužákem Romanem Vojtkem (46), o němž se říká, že ženám nejenže láme srdce, ale že je zpravidla nadlouho zcela vykolejí.

Když s ním přímo v době studií chodila Daniela Šinkorová (46), kterou pak opustil, chtěla se nejdřív zabít, poté se půl roku oblékala jen do černého a pila alkohol. Kloubková je snad jediná z dlouhého zástupu dívek, která naopak zlomila srdce Vojtkovi.

Opustila ho v roce 2003 pro tanečníka Alana Bastiena (47), za něhož se v létě roku 2007 také provdala. Tehdy zářila štěstím, přesvědčená o tom, že muzikálový tanečník je tím pravým. „On mě rozmazluje,“ vyprávěla s dojetím.

„Buď mi přinese čokoládu nebo kinder vajíčko, nebo kytičku, dělá takové ty drobnosti, které člověka potěší. Je takový romantický, říkám si, že patří do rytířské doby. Je to čestný rytíř,“ spokojeně dodávala.

Po dvou letech se rozvedli. Odmítli, že by za tím byl někdo třetí. Tvrdili, že se navzájem odcizili a nemají žádné společné zážitky, ač pracovali ve stejných divadlech. Následoval vztah s režisérem Filipem Renčem (53), pak přišel na řadu tanečník Karel Moravec (40), jemuž Kristina v červnu roku 2012 porodila dceru Jasmínu (6).

„Mám pár kil navíc a jsem šťastná,“ sdělila záhy po porodu a dodala, že je novopečeným tatínkem a tím, jak jí pomáhá, naprosto nadšena. Ale i to se mělo pomalu, ale jistě změnit. O tři roky později dvojice ohlásila rozchod.

Jak tvrdili lidé z jejich okolí, už to prý hodně skřípalo, hádali se. Také se prý neshodli na společné budoucnosti. „Kristina si moc přála druhé dítě, Karel byl ale zásadně proti. Už tady mezi nimi došlo k prvnímu střetu,“ domnívala se Kristinina nejmenovaná kamarádka.

Plavovlasá moderátorka tak zůstala s tříletou Jasmínku sama. Začalo se šeptat, že má na muže neobyčejnou smůlu. Proč jí jeden za druhým utíkají? Je snad tak pracovně vytížená, že to partnerům vadí? Anebo tak laskavá a mírná, že si nedokáže, jak se říká, dupnout? Nebo má naopak čerta v těle? Tady je potřeba zmínit její herecký talent.

Ve filmu Milenci a vrazi či v seriálu Poslední sezona ztvárnila problémové ženy tak věrohodně, až si divák kladl otázku, zda to skutečně jen hraje. Možná už se smířila s tím, že bude sama, ale pak se najednou jako blesk z jasného nebe objevil.

.. no jak jinak než tanečník. A možná skutečně ten osudový, protože podle Kristiny na sebe čekali neuvěřitelných dvacet pět let. „Čtvrt století čekání stálo za to,“ netají se radostí půvabná baletka.

Václav Kuneš (43) byl její o rok starší spolužák, ale nekamarádili se, jen o sobě prostě věděli. Po mnoha a mnoha letech se pak jednou potkali o půlnoci v baru. Tam Kristina Václava zahlédla a napadlo ji, že by to mohl být její dávný spolužák.

Šla se podívat blíž, ukázalo se, že je to opravdu on. Bylo to rozpačité shledání, vlastně se neznali, ale nějak oba cítili, že by se rádi ještě viděli. „Byla to láska na druhý pohled,“ objasňuje moderátorka, kterou navíc zcela okouzlilo představení Královna víl, k němuž Kuneš dělal choreografii.

Ten ostatně coby dlouholetý člen nizozemského souboru Nederlands Dans Theater spolupracoval s řadou světových choreografů, tančil mimo jiné v New National Theater Tokio, připravoval nastudování řady představení například i ve Finském národním baletu či baletu milánské La Scaly.

Ti dva se setkali již na sklonku roku 2017, ale Kristina svůj nový objev nějakou dobu skrývala, nejspíš se bála, aby jim média jejich křehký vztah nerozbila hned na začátku. Zjara následujícího roku se s ním už ale ukázala ve společnosti.

„Obdivuji její neustále dobrou náladu, pohotovost, upřímnost,“ rozplýval se tanečník. „Je neustále velmi přirozená.“ Když dostal otázku, jaký Kristinin zlozvyk miluje, odpověděl: „Že se během jednoho příběhu dozvím i dalších osm.

“ S tím Kristina souhlasí: „Ano, hodně si povídáme,“ připouští s úsměvem. „Vašek je vnímavý, bezprostřední, otevřený a nemá strach z ničeho,“ velebí přítele do nebes. „Neřeším, zda je to muž mého života. Spíš si užívám to, že s ním mohu být.

“ Seznámit dítě s novým partnerem nebývá jednoduché, a tak Václav, jak říká, netlačí na pilu. Nechává svému vztahu s Jasmínkou přirozený průběh. Co se týká svatby, prý na ni dojde. „Už jsme o tom mluvili, i když konkrétně jsem se ještě nevyslovil,“ dodává trochu tajemně úspěšný tanečník a choreograf.

Tak tohle už vypadalo vážně. Bohužel v posledních týdnech došlo k zásadnímu zvratu a Kristina Kloubková a Václav Kuneš se rozešli.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...