Dvě děti Iloně Csákové stačí, po synech už pokus o dcerku následovat nebude.

Rodiče životního partnera zpěvačku přijali teprve, když ji pořádně poznali!

Populární zpěvačka Ilona Csáková (46) se k vrcholům slávy postupně vypracovala sama. Na toho správného muže ale čekala hodně dlouho a zasáhla šťastná náhoda. Dnes je spokojenou manželkou i matkou.

Jako asi každý, i Ilona Csáková v dětství přemýšlela o různých povoláních, která by chtěla dělat, až bude dospělá. Byly mezi nimi například prodavačka, astronautka i lékařka. Nejvíc jí to ale táhlo k hudbě, vždyť už v první třídě, kdy měla namalovat svoji budoucí práci, nakreslila zpěvačku!

Takhle si zpěvačku pamatujeme z 90.let.
Takhle si zpěvačku pamatujeme z 90.let.

Když ne zpěvačkou, tak vychovatelkou

Ilona vystupovala s dětským sborem Motýlci, naučila se hrát na kytaru a dokonce – což je pro něžnou polovinu lidstva netypické – i na bicí nástroje. Nadšeně poslouchala rádio a ráda se dívala na televizi, kde vystupovaly tehdejší pěvecké hvězdy. Začala sama zpívat, strojit se, zkoušela si pózy s mikrofonem před zrcadlem. Později si dokonce i psala svoje vlastní písničky.

Také vás může zajímat ...

S jednou z nich později zvítězila v okresním kole soutěže Mladá píseň. Nešla ale studovat na konzervatoř. „Studovala jsem střední pedagogickou školu, takže to byl v podstatě můj plán B,“ přiznala. V takovém případě by se z Ilony stala vychovatelka. „Všechno se to ale zlomilo už ve druháku, kdy jsem dostala nabídku jít zpívat do kapely Laura a její tygři.

A tím se celý ten vlak rozjel,“ uvedla. Rodičům se to moc nelíbilo, raději by svoji dceru viděli v nějakém jistějším povoláním. Protože to ale Ilonu bavilo a současně se jí dařilo, přestalo jim to vadit a potom byli naopak i hrdí. Během střední školy jí prý radili, aby dostudovala a založila si rodinu.

„Já dostudovala, věnovala se kariéře a nakonec jsem založila i tu rodinu, takže jsem jim vyhověla, i když po letech,“ prohlásila v jednom rozhovoru.

Ke zpěvu se vrátila, ale už pro ni není na prvním místě.
Ke zpěvu se vrátila, ale už pro ni není na prvním místě.

Potkali se na hudebním festivalu

Ze skupiny Laura a její tygři Ilona v roce 1992 odešla a dala se na sólovou kariéru. Užívala si rušného života úspěšné zpěvačky.

S odstupem času uznala, že s ní tenkrát sláva lehce zamávala: „Asi ano, trochu mi to nejspíš tehdy stouplo do hlavy, ale myslím, že člověka vždycky srovná nějaká první překážka, první klacek pod nohama.“ Je ráda, že její cesta nahoru byla pozvolná, což je vždy lepší, než rychlý a strmý vzestup. Pokud pak následuje stejně rychlý pád, může to člověka zničit.

„My, co jsme si budovali kariéru dlouho a postupně, jsme odolnější,“ konstatovala. „Hned tak něco nás neskolí.“ Velice dlouho ale trvalo, než se v jejím životě objevil muž, se kterým by chtěla už natrvalo zůstat. Zneklidňovalo to Iloninu maminku. Občas se ptala, kdy hodlá konečně mít děti a zpěvačka na to vždy odpověděla, že až potká toho pravého.

S podnikatelem Radkem Vonešem (45) se seznámila na jednom hudebním festivalu v září roku 2008. Okamžitě si padli do oka. Sympatie byli vzájemné. „Vlastně jsme našli společnou notu, což je docela podstatné,“ oceňovala Ilona.

„Když se potkají názory na život, je to fajn.“

Už jako mladá byla výraznou osobností.
Už jako mladá byla výraznou osobností.

Ustál i bulvární média

Radek zaujal Ilonu v mnoha ohledech: odvahou, rozhledem, barvou hlasu, vtipností – a také výškou. Měří totiž 204 centimetrů! Co se týká toho, že chodí se slavnou osobností, myslel si prý, že ví, jaké to bude. „Byl ale překvapený,“ vzpomínala Ilona.

„Jednak mnou, jak jsem normální a jednak bulvárem, jak zkresluje a poskytuje zavádějící informace.“ Radek tam musel například neustále číst, jak média řeší, jestli jeho partnerka zrovna je nebo není tlustá. Zaujmout pozici po boku někoho, o kom se často píše, není snadné. „Slušný chlap, který není exhibicionista a tohle skousne, všechna čest,“ ocenila svého vyvoleného Ilona.

V takových případech se novináři snaží vždy toho méně známého z páru dostat do role nějakého přívěsku, což od něho vyžaduje nejen mít sebevědomí, ale i nadhled. Trochu rozladěni z Ilony prý byli i budoucí tchán a tchyně.

„Když mě poznali, vzali všechno zpátky,“ řekla ale populární zpěvačka.

Na její svatbu přijel i Karel Gott!

O svatbě začala zamilovaná dvojice přemýšlet celkem brzy, ale nejprve šlo pouze o úvahy typu „kdyby“. „Když pak přišly na řadu vážné debaty, časově jsme svatbu podřizovali našim aktivitám a léto vyšlo jako vhodný čas pro završení hezkého vztahu tím ceremoniálem,“ vysvětlila Ilona, proč si pro svatební den vybrala srpnový den. Své „ano“ si manželé řekli v kostele ve Vranově u Brna.

Svatby se zúčastnila v roli svědka Ivana Gottová (41), dlouholetá kamarádka Ilony. Nechyběly ani její dvě dcerky, které se objevily mezi družičkami. A jak tento výčet napovídá, svojí účastí poctil obřad i Zlatý slavík Karel Gott (77). Svatba začala s téměř hodinovým zpožděním, údajně proto, že nevěsta měla problémy s účesem a s bílou svatební róbou.

V době svatby už ale Radek s Ilonou nebyli jen sami dva.

Populární zpěvačce se totiž už předtím narodil syn.

Manžel Ilony je pořádný kus chlapa, měří přes dva metry!
Manžel Ilony je pořádný kus chlapa, měří přes dva metry!

Někdy se bála, že to nevyjde

Podle svých slov o dětech přemýšlela Ilona už ve dvaceti. „Moje kamarádky by vám potvrdily, že jsem se na to velmi těšila,“ řekla. „Toužila jsem po zázemí.

Ono se to možná nezdá, ale naše profese je docela náročná, člověk je díky ní hodně rozlítaný a není nad to pak někde zakotvit.“ Myslí si ale, že kdyby se s partnerem seznámila už tehdy v raném mládí, dopadlo by to Po seznámení s Radkem poměrně rychle otěhotněla. Dala na svoji intuici a věřila, že poznala ideálního otce svých budoucích dětí.

Syna přivedla na svět krátce před čtyřicítkou, což už bývá hraniční limit. Předtím se občas bála, že by to s mateřstvím nemuselo vyjít; kolem sebe viděla dost takových příkladů. Prvního syna později následoval druhý. O třetím potomkovi už šťastná Ilona neuvažuje. Jasně dala najevo: „Ta představa je úžasná, ale rozchází se s realitou.

Mám obrovské štěstí, že mám dva zdravé a krásné syny.“ Na holčičku už tedy nedojde.

Problémy s váhou má celý život

S těhotenstvím a mateřstvím přišly nejen krásné okamžiky, ale i problémy s váhou. „Tušila jsem, že to pro mě bude znamenat spoustu kil navíc,“ připustila Ilona. „Poprvé jsem přibrala pětadvacet kilo, podruhé dvaadvacet. A nebylo snadné se jich zbavit.“ S váhovými výkyvy ostatně bojovala celý život, má to prý v rodině.

Do kondice se vracela celý život, hlídala se, prodělávala detoxikační kúry, držela diety. „Vyzkoušela jsem jich mraky, včetně hladovění,“ líčila. „S odstupem času pochopitelně vím, že to je ta největší blbost, co jsem mohla udělat, protože člověk si může rozhasit metabolismus a je hrozně těžké ho pak přivést do normálu.

“ Ilona se vrátila i ke zpívání, přednost mají ale vždy její nejbližší. „Snažím se dělat věci na sto procent, ale ne na úkor rodiny. A když musím pracovně odjet, pomáhá mi i hodně má božská tchyně. Zkrátka to musí nějak jít,“ prohlásila. „Vždyť je to ten sen, který jsem si dlouho snila a přála si takhle žít, takže jsem spokojená,“ prohlásila.

„Troufnu si říci, že jsem přešťastná a přála bych to všem lidem, rodina je nejvíc.“

Po svatbě musela vyměnit Prahu za Brno!

Jednou ze změn, které Ilonu čekaly v partnerském vztahu, bylo stěhování. Rodačka z Chebu už si předtím prošla několika bydlišti, nyní se kvůli svému Radkovi odstěhovala do Brna. Byl tam totiž pracovně vázaný a měl k městu silnou vazbu. I kdyby bývala zůstala v Praze, stejně by musela do Brna za manželem jezdit. Se stěhováním neměla zpěvačka problém.

„Můj život byl takový kočovný,“ srovnávala změnu s minulostí a spokojeně shrnula: „Dřív jsem byla bezdomovec, teď mám opravdový domov a bezvadné lidi kolem!“

To, o čem snila od dvaceti let, se jí splnilo až ve čtyřiceti.
To, o čem snila od dvaceti let, se jí splnilo až ve čtyřiceti.

Jako matka odložila čarování stranou!

V minulosti bylo o Iloně známo, že se věnuje esoterice. Jezdila dokonce na čarodějnické sabaty, kde se seznamovala s pohanskými rituály, čtením z ruky nebo různými věcmi, souvisejícími s psychologií. Role matky to ale odsunula do pozadí. „ Já jsem se přece jenom díky synům teď trošku v tomto uzemnila,“ přiznala zpěvačka.

„Pořád věřím na věci mezi nebem a zemí a z některých věcí pořád mám respekt, ale jestli si myslíte, že čaruji, tak nečaruji.

Já myslím, že největší kouzlo bylo to, že jsem očarovala svého muže!“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...