Dvě děti, jeden tatínek

Všichni jsme toho proutníka Ivana, který svedl mou mladší sestru, odsoudili. Zjistili jsme totiž, že má doma ženu a tři děti. Proto vůbec nechápu, jak jsem na jeho sladké řečičky mohla skočit i já.

Moje mladší sestra Anna byla vždycky naprosto bezproblémová. Byla snílek a duší romantička. Už na základní škole snila o velké lásce, o jaké se píše v románech. Když odmaturovala, nastoupila do soukromé firmy plné mužů.

Také vás může zajímat ...

V práci byla spokojená. Slušně vydělávala, takže se brzy osamostatnila. Našla si příjemný pronájem nedaleko nás a odstěhovala se. Často k nám chodila na návštěvy nebo nás zvala k sobě na oběd.

Otěhotněla

Odmalička jsme k sobě měly velice blízko. Vzájemně se svěřovaly úplně se vším, takže když se jí v práci začal dvořit jeden kolega, hned mi o tom vyprávěla. Prý se jmenuje Ivan, je o pár let starší než ona, a samozřejmě je velice šarmantní a přitažlivý.

Dokonce mi i ukázala jeho fotku a musím upřímně říci, že se mi taky líbil. Netrvalo to dlouho a Anna jeho komplimentům, darům a sladkým řečičkám podlehla. Chodili spolu asi půl roku, když se rozhodla, že nám ho představí.

Sezvala nás všechny na rodinný oběd a tam nám řekla tu velkou novinu. S Ivanem prý čekají miminko. Naše maminka byla dojatá a dokonce i tatínek se časem na roli dědečka začal těšit.

Byla statečná

Všichni jsme si mysleli, že Ivan požádá Annu o ruku a vezmou se. To se však nestalo. Místo toho Anna jednoho dne zazvonila u mých dveří a se slzami v očích mi oznámila, že ji Ivan opustil.

Pak ještě dodala, že podal i výpověď v práci. Utírala jsem jí kapesníkem oči a vůbec nevěděla, co říct. Bylo mi hloupé ihned se vyptávat, co se stalo, ale sestřička se mi se vším záhy svěřila sama. Od lidí z práce se prý dozvěděla, že má Ivan v hlavním městě ženu a tři děti.

I když to byla veliká rána, sestra se s danou situací poměrně rychle vyrovnala, hlavně kvůli miminku, chtěla, aby se narodilo do pohody.

Vrátil se

I nadále zůstávala bydlet ve svém bytečku, ale týden před porodem se na prosbu naší maminky nastěhovala zpátky k nám. Holčička Julie, kterou přivedla na svět dva dny před plánovaným termínem, se stala miláčkem celé rodiny.

Bydlely u nás ještě asi měsíc a pak se přestěhovaly do sestřina bytu. Hned druhý den mi sestra celá rozrušená volala, aby mi řekla, že se Ivan vrátil. Nejprve jsem se vyděsila, protože jsem si myslela, že je u sestry doma, ale vysvětlila mi, že ne, že jí volala kolegyně z práce.

Prý tam byl a ptal se, zda by tam pro něj nebyl volný flek. Prý se rozvádí a stěhuje se zpátky. Bylo jen otázkou času, kdy se spolu zase potkají.

Okouzlil mě

Sestra byla rozhodnutá, že mu malou Julii neukáže. V den, kdy svolila, že se s Ivanem sejde, mě požádala, zda bych jí dceru nepohlídala. Samozřejmě jsem souhlasila a na domluvenou hodinu přijela k ní domů.

Jen, co sestra odešla, zazvonil zvonek. Za dveřmi stál Ivan. Nevím jak, ale přesvědčil mě, abych ho pustila dovnitř. Naprosto mě omámil. Podlehla jsem jeho kouzlu a za zády sestry s ním začala chodit. A taky jsem otěhotněla.

Narodil se mi Šimon. V rodném listě nemá otce, protože bych se musela hanbou propadnout, kdyby to vyšlo najevo. Teď už jsou obě děti velké a mají své vlastní rodiny. Ale o svých tatíncích neví ani Julie, ani Šimon vůbec nic.

Simona H. (57), Český ráj

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama