Dvoubarevný Harlekýn

Suroviny:

3 vejce

4 lžíce vody

70 g hrubé mouky

špetka prášku do pečiva

140 g krystalového cukru

30 g kakaa

Na krém:

30 g másla

30 g hladké mouky

200 ml mléka

160 g másla

100 g cukru

40 g kakaa

Na ozdobu:

2 kelímky smetany ke šlehání (á 200 g) 2 lžíce kakaa Ztužovač Postup: Z bílků a cukru ušleháme pevný sníh. Zašleháme žloutky a pak vodu. Vařečkou zlehka vmícháme mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva. Těsto urovnáme do formy (dno vyložíme papírem na pečení) a upečeme (180°C, asi 20 minut, zkusíme špejlí). V rendlíku rozpusíme máslo, přisypeme mouku a usmažíme světlou jíšku.

Zalijeme studeným mlékem a za stálého míchání uvaříme bešamel. Máslo s cukrem ušleháme do pěny. Pak vešleháme kakao a po lžících vlažný bešamel.Kolem vychladlého korpusu postavíme ráfek a na korpus urovnáme všechen krém. Dáme ztuhnout do ledničky, pak ráfek opatrně odstraníme. Smetanu na ozdobu ušleháme, jednu čistou, do druhé před šleháním nasypeme kakao.

Libovolně zdobíme pomocí cukrářských sáčků.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...