Edith Piaf si přála, aby u ní milenec byl co nejdříve. Do smrti si to vyčítala!

Po zranění se odjel léčit do Afriky, ale Edith se v New Yorku stýskalo.

Slavná zpěvačka Edith Piaf (+47) prožila bouřlivý život. Na dosah ruky měla celoživotní lásku, ale svojí nedočkavostí přispěla k tomu, že její milovaný Marcel Cerdan (+33) zemřel mladý!

O narození Edith Piaf (+47) nebo přesněji řečeno Ědith Giovanny Gassion, jak se ve skutečnosti jmenovala, existuje několik verzí. Jedna z nich líčí, že dcera kavárenské zpěvačky a pouličního akrobata přišla na svět přímo na ulici.

Také vás může zajímat ...

První manžel byl alkoholik

Dětství Edith bylo trpké, protože rodiče se o ni vůbec nezajímali. Svěřili jí babičce z otcovy strany, majitelce nevěstince. Dívka tak první roky života trávila mezi lehkými děvami. Ty jí ale prý pomohly, když dočasně ztratila zrak.

Vybraly mezi sebou peníze na svatou pouť za její uzdravení – a pomohlo to. Pobyt mezi prostitutkami měl určitě vliv na její pozdější soukromý život. Jak sama prohlásila, viděla, že každá žena má spoustu mužů a nikdo proti tomu nic nenamítal. „Jsem divoká povaha, jeden mi nikdy nestačil,“ konstatovala.

Svůj obrovský pěvecký talent zúročila už ve čtrnácti letech, kdy začala zpívat na vystoupeních svého otce. Od patnácti let si vydělávala sama zpíváním na ulici. Doprovázela ji přitom nevlastní sestra. Brzy si prožila i manželské zkušenosti, ale vybrala si špatně. Její manžel byl alkoholik, který Edith rovněž naučil pít.

Domácí násilí bylo na denním pořádku. Páru se narodila holčička, ale ve dvou letech zemřela na meningitidu. Opravdu velká kariéra pak začala pro Edith v jejích dvaceti letech.

Fandila se zavřenýma očima

Majitel jednoho lepšího podniku Louis Leplée (+52) ji zaměstnal u sebe a byl to právě on, kdo jí dal přezdívku Piaf, což je ve francouzštině „vrabčátko“. Zařídil jí parádní reklamu, takže se z Edith stala hvězda a dočkala se i prvních nahrávek. Rok nato byl Leplée zavražděn.

Edith byla obviněna, že se na jeho smrti podílela, ale soud ji nakonec osvobodil. Sláva drobné, 147 cm měřící zpěvačky stále narůstala až do mezinárodních rozměrů.

S muži to ale neměla snadné. Střídala je rychle a náhradníka měla vždy připraveného předem. Ta největší osudová láska k Edith přišla, když jí bylo 33 let. S Marcelem Cerdanem (+33) se poprvé setkala v hotelu v New Yorku. Marcel byl boxer, ženatý, se závazky.

Na první pohled byli s Edith naprostými protiklady. To ale nezabránilo vzájemné lásce, která mezi nimi propukla s nevídanou silou! Ačkoliv pro Edith byl box jen surovým sportem, chodila na Marcelovy zápasy a fandila mu se zavřenýma očima.

Milenec měl na ni dobrý vliv, přestávala pít a flámovat. Společně plánovali budoucnost – poté, co by se Marcel rozvedl. Jenže tragická shoda okolností tyto plány brzy zrušila!

Zemřeli všichni lidé na palubě

Všechno špatné začalo tím, že se při jednom zápasu v Americe Marcel zranil. Odjel do Maroka, aby se tam léčil a aby připravil svůj rozvod. Edith mezitím zůstala ve Spojených státech, ale moc se jí po Marcelovi stýskalo.

Zatelefonovala mu a naléhala, aby se za ní vrátil. Marcel jejímu přání vyhověl, bohužel pro Edith i pro sebe. Letadlo, kterým cestoval, při mezipřistání na Azorských ostrovech havarovalo. Na palubě byly desítky lidí a všichni zemřeli – včetně Marcela. Edith se ze smrti svého osudového muže zhroutila.

Její život se stal ještě divočejším než předtím a zahrnoval spoustu alkoholu, morfia a autonehod. Ještě jednou se provdala a vzala si mladšího řeckého kadeřníka. Ten na ní byl sice hodný, ale štěstí do jejího srdce vrátit nedokázal.

Do smrti trpěla zpěvačka hroznými výčitkami. Říkala, že Marcela zabila ona. Prohlašovala, že chce zemřít mladá a skutečně se nedožila ani padesátky. Štěstí Edith Piaf a Marcela Cerdana netrvalo dlouho, jenom půl roku. Pro slavnou šansoniérku to bylo nejlepší období jejího života!

Její poslední slova před smrtí byla o Marcelovi!

Drobnou, ale přitom velkou zpěvačku zabila nakonec rakovina jater. Bolest z postupující nemoci tlumila v posledních letech života velkými dávkami morfia. Na svého Marcela myslela i ve chvíli, kdy umírala.

Poslední slova Edith Piaf zněla: „Vím, že Marcel na mě čeká a já se za ním už chystám.“ Milovanou zpěvačku pak přišlo v Paříži doprovodit na její poslední cestě více než sto tisíc lidí. Veřejná doprava celý den stála a pro Francii to byl jeden z nejsmutnějších dnů!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...