Egypt láká na zlaté pláže a dechberoucí moře

Stále více populární egyptské letovisko Sharm El Sheikh láká své návštěvníky hned z několika důvodů. Nejenže se moderní oblast na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova může celoročně chlubit přívětivým počasím, ale nabízí také nádherné zlatavé pobřeží s průzračnou vodou Rudého moře, které je přímo stvořené pro potápění.

Desítky kilometrů korálových útesů Egypt je tedy pro české turisty nejdostupnější destinací, kde se mohou pokochat dechberoucími korálovými útesy a pestrobarevným podmořským životem.

Také vás může zajímat ...

Ve vzdálenosti několika desítek metrů od mořského břehu se táhne takřka nepřetržitě v délce 80 km směrem do Akabského zálivu nádherný korálový útes.

Jeho rozsah a bohatství snese srovnání s dalšími nejvyhlášenějšími potápěčskými lokalitami na světě. Mnohé hotely v lokalitách jako Sharks Bay nebo Ras Om El Sid mají přímý přístup k okraji korálového útesu a umožňují tak dokonce i velmi průměrným plavcům poznat bezprostředně alespoň s maskou a šnorchlem nepřeberné bohatství podmořského světa.

Navíc do Sharm El Sheiku můžete vyrazit za velmi přívětivou cenu. Na podzim se ceny za 8 dní ve čtyřhvězdičkovém hotelu se stravováním all inclusive pochybují již od 12 tisíc korun. Z České republiky jste ve slunném Egyptě letadlem za přibližně 4 a půl hodiny.

Protože je Sharm El Sheikh velmi živé letovisko, není třeba se obávat nudy ani v případě, kdybyste zrovna netoužili potom zůstávat jen u potápění a odpočívání na pláži. Stačí si jen vybrat.

Noční zábava, vodní i suchozemské sporty, vyjížďky na koních či velbloudech, výlety do vzdálených míst za poznáváním historie či plavba v lodích.

Vyžití najde každý Navíc cestovky pořádají z tohoto letoviska zájezdy do sousedního Izraele nebo můžete vyrazit na pyramidy v Gíze či na plavbu po Nilu. Kdo se vyžívá v nakupování, musí se vydat na zdejší trhy, které nabízí mimo klasických suvenýrů také kožené a textilní výrobky nebo šperky.

Nezapomeňte však, že i v Egyptě můžete o cenách smlouvat!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...