Egypt nejsou jenom pyramidy

Teplé moře, beduínské vesničky, luxusní paláce s vlastní pláží a úžasný podmořský svět

Odnepaměti tuto zemi obestírají různé záhady a tajemství. Nabízí bezpočet míst, která musíte vidět, a nebude vám k tomu stačit jedna dovolená. Proč si ho tedy nenechat ujít?

Když se řekne Egypt, každému se vybaví pyramidy. Na turisty toho ale v této zemi čeká mnohem víc. Mezi nejvyhledávanější patří město Luxor, které je celé jedním velkým muzeem. Ukrývá chrámový komplex v Karnaku a na západním břehu řeky Nil se nacházejí skalní hrobky v Údolí králů a chrám královny Hatšepsut.

Také vás může zajímat ...

Pokud vás nadchnou chrámy v Karnaku, nenechte si ujít ani ty v Abú Simbel. Faraon Ramses II. jimi chtěl zapůsobit na svou nejmilejší ženu Nefertari. Patří k nejkrásnějším na světě a hlídají je čtyři obří sochy sedícího krále.

Káhiru si užijte

Asi nikdo, kdo vycestuje do Egypta, si nenechá ujít pyramidy v Gíze a slavnou Velkou sfingu, která je vůbec největší vytesanou sochou z jednoho kusu kamene. Počítejte ale s tím, že vás čeká náročná cesta z Hurghady nebo druhé oblíbené destinace Marsa Alam.

I když si myslíte, že šestihodinovou cestu tam a zpátky v autobuse zvládnete, připočtěte k tomu nekonečné popojíždění po hlavním městě. Je proto lepší absolvovat výlet dvoudenní a přenocovat v Káhiře. Kdo miluje městský ruch, rozhodně bude městem nadšen.

Obdivovat můžete Káhirskou věž, mešitu Mohammeda Aliho nebo Egyptské muzeum. V Egyptě se nachází největší poušť světa Sahara, která je veliká jako celé Spojené státy americké. Obývají ji nezkrotní beduíni.

S jejich životem se můžete seznámit v beduínských vesničkách, kam se dostanete v džípech, na čtyřkolkách či velbloudech.

Pozor na pomstu!

A nesmíme zapomenout na nádherné Rudé moře, které mnoha turistům naprosto stačí ke štěstí.

Je slanější, než moře, která omývají Evropu. V korálových útesech ukrývá překrásný podmořský život, který přímo vybízí k potápění. Na tržištích i v obchodech smlouvejte. Nebojte se! Prodavači berou smlouvání jako hru.

Kvůli vysokým teplotám je dobré nosit u sebe neustále vodu. Ne ale tu z kohoutku, která bývá zdrojem zdravotních potíží, považovaných za faraonovu pomstu. Přináší potíže s trávením a nepříjemné průjmy. Jídlo je v Egyptě pestré a luxusní hotely nabízejí veškerý komfort i bezpečí.

Mají své vlastní pláže, které jsou hlídány ve dne v noci.

8denní dovolená v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu začíná na 10 tisících korunách

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...