Elegantní herečka si vychutnává úspěch i chvilky odpočinku

Simona si s bývalým manželem i po rozvodu dobře rozumí, takže to vypadá, že se jednoho dne nejspíš k sobě vrátí.

Simona Stašová (65) už dávno překročila stín své slavné maminky a v posledních letech zažívá jeden úspěch za druhým. Navíc našla svůj styl, takže je krásnější, než v počátcích své kariéry.

Herečka Simona Stašová (65) je zářným důkazem toho, že některé ženy zrají jako víno. Zatímco její kolegyně patrně přemýšlejí o tom, že se blíží konec kariéry, Stašová je doslova na roztrhání. Na jevišti jde neustále z role do role a navíc během posledních dvaceti let natočila několik skvělých filmů, které ji přinesly obrovskou popularitu.

Také vás může zajímat ...

Už dáno není jen dcera slavné matky

Z nich můžeme namátkou jmenovat alespoň snímky Pelíšky, Román pro ženy, Musíme si pomáhat, Román pro ženy a Muži v naději. Stašová tak už dávno naplno prokázala, že není dítětem slavné matky Jiřiny Bohdalové (89), ale velice talentovanou dámou, která by pro herectví dýchala.

Navíc se zdá, že v posledních letech našla svůj „styl“ a z rozjívené dívky, kterou kdysi hrála v seriálu Žena za pultem, se změnila v krásnou a elegantní dámu, která popírá přírodní zákony. Vždyť Simona je dnes mnohem krásnější, než na počátku své kariéry.

Jako malá vyrůstala u babičky

Všichni jistě vědí, že se budoucí úspěšná herečka narodila jako dcera další velké české hvězdy Jiřiny Bohdalové a jejího prvního manžela doktora přírodních věd Břetislava Staše (92).

Málokdo ale tuší, její dětství rozhodně nebylo žádná procházka růžovou zahradou. Až do svých devíti let totiž vyrůstala jen se svou babičkou, zatímco její matka neustále tvrdě pracovala. Jiřina už tehdy byla se Stašem rozvedená, a ze svých příjmů živila nejen svou malou dcerku, ale i maminku.

Až když se Bohdalová v roce 1970 provdala za Radka Brzobohatého (†79), tak si malou Simonu vzala k sobě. Bohužel, ani toto manželství Jiřině dlouho nevydrželo. Když Brzobohatý odešel z jejich života, nesla to Simona velmi těžce. A to už jí tehdy bylo šestadvacet let.

Čekaly ji krušné chvíle

Když se Simona po vzoru své matky rozhodla, že se stane herečkou, moc dobře tušila, že jí čekají krušné chvíle. Bylo totiž více než jisté, že ji budou ostatní považovat za rozmazlené a protekční dítě.

Zpočátku své kariéry tak Stašová rozhodně nemířila nijak vysoko. Věnovala se dabingu a práci pro rozhlas, a byla vděčná za své angažmá v divadle. Ve filmu se začala objevovat už v sedmdesátých letech a to hlavně v televizních seriálech a komediích.

Za zmínku jistě stojí diváky oblíbené cykly Žena za pultem, Malý pitaval z velkého města, Létající Čestmír, My všichni školou povinní a Ranč U Zelené sedmy, který se na televizních obrazovkách poprvé objevil v roce 2000. To už měla Simona za sebou natáčení slavných Pelíšků, které ji vynesly mezi českou hereckou elitu.

Rozdává pohodu všude, kde se objeví

Někdy v té době prý Stašová pochopila, že by na sobě neměla hledat nedostatky, a měla by se mít ráda takovou, jaká je. To jí pomohlo proměnit se v elegantní dámu, která rozdává pohodu všude, kde se objeví.

Naučila se méně pracovat a naplánovat si více volna, byť by je měla strávit jen s šálkem dobré kávy a s knihou. V divadle si dnes vybírá role, s kterými souzní, a které ji přinášejí radost. Simona také pochopila, že vrásky k životu a zrání zkrátka patří, a že chtít v šedesáti vypadat na třicet, je opravdu směšné.

Zároveň se ale naučila pečovat o svůj vzhled, což jí už kdysi naléhavě kladla na srdce legendární Jiřina Jirásková (81). Ta prý už před mnoha lety potkala Stašovou na chodbě vinohradského divadla, zadívala se na ni a řekla: „Simono, proboha, jsi herečka, musíš se líčit!

Nemůžeš chodit jak lívanec.“ Je vidět, že si Stašová vzala její dobře míněné rady k srdci. Vždyť i když se jí, tak jako mnohým jiným, nevyhnuly těžké chvíle, je s přibývajícími lety čím dál krásnější.

Vyměnil ji za jinou ženu

Úžasná herečka totiž často prožívala nejen hezké chvíle, ale i velká osobní trápení. Přestože jí nevyšlo ani jedno manželství, Stašová rozhodně nezatrpkla.

„Karamboly jsou potřeba k tomu, aby člověk žil kvalitnější život, jaký žít opravdu chce,“ tvrdí s moudrým nadhledem Simona a dodává, že v životě prožila tři osudové lásky, z toho dvě byly otcové jejich synů.

Totožnost té třetí si prý nechá jenom pro sebe. První její manžel byl dobře známý herec Pavel Trávníček(69). Ti dva spolu chodili už na škole a když bylo Simoně dvacet pět let, tak se vzali. Po pěti letech ale následoval rozvod, to když se Pavel rozhodl pro jinou ženu. O konci jejich manželství však Simona nikdy nemluvila.

S princi se hodně blbě žije

Když si ale ostatní Trávníčkovy manželky stěžovaly na jeho údajně násilnickou povahu, Stašová suše podotkla: „Vzala jsem si prince. A s nimi se prostě hodně blbě žije.“

Pak už jen dodala, že tenkrát zkrátka chtěla žít v pohádce a nedošlo jí, že takhle to v životě prostě nefunguje. Aby tehdy třicetiletá herečka alespoň na chvíli zapomněla na neslavný rozvod, odjela do Karlových Varů na festival studentských filmů CILECT.

Tam ji okouzlil mladý italský divadelní kritik, profesor Eusebio Ciccoti (62). Eusebio a Simona nejprve pěstovali vztah na dálku, pak jim to ale přestalo stačit. Vzali se a brzy se jim narodil syn Marek (34).

Nechtěl se rozvést s manželkou

Ačkoli byli ona a Eusebio na počátku manželství zamilovaní, bylo jejich soužití časem poněkud divočejší a po osmi letech se rozpadlo. To ale rozhodně neznamená, že by ti dva nezůstali dobrými přáteli.

Navíc Stašová vinu za rozpad jejich manželství dává spíš sobě. „Já jsem svý mužský umilovala k smrti, udusila jsme je svou láskou,“ řekla už kdysi upřímně herečka. Dalším osudovým partnerem Stašové byl český herec Pavel Skřípal (64).

Ani tentokrát se však nedá hovořit o poklidném vztahu dvou zamilovaných lidí. Sice spolu žili skoro deset let, během nichž si pořídili syna Vojtu (25), jenže Skřípal byl celou dobu ženatý a se svou manželkou se nehodlal rozvést. Když to pak Simoně naznačil, tak od něj i se synkem odešla.

Oceňuje pravdomluvnost a smysl pro humor

Přestože Stašová v posledních letech vypadá stále lépe a má neutuchající smysl pro humor, toho pravého muže patrně stála nenašla. Jak se zdá, sympatickou herečku to ale vůbec netrápí.

Simona se totiž nedávno svěřila novinářům, že je přesvědčená o tom, že následující roky svého života stráví se svým bývalým manželem Eusebiem. I po rozchodu si totiž báječně rozumějí, takže se z bývalých manželů stali velcí kamarádi.

„Skoro dalo říct, že jednou spolu dožijeme, protože ono to tak najednou vypadá, že jsme si zbyli,“ říká herečka, která po prožitých zkušenostech u mužů oceňuje hlavně pravdomluvnost a smysl pro humor.

Ráda potají ujídala salámy a jiné lahůdky

Simona Stašová si během své dosavadní kariéra zahrála ve spoustě televizních seriálů, a na všechny prý velmi ráda vzpomíná. Snad nejraději ale na legendární Ženu za pultem, protože se během natáčení pravidelně setkávala s Vladimírem Menšíkem (58), který byl velký kamarád její maminky.

Ten totiž věren své pověsti neustále bavil herce a techniky. Všichni pak chodili na plac rozesmátí, což se pochopitelně odrazilo v atmosféře celého natáčení. „Dal mi pocit zázemí, jistoty, že se nemůže nic stát, že můžu být uvolněná,“ vzpomínala i po letech Simona, které tehdy nebylo ani dvacet let.

Byla tak věku své hrdinky učnice Zuzany, která stejně jako ona, měla neustále hlad. Proto jí byla postava mladé dívky, která ujídá salámy a jiné lahůdky, tak blízká.

Další příjemné vzpomínky má Simona na natáčení seriálu Sanitka, během kterého se potkala s další spoustou zajímavých hereckých osobností, ke kterým tehdy vzhlížela, jako byl například Jaromír Hanzlík (72)nebo Jiří Bartoška (73).

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...