Elizabeth Taylor se sedmkrát rozvedla a jednou ovdověla!

„Nikdy jsem sebe samotnou nebrala příliš vážně.“

Život Elizabeth Taylor (+79) by sám vydal na několik filmů, kvalitních i divácky atraktivních, stejně jako byly ty, ve kterých hrála.

Osud dal Elizabeth Taylor (+79) do začátků dobré předpoklady k tomu, aby se stala pozdější hvězdou. Za prvé pěkný, okouzlující vzhled, kterým disponovala už jako dítě a za druhé bohaté rodinné prostředí s přímými vazbami na Hollywood.

Také vás může zajímat ...

Narodila se sice v Londýně, ale její rodiče byli Američané. Otec byl obchodník s uměním, matka bývalá herečka, která opustila divadelní scénu poté, co se provdala. Krátce po začátku druhé světové války se Taylorovi přestěhovali zpátky za oceán, do Los Angeles.

Sedm prezidentských platů za roli!.

Ve filmu se prosadila už jako malá holčička. Nejprve jí sice ve studiu podceňovali a brali jako protekční dítě, ale Liz je přesvědčila, že má talent. Od chvíle, kdy se poprvé objevila před kamerou, už její kariéra nikdy neskončila. Jak v dětství, tak v dospělosti šla z role do role.

Byla dokonce tak dobrá, že jako první herečka na světě dostala milión dolarů za roli. Jednalo se o slavnou Kleopatru. Ta částka představovala sedminásobek měsíčního platu amerického prezidenta! Ještě větší zájem než její filmy budil hereččin soukromý život.

Šířila sice o sobě mýtus, že spala jen s muži, za které byla vdaná, ale těch bylo celkem sedm, i když své „ano“ řekla osmkrát. Jedno manželství si totiž zopakovala. První svatba byla jen takovým pokusem a po pár měsících šli s dotyčným partnerem od sebe.

To druhé vypadalo vážněji, protože se v něm Elizabeth stala dvakrát matkou – pokaždé se jí narodil syn. I tak ale po pěti letech přišel rozvod. Kdo ví, jak by skončilo třetí manželství. Rozvedla by se Liz nebo by s Michaelem Toddem (+48) zůstala?

Při její přelétavosti se dá předpokládat spíš ta první varianta, jenže do vztahu tentokrát zasáhla smrt – Michael tragicky zemřel při leteckém neštěstí.

Luxusní dárky i facky

S Michaelem měla Elizabeth dceru. Tahle okolnost zabránila herečce v zoufalství poté, co ovdověla, spáchat sebevraždu. A pomohl jí také kamarád ze svatby – stal se dokonce jejím čtvrtým manželem. To už ale mířila Liz k setkání se svým osudovým mužem číslo jedna, Richardem Burtonem (+58). Jak známo, setkali se, když spolu natáčeli slavný velkofilm Kleopatra.

Jejich vztah způsobil skandál, protože když si spolu začali, byl Richard ženatý a ona vdaná. Rozvedli se a v roce 1964 se v Kanadě vzali. Burton tehdy prohlásil, že je nesmírně šťastný a věřil, že jejich vztah bude trvat navždycky. Navenek to tak vypadalo.

Oba si dávali luxusní dárky: Richard dostal od Elizabeth například ke čtyřicátým narozeninám přepychové auto, zatímco ona se mohla těšit z diamantu v ceně milionu dolarů. Za zavřenými dveřmi se ale projevovaly jejich bouřlivé temperamenty.

Na konstatování, že se buď milovali, nebo fackovali, byl asi velký kus pravdy. Chtěli spolu mít dítě, ale po gynekologické operaci byla tato možnost Liz odepřena, takže alespoň adoptovali malou dívenku.

Nakonec jí zradilo srdce!

S Richardem vydržela Elizabeth jedenáct let. Ještě si pak k tomu ale pár dalších měsíců přidala, protože hned, jak se rozvedli, si oba uvědomili, že si navzájem chybí. Druhé manželství (pro Liz šesté v pořadí) ale jen potvrdilo, jak komplikované spojení to bylo.

Na slavnou hollywoodskou hvězdu čekaly ještě další dvě svatby a další dva rozvody. A také řada zdravotních komplikací, spojených se stářím. Nejprve to vypadalo, že jí už v 70. létech našli rakovinu, ale to byl naštěstí jen omyl.

V 90. létech jí museli odoperovat nezhoubný nádor na mozku, pak přišel další útok rakoviny, v podobě melanomu. Nakonec podlehla problémům se srdcem – po šestitýdenní hospitalizaci v nemocnici v Los Angeles.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama