Energie z vašich dlaní

Léčitelská metoda reiki je životní energie, kterou máme každý z nás ve svých rukou. Pochází až ze starého Japonska a vyznávali ji už 3000 let před naším letopočtem i egyptští kněží….

Životodárná energie reiki, která proudí lidskýma rukama, může pomoci každému a nikomu nemůže uškodit. Vždy je však nutné s ní nakládat na základě znalostí, zkušeností a také stupně zasvěcení. I v reiki platí, že nesprávné kroky mohou i dobrý úmysl obrátit ve zlý důsledek.

Také vás může zajímat ...

Pokud se chcete nechat do starodávného učení reiki zasvětit, sjednejte si s mistrem reiki nejprve nezávaznou schůzku a dejte na první dojmy.

Mistr vám musí být sympatický, musí z něj vyzařovat příjemná energie a podle jeho slov poznáte i míru jeho znalostí.

Vnímejte reiki jako možnost obohatit si svůj život a pomoci si při léčení nějakého trápení či nemoci. Duchovní podstata reiki vnese do vašeho života spoustu důležitých a pozitivních změn. Aktivní využívání životodárné energie vám pomůže.

Stará japonská legenda

Podle staré legendy se moudrý japonský léčitel Mikao Usui vydal na horu Kuri Jama, kde 21 dní stále meditoval a postil se. Po této době došel osvícení a probudil v sobě jedinečnou moc reiki, s kterou začal uzdravovat nemocné. Od něj pochází také pět zásad reiki: 1) Zanechte hněvu. 2) Zapomeňte na trápení. 3) Poděkujte za svůj dar léčení. 4) Rozdávejte z rukou lásku.

5) Dělejte vše poctivě.

3 úrovně léčení

1. Naučíte se otevřít energetické dráhy v těle

Při zasvěcení reiki prvního stupně probíhá otevření energetických drah v těle – neboli čaker. Naučíte se přijímat energii z vesmíru, aby ve vás mohla volně proudit a působit na vaši psychiku i tělo. Tím se odstraní veškeré bloky v těle a aktivují se energetické brány. První stupeň zasvěcení většinou probíhá v několika dnech, neboť je tento proces náročný na soustředění.

Tuto schopnost, kterou tímto získáte, nemůžete už nikdy ztratit.

Symbol Cho-ku-rei je klíčem k odemčení vašich energetických center. Zvětšuje intenzitu vámi proudící energie a pomáhá bránit se všem negativním energiím, které na vás ze všech stran působí.

2. Probudíte v sobě léčivé schopnosti

Reiki druhého stupně vás naučí další možnosti, jak pracovat s vesmírnou energií. Mezi prvním a druhým stupněm by měl být odstup v trvání 8 až 12 týdnů. Během této doby se v těle i duši ničí negativní blokády, které by proudění energie mohly bránit. Proto není dobré jednotlivé fáze uspěchat.

Druhý stupeň Reiki vás naučí pracovat se symboly a zesílí účinky vaší energie, kterou můžete snadněji předávat druhým.

Symbol Sei-he-ki otevírá cestu do hlubokého podvědomí, kde tak můžete odstranit i velice pevné blokády a umožnit svému nitru naladění na božskou a léčivou reiki energii.

3. Můžete zkvalitnit a změnit celý svůj život

K dosažení třetího stupně se člověk dopracuje po několika letech intenzivního používání metody reiki. Musí dosáhnout určitého stupně duševního seberozvoje a změnit celý svůj život.

Po tomto zasvěcení se sám stává Mistrem, který může vyučovat další zájemce, jak pracovat a předávat energii reiki. Než začne aktivně učit, měl by se dlouhodobě zabývat prací s mistrovskou energií, aby získal potřebné zkušenosti.

Symbol Hon-sha-ze-sho-nen je symbolem léčby na dálku. Pomáhá překonávat prostor a čas, aby energie volně a silně proudila bez ohledu na to, kde zrovna se nachází ten, kdo ji posílá, a ten, kdo ji přijímá.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...