Ester Janečková emočně rozebraná na kousíčky

Pošťa ji vyšťavila

Ester Janečková.

Díky Poště pro tebe si ESTER JANEČKOVÁ (43) získala obrovskou popularitu. Kromě toho měla na deset let po finanční stránce vystaráno. Jenže není všechno zlato, co se třpytí.

Není snad jedno oko, co by ve středu večer zůstalo suché. Právě v tento čas usedají miliony diváků ke svému oblíbenému pořadu, aby zhlédly srdceryvné příběhy našich spoluobčanů, které jim v pravidelných dávkách servíruje empatická Ester Janečková.

Až si někdo může říkat, že snad není možné, aby i po tolika letech moderování byla Ester natolik soucitná se svými hosty. „Téma je sice téměř pokaždé stejné, ale lidé jsou jiní, a tak mě příběh vždycky dostane,“ vysvětluje Ester, která se snaží bojovat s tím, aby se nestala imunní a cynickou.

Vše moc prožívá

O nějaké imunitě a cyničnosti ale v jejím případě nemůže být vůbec řeč. Moderátorka totiž přiznala, že ani s odstupem času se nedokáže úplně oprostit od toho, aby ji příběhy emočně nesemlely.

„Jelikož podklady k příběhům a scénáře mívám dopředu, intenzivně o nich přemýšlím a někdy i špatně spím,“ netají se Janečková s tím, že dokonce i několik dní po natáčení se její spaní nelepší.

„První půlrok jsem si dokonce pamatovala všechny aktéry, co jsme tam měli, jménem. Měla jsem pocit, že mi praskne hlava.“ Aby se z toho všeho doslova nezbláznila, jako vypouštěcí ventil jí vždy skvěle posloužil její manžel. „Chudáka pak zavalím informacemi, nebo to odnesou sestry. Není možné se tím trápit,“ má jasno moderátorka, které dávají zabrat nejen příběhy hostů, ale samotný pořad jako takový.

Nalezne někdy klid?

I když Pošta běží už dlouhých deset let a o velkou sledovanost neměla nikdy nouzi, jakmile se dotočila jedna série, žádný ze zúčastněných aktérů neměl jistotu, zda bude mít v další sezoně do čeho píchnout.

„Co Pošta existuje, tak nějaká jistota nebyla nikdy,“ přiznává Ester a snaží se situaci zlehčovat tím, že alespoň všichni mají o co bojovat. Jenže jak se ukázalo, poslední pauza pořadu, která trvala téměř dva roky, se na psychice moderátorky podepsala mnohem víc, než se snaží nyní s nadsázkou prezentovat.

Janečková se tehdy hroutila z toho, že se její rodina bude muset výrazně uskromnit. Velkou úlevou proto pro ni bylo, když jí vedení České televize zavolalo, že se od začátku letošní ho roku opět vrací na televizní obrazovky.

Promo fotografie k pořadu Pošta pro tebe
Vrátí se Pošta pro tebe na obrazovky?
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...