Eva Jakoubková a Petr Novák se měli rádi, ale alkohol je oba postupně stáhl až na dno!

Oba byli talentovaní a mohli dát světu ještě víc, ale společně to nezvládli!

Jeho písničky jsou dnes už klasikou. Zpěvák Petr Novák (+51) si prožil nejlepší období v mládí. Později jeho kariéra uvadala. Nepomohl mu ani zničující vztah s okatou herečkou Evou Jakoubkovou (+53). Ničili se společně!

Sklony k depresím se u herečky Evy Jakoubkové (+51) objevily už v raném mládí. Mohl za to zřejmě její složitý vztah s otcem. Pravdou je, že jeho nenávist trvala až za hrob. Svoji dceru přežil, a když se dozvěděl o její smrti, řekl prý, že si nezaslouží ani pohřeb.

Také vás může zajímat ...

U milence měla protekci!

Eva si šla za hereckým snem, ale na konzervatoř jí v patnácti letech nevzali. Kvůli svému psychickému trápení totiž vypadala moc staře! Otcovskou lásku zřejmě později podvědomě hledala u výrazně starších partnerů. Nijak jí nevadilo, že byli ženatí, jako třeba slavný televizní režisér Evžen Sokolovský (+72).

Ten Evě pomohl prosadit se na obrazovkách, protože točil oblíbené seriály od Jaroslava Dietla (+56). O hezkou brunetku se ucházela spousta mužů, patřili mezi ně údajně předčasně tragicky zemřelý herec Ivan Luťanský (+30) nebo král všech svůdníků Miloš Kopecký (+73). Nedostali šanci, na rozdíl například od herce Ilji Racka (+88).

Do toho prý Eva byla zamilovaná tak, že dokázala čekat před jeho domem i v prudkém dešti!

Svůj život pak ale definitivně spojila právě až se zpěvákem Petrem Novákem (+53).

Zakoukal se do jejích očí!

Petr se stal slavným ve druhé polovině 60. let a písničky jako Já budu chodit po špičkách nebo Povídej jsou hity vlastně dodnes. Svoji kariéru si pak zkomplikoval tím, že na Bratislavské lyře v roce 1969 vyzval v přímém přenosu v televizi k minutě ticha za upáleného Jana Palacha (†20). Oficiálně sice zákaz nedostal, ale pořadatelé se ho báli někam zvát, takže měl problém se uživit.

Podepsalo se to na něm psychicky i fyzicky. Při vážné autonehodě v roce 1974 utrpěl těžká zranění, ale dostal se z nich díky skvělým lékařům. S Evou Jakoubkovou, která měla stejně plachou a utrápenou povahu jako on, se seznámil v 80. letech. Oba už v té době měli něco za sebou.

Petr sice nebyl o tolik starší jako předchozí hereččini partneři – jen o osm let – ale spojovalo je, že se dívali na svět stejně idealisticky. První jiskra přeskočila ze strany Petra, který se zakoukal do krásných Eviných očí. Zdálo se mu, že konečně našel tu pravou partnerku, o jaké celá léta snil a o jakých zatím jen zpíval. Eva nebyla proti vztahu a pak ani proti svatbě.

To už spolu chodili rok.

Brali se na Staroměstské radnici a všichni jejich známí se domnívali, že je to opravdu ideální pár.

Byli víc v hospodě než doma!

Petr a Eva se měli opravdu hodně rádi. Současně je ale spojovala i další láska, která se ukázala být zhoubnou – a tou byl alkohol. Petr jako pravý rocker měl k cigaretám a pití sklony odjakživa, Evu k tomu nemusel dvakrát přemlouvat. Společně bydleli na Starém Městě, ale nejvíce času bohužel trávili po hospodách.

Jejich nejoblíbenější restaurace se jmenovala U radnice a byla nedaleko jejich bytu. Pokud by býval Petr v kritickém období našel ženu, která by se o něho starala, dělala mu hospodyňku a trochu nad ním držela stráž, možná by se vzpamatoval. V Evě ale našel spíš spiklence ke svým alkoholickým hříchům.

O domácnost nepečovala, zato se svým partnerem trávila většinu času nad sklenicí vína nebo piva. Byl to takový začarovaný kruh, protože kvůli svému pití se Eva začala stávat nespolehlivou. Znamenalo to úpadek její kariéry a smutek řešila dalším pitím. Po třech letech manželství Eva s Petrem zjistili, že se jejich vztah vyčerpal a rozhodli se pro rozvod.

I poté spolu ale dál žili v jednom bytě a nezměnili svůj styl. Jeden čas to vypadalo, že se dokonce podruhé vezmou.

Každopádně byli jako dva trosečníci, kteří se navzájem nedokážou zachránit a místo toho se vedou k propasti.

Koncerty zvládal jen s injekcemi

Těžko říct, jestli by Petra a Evu zachránilo, kdyby spolu měli děti. Na otázku, jestli by v sobě našli dost zodpovědnosti vyhrabat se z té bohémské mizérie, se těžko odpovídá. Asi je dobře, že je neměli. Jeden z jejich společných známých o nich říkal, že je špatné, když v rodině pijí oba dva partneři – a Petr přitom popíjel první ligu, v čemž si s ním Eva brzy nijak nezadala.

Plánovanou druhou svatbu dvojice už bohužel nestihla. Smrt si přišla nejdříve pro Petra. Jeho zdraví bylo čím dál chatrnější, protože vlastně ani pořádně nejedl. Měl oslabený organismus, byl hrozně hubený a měl velmi křehké kosti. Nohy mu ohrožovala žilní trombóza. Bylo tedy jen otázkou času, kdy přijde neodvratný konec. Stalo se to v létě roku 1997.

Tehdy Petr koncertoval v jižních Čechách. Vrátili se s Evou do Prahy brzy ráno. Zpěvák si šel lehnout, ale už se neprobudil. Jeho smrt vyvolala řadu spekulací, mimo jiné i tu, že mohl být třeba otráven. Určité podezření bylo dokonce napsáno i na úmrtním listu. Pravdu už nikdo nezjistí, faktem ale zůstává, že při způsobu, jakým žil, by konec beztak přišel brzy.

Při posledních veřejných vystoupeních už očividně neměl síly a na nohou se udržel jen díky injekcím.

Nikdo ji nepostrádal!

V době Petrovy smrti už Eva dávno nehrála. Divadelní scénu vyklidila na začátku devadesátých let a pro jinou práci ji režiséři moc neoslovovali. Jakmile Petr zemřel, ztratila Eva poslední zábrany a alkoholu propadla totálně. Potýkala se i s občasnými finančními problémy, ale všechny půjčky poctivě vracela. Scházela se s nejrůznějšími divnými lidmi, ale vlastně byla sama.

Když zemřela, nejdřív to nikdo ani nezaregistroval. Její tělo objevili v květnu roku 2005 až po několika dnech, kdy nevycházela z bytu. Protože se nenašly žádné peníze, vyskytly se teorie, že ani Evina smrt nemusela být přirozená. Každopádně byla ale předčasná.

Dva talentovaní lidé tak opustili kvůli své závislosti svět dřív, než mu mohli dát všechno, co v nich bylo!

Příbuzní je odmítli dát po smrti dohromady!

Jedním ze skrytých důvodů, proč Eva trpěla depresemi a uchylovala se alkoholu, byla i její nemoc, tedy spíš kosmetický nedostatek. Celý život trpěla lupénkou. Nějaký čas se pak bála, že má rakovinu a pokoušela se s alkoholem skoncovat, což se jí nepodařilo. Ačkoliv své osudové roky prožili Eva a Petr společně, jejich hroby dělí bohužel značná vzdálenost.

Petrovi příbuzní si nepřáli, aby ostatky jeho manželky byly uloženy do společného hrobu.

Zpěvák je pohřben v Praze, Eva v Kounicích u Brna.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...